נוער: זמן המצטיינים

אז עד שיהיו לנו את תוצאות האמת בבחירות לכנסת, אנחנו מגישים לכם את נבחרי העונה שלנו בליגת העל לנוער. מאמני הליגה הצביעו לשחקני העונה, מאמן העונה ותגלית העונה, כתבי הליגה הוסיפו את הדעה שלהם ולנו יש מצטיינים ראויים משני המחוזות, כולל נציגות לקבוצות שנשארו מחוץ לפלייאוף.


| safsal

 

סדרות חצי גמר הפלייאוף בעיצומן ובקרוב תיהיה לנו אלופה, וגם הבתים התחתונים הגיעו לסיומם השבוע כשנתניה, הוד"ש, אשקלון והרצליה נפרדו מהליגה וירדו ללאומית. הגיע הזמן להתחיל בסיכומים, ועכשיו היא שעתם של מצטייני העונה. המאמנים משני המחוזות בחרו את השחקנים המצטיינים של העונה (בהפרדה למחוזות), וגם אנחנו הוספנו את השמות שלדעתנו נתנו עונה מצויינת.

 

מצטייני העונה בצפון

 

מצטייני העונה בדרום

 

הבחירות שלנו

ברקע בחירות המאמנים, היה לנו חשוב לציין עוד מספר שחקנים שדלעתנו ראויים לאזכור אבל לא נבחרו בקטגוריות הראשיות.

 

גלעד מלניק – עירוני רעננה.

גלעד מלניק נמצא כבר שלוש שנים בליגת העל לנוער ואין ספק שמדובר באחד הקלעים הכי טובים שאנחנו זוכרים בשנים האחרונות בליגה – קליעה כמעט מכל מצב (כולל משחקים בהם רשם לא מעט שלשות), שחרור מהיר של הכדור ובעיקר היכולת לשים את הנקודות בדיוק בזמן שצריך אותן. שימו לב גם להישגים שלו בשנתיים האחרונות - חמישיה חצאי גמר (תיכונים, שני חצאי גמר גביע ושני חצאי גמר פלייאוף). למלניק אגב היה חסר קול אחד בלבד כדי להיות גם בחירה מצד המאמנים.

 

יונתן לוי – עמק חפר.

בחירה ראויה נוספת בעינינו הוא יונתן לוי, הגבוה שהגיע השנה מהוד השרון לעמק חפר. אמנם הקבוצה שלו לא הצליחה להעפיל לרבע הגמר (הייתה קרובה מאוד), אבל הוא היה אי של יציבות בסגל של יהוא אורלנד. לוי החליט השנה על צעד שלא כל אחד היה מוכן לעשות – לעזוב בית טוב ומוכר, לא לוותר על החלום וגם בשנה האחרונה לייצר שינוי, מתוך אמונה שזה יצליח. ולמעשה, כך קרה. לוי הצליח לשפר מאוד את החדירה והקליעה שלו מבחוץ והפכו אותו משחקן חפירות לשחקן התקפה אלגנטי ומגוון ומכאן השמיים הם הגבול עבורו.

 

שחר לזר – הפועל ת"א.

אחד השחקנים שהיה לנו הכי כיף לראות השנה הוא שחר לזר התל-אביבי, שנתן בקיץ קפיצה מדרגה וכבר הוביל את הפועל ת"א לתואר אחד העונה - זכיה בטורניר ת"א הבינלאומי בקיץ. אצל לזר יש שילוב נהדר בין יכולות משחק נהדרות, קליעה מבחוץ, הגנה, יחד עם שקט נפשי, מחויבות והיכולת לחבר את כל הכישרון בהפועל ת"א לכדי קבוצה. לזר משך כמה קולות של מאמני הדרום, מה שלא הספיק לו כדי להיבחר בבחירת המאמנים, אבל כל מה שאנחנו ציינו מקנים לו את המקום אצלנו.

 

איתי גבע – עירוני רעננה.

הבחירה באיתי גבע לא הייתה פשוטה עבורנו מאחר ולא הצלחנו לראות משהו יוצא דופן לאורך העונה (כן היו לא מעט משחקים טובים), אבל הבחירה בו התבצעה בזכות ההופעות האחרונות שלו והשיפור הגדול שהוא עשה בתקופה האחרונה. חצאי הגמר נגד מכבי ת"א, שני משחקים בסדרת רבע הגמר נגד אליצור יבנה ושני המשחקים עד כה בסדרה נגד הפועל ת"א מראים שהשיפור והביצועים הוא לא מקרה.

 

נועם פוקס – אליצור יבנה.

עוד שחקן שהיה לנו כיף מאוד לראות לאורך העונה הוא הגבוה של אליצור יבנה – נועם פוקס. פוקס עשה מספרים יפים לאורך העונה וגם בסדרת רבע הגמר נגד רעננה הוא עשה עבודה נהדרת, בעיקר בניצחון ששלח את הסדרה למשחק שלישי. המאמנים שלו מספרים על בחור שקט ונעים שרק רוצה לעבוד קשה ולהשתפר וההתנהלות שלו בהחלט מעידה על כך -  שקט נפשי, יעילות מתחת לסל ופוקס הוא שחקן שהלך והשתפר לאורך העונה ואנחנו בהחלט רוצים לפרגן לו.