נוער: האדומים בגמר

הפועל ת"א אברהם העפילה לגמר הפלייאוף בפעם השנייה ברציפות. האדומים הביסו את רעננה במשחק בו הם היו גדולים על הכחולים, שמודחים בחצי הגמר זו השנה השנייה ברציפות. אמסלם ומדר הובילו את ת"א, עידו פרידלנדר ואיתמר רוט היו היחידים שהופיעו ברעננה. (צילום: אופיר עלוש)


| safsal

 

יש לנו עולה ראשונה לגמר הפלייאוף לנוער - הפועל ת"א אברהם. בדיוק כמו בעונה שעברה, גם הפעם ת"א מעפילה לגמר (אז הפסידה ליריבה העירונית) אחרי ניצחון ביתי במשחק הרביעי בסדרה ו-3-1 בסיכום. בשבוע שעבר סל ניצחון של ים מדר העלה את האדומים ליתרון בסדרה, ואתמול הם סיימו את העבודה בבית עם ניצחון 67:90 אחרי שהובילו כל המשחק.

חמישיות: הפועל ת"א פתחה עם ים מדר, שחר לזר, עומר בן דוד, יובל אדוסי וגיא עלוש; רעננה התחילה עם אופק גופר, איתי גבע, גלעד מלניק, יהל מלמד ועידו פרידלנדר.

שחקני רעננה פתחו את המשחק רע מאוד והיה נראה שסיום המשחק השלישי עדיין ישב אצלם בראש. אדוסי, מדר ולזר ניצלו את הפתיחה הרעה של רעננה כדי לעלות ל- 3:10 מהיר, בדרך לפסק זמן של רעננה. רוט החזיר את רעננה לעניינים, אליו נוספו גם אופק גופר ויהל מלמד והיתרון ירד לנקודה בלבד והפעם גמזו היה זה שלקח פסק זמן עם 9:10 על הלוח. מדר ומלמד החליפו נקודות ביניהם והמקומיים עלו ליתרון חמש, גבע ענה בשלשה שחתמה את תוצאת הרבע הראשון עם 18:20 אדום.

לפתיחת הרבע השני עלתה רק קבוצה אחת. לוטן אמסלם ומדר פתחו מבערים וגם פער מרעננה, כשרק גופר קולע נקודה מהקו עבור האורחים. 19:28 אדום, שתי דקות בתוך הרבע. פרידלנדר ומלניק ניסו למזער נזקים עבור רעננה אבל הפועל ת"א לא הביטה לאחור. לזר ועלוש בצירוף שתי שלשות של דניאל הילל סמוך למחצית השלימו רבע שני נהדר להפועל ת"א עם 11-24 בדרך ל- 29:44 בהפסקה.

פרידלנדר וגופר פתחו את המחצית השנייה עם נקודות עבור רעננה, אבל ההגנה הכחולה לא עבדה לכל אורך המשחק. נקודות קלות של מדר ולזר מחדירה הקפיצו את הפער ל- 20. בן-דוד עם שש רצופות השאיר את המקומיים רחוקים, כשבצד של רעננה רוט הנהדר עם שלוש שלשות החזיר קצת את האורחים לחיים עם הפרש 12 בלבד. אבל אמסלם סיים את הרבע עם נקודות שקבעו 54:68 אדום.

אדוסי, אמסלם ולזר פתחו מצוין את הרבע הרביעי והחזירו את ההפרש לאזור ה- 20, אך בעיקר הם דאגו להעביר לרעננה מסר מי תהיה העולה לגמר. גופר, מושקוביץ' ורוט ייצרו נקודות עבור רעננה, אבל הפועל ת"א פשוט הייתה טובה יותר. עד הסיום הפער רק הלך וגדל ובסיום הפועל ת"א עולה לגמר שני ברציפות עם ניצחון 67:90 ו-1-3 בסדרה. רעננה יכולה לסיים את העונה עם ראש מורם, אחרי עונה עם שני חצאי גמר (גביע וליגה), אבל היום זה פשוט לא הספיק.

קלעו לת"א: ים מדר 17, גיא עלוש 16, שחר לזר 14, לוטן אמסלם 12, יובל אדוסי ועומר בן-דוד 11 כ"א, דניאל הילל 8, עמרי קלר 1.

קלעו לרעננה: אופק גופר 15, גלעד מלניק ואיתמר רוט 13 כ"א, יהל מלמד 12, עידו פרידלנדר ואיתי גבע 6 כ"א, יונתן מושקוביץ 2.