נוער: הפועל ת"א ניצחה ברעננה

האדומים כבר היו בפיגור 17 במחצית (אחרי מופע שלשות מדהים של רעננה), אבל חזרו לעניינים ברבע השלישי ועם יכולת מאני טיים גדולה של ים מדר (24 נקודות) הצליחו לנצח 88:80. הפועל ת"א עולה ליתרון 1-0 בסדרת חצי הגמר, וביום שני הקבוצות יפגשו שוב בתיכונט.


| לילך וייס

 

וואו איזה משחק קיבלנו הערב במטרווסט. רעננה המשיכה בקצב השלשות המטורף שלה מהמשחק השלישי ברבע הגמר, ועמדה במחצית הראשונה על לא פחות מ-14 שלשות כשהיא מצליחה לעלות ליתרון של 17 נקודות. אבל במחצית השניה האדומים עלו יותר מרוכזים בהגנה, עצרו את המטח ועם יכולת טובה של גיא עלוש וים מדר הצליחו להפוך את התוצאה, ושמרו על היתרון עד הניצחון בסיום.

המשחק נפתח בקצב גבוה כששתי הקבוצות רצות ומניעות כדור - הפועל ת"א הלכה פנימה לגיא עלוש, שחר לזר וים מדר, רעננה בדומה למשחק מול יבנה זרקה הרבה מבחוץ וקלעה באחוזים טובים (איתי גבע, יהל מלמד, אופק גופר), ואמצע רבע ראשון 9:11 מקומי. הקבוצות המשיכו להחליף בינהן סלים כשרעננה שומרת על יתרון קל. עומר בן דוד חטף כדור ורצץ איתו את כל המגרש, אבל נעצר בחסימה של גבע, ורעננה הענישה מייד בשלשה החמישית שלהם (ב-8 דקות) והצליחה לברוח ל-15:23. האדומים שגם הם נחשבים לקבוצה שקולעת היטב מחוץ לקשת סיימו את הרבע הראשון עם 0/4, ולא היה להם פתרון הגנתי לעצור את רעננה שהמשיכה לפגוע ללא עוררין (8/10), וברחה ל-21:32 אחרי 10 דקות.

דקה בלבד מפתיחת הרבע השני הפועל ת"א ירדה לפסק זמן אחרי 2 איבודים מהירים (חטיפות של נדב סיבוני) כשנראה היה שהם לא מרוכזים בהתקפה. האדומים חזרו לפרקט יותר חדים גם בהתקפה וגם בהגנה, ועם הלחץ שייצרו עזרו לרעננה לאבד לא מעט כדורים משלהם. הפער של רעננה כבר ירד ל-31:37, אבל אז הגיעה, כצפוי, עוד שלשה, ואז עוד אחת, ואז עוד כמה (3 רצופות לגבע), ובלי ששמנו לב היתרון שוב דו ספרתי 39:53, בדרך ל-41:58 בהפסקה, אחרי, כן כן, שלשה עם הבאזר. וואו.

למקרה שתהיתם: רעננה במחצית הראשונה עם 4 קליעות ל-2, ו-14 קליעות ל-3.

ת"א ממש לא התכוונו לוותר על המשחק הזה כל כך מהר, ופתחו את הרבע השלישי עם ריצת 10-2, ובמהמשך הורידו ל-54:64 אחרי מהלך של סל ועבירה של לזר. ויותר חשוב מזה, הם הצליחו למנוע מרעננה לזרוק מחוץ לקשת באותה הקלות שהם עשו את זה במחצית הראשונה (אחת מוצלחת בלבד בכל הרבע השלישי). האדומים המשיכו במומנטום והצליחו להוריד את ההפרש לחד ספרתי, וממש עם הבאזר הגיעה גם השלשה הראשונה שלהם הערב, שסגרה את הרבע השלישי על 63:68 בלבד לרעננה.

המומנטום נשאר אצל האורחים שפתחו רבע אחרון בטירוף עם חדירות בצבע בדרך למהפך, 71:68. מלמד חפר בצבע וקלע את הנקודות הראשונות של רעננה ברבע אחרי 4 דקות של בצורת. גלעד מלניק הצליח להתפנות ולהשוות את המשחק עם השלשה השלישית שלו הערב, מדר ועלוש החזירו עם נקודות מתחת לסל בצד השני. מדר לקח את המשחק על עצמו במאני טיים ועם 9 נקודות (4/4 מהקו)רצופות וחטיפה (שאומנם הסתיים באיבוד שטותי) הוביל את ת"א ליתרון שיא שלה, 86:77. 3/3 מהקו של מלמד הצליחו לצמק קלות, אבל לא יותר מזה. הניצחון נשאר בצד האדום, 88:80, והביתיות עוברת לתיכונט.

קלעו לרעננה: איתי גבע 18 (10 אס', 4/6 ל-3), יהל מלמד 18, גלעד מלניק 11, אופק גופר 9, נדב סיבוני 8 (10 רב'), עדו פרידלנדר 6 (3 חט'), איתמר רוט 5 (6 אס'), סער יהודה 3, יונתן מושקוביץ 2. כן שיחק: מייקי שיראי.

קלעו לת"א: ים מדר 24 (12 רב', 5 חט'), גיא עלוש 19, שחר לזר 18, עומר בן דוד 12 (3 חט'), לוטן אמסלם 9, יובל אדוסי 3 (7 רב'), דניאל הלל 3 (7 רב'). כן שיחקו: איתי בינמן, עומרי יאסו.