נוער: הפועל ת"א מובילה

הסדרה האחרונה ברבע גמר הנוער יצאה אמש לדרך כשהפועל ת"א ניצחה 55:77 את רמה"ש עלומים ועלתה ליתורן 0-1. השרונים הצליחו לתת פייט ולהיות קרובים במשך 3 רבעים, אבל ברבע האחרון המארחים הצליחו לברוח לניצחון. הטריו ים מדר, עומר בן דוד ושחר לזר הובילו את המארחים עם 18 נקודות כ"א, אלון גילאי דותן את האורחים עם 20. (צילום: איגוד הכדורסל)


| לילך וייס

 

רבע אחד הספיק: הפועל ת"א עלתה הערב ליתרון 0:1 בסדרת רבע גמר הפלייאוף, לאחר שגברה על א.ס רמת-השרון. במשך שלושה רבעים החניכים של גיא קנטור הצליחו להישאר קרובים ואף להוביל מספר פעמים, אבל הפועל תל-אביב פתחה מבערים ברבע האחרון עם 13:31 בדרך ליתרון בסדרת הגמר. המשחק השני – במוצאי-שבת.

חמישיות: הפועל ת"א עלתה בחמישייה עם יובל אדוסי, גיא עלוש, איתי בנימין, שחר לזר וים מדר; רמת-השרון התחילה עם אלון גילאי-דותן, עדן קוטלר-ארקין, איתמר דביר, גיא ארטמן ויובל אדר. רמת-השרון לא באה למשחק עם רגשי נחיתות ונעזרה בנקודות של אלון גילאי-דותן ויואב אדר כדי להישאר קרובה למארחים, שקיבלה תפוקה בהתקפה בעיקר מים מדר ושחר לזר, שגם חתם את תוצאת הרבע עם שוויון 18:18.

ההפסקה בין הרבעים לא עצרה את התרומה ההתקפית של גילאי-דותן, שפתח את הרבע השני עם חמש נקודות רצופות. מנגד, לוטן אמסלם נכנס למשחק עם נקודות ראשונות שלו ויחד עם שלשה של איתי בינמן (השנייה שלו עד אותה נקודה במשחק) הפועל הצליחה לפתוח יתרון. עדן קוטלר-ארקין קלע ארבע נקודות רצופות עבור רמת השרון, אבל אקורד הסיום של המחצית היה שייך להפועל ת"א שנהנתה משתי שלשות (מדר ועומר בן-דוד) בדרך ליתרון קטן בהפסקה, 32:34.

השלשה של בן-דוד בסמוך להפסקה העניקה לו מומנטום חיובי והוא פתח עם ארבע רצופות את הרבע השלישי. שתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות בהתקפה ברבע הזה, כשאף קבוצה גם לא מצליחה לברוח. לזר, דניאל הלל ובן-דוד ייצרו נקודות עבור המקומיים, בעוד גיא ארטמן ונדב נעים קולעים לטובת רמת השרון, שירדה לרבע האחרון בפיגור ארבע, 42:46.

החניכים של גיא קנטור, שכזכור הגיעו כאנדרדוג למשחק, ניסו בכל כוחם כדי להישאר קרובים להפועל תל-אביב והם באמת הצליחו לעשות זאת עד לרבע האחרון. לזר, בן-דוד ומדר פתחו את הרבע הרביעי עם מטח שלשות, שכבר היה גדול על האורחים, שלא הצליחו למצוא את עצמם לא בהגנה ולא בהתקפה. גילאי דותן ניסה לשנות את גורל הקבוצה שלו עם נקודות במהלך הרבע, אבל הקבוצה שלו לא הצליחה לעמוד בקצב. בסיום, הפועל תל-אביב עושה את המצופה ממנה עם ניצחון על רמת השרון שנתנה מלחמה יפה במהלך שלושה רבעים, אבל מול קבוצה כמו הפועל תל-אביב שלושה רבעים זה לא מספיק. בסיום, הפועל ת"א עולה ל- 0-1 בסדרה, אחרי ניצחון 55:77.

קלעו להפועל ת"א: ים מדר, עומר בן דוד ושחר לזר 18 כ"א, איתי בינמן ולוטן אמסלם 8 כ"א יובל אדוסי 3, עמרי יאסו ודניאל הלל 2 כ"א.

קלעו לרמת השרון: אלון גילאי דותן 20, יואב אדר 11, נדב נעים ואיתמר דביר 5 כ"א, גיא ארטמן, עדן קוטלר ארקין ועילי דבוש 4 כ"א, טום רביבו 2.