נוער: עמק חפר או רמה"ש?

מקום אחרון נשאר פנוי לפלייאוף בליגת העל לנוער, והוא יוכרע ביום רביעי הקרוב. רמה"ש תלויה בעצמה, עמק חפר מחכה למעידה שלה. בנוסף השבוע גם בצפון וגם בדרום יש לנו מאבקי מיקום ישירים כשכל אחת רוצה לתפוס מקום יותר גבוה לקראת רבע הגמר. כל החישובים בפנים


| לילך וייס

 

צפון

משחקי המחזור האחרון:

הפועל עמק חפר - מכבי הוד"ש (רביעי, 18:00, רופין)
הפועל כפ"ס - א.ס. רמה"ש עלומים (רביעי, 18:00, תיכון היובל)
מכבי חיפה - הפועל עמק יזרעאל (רביעי, 20:00, ביכורים)

 

המאבק המסקרן ביותר של המחזור האחרון מגיע אלינו מהמחוז הצפוני בו רמה"ש ועמק חפר רוצות את הכרטיס האחרון לרבע הגמר. מכבי חיפה למרות שהיא כרגע במקום הרביעי (מאזן 7-10) הבטיחה לעצמה את המקום בפלייאוף בגלל יחס סלים עודף גם על עמק חפר וגם במקרה של בית משולש עם רמה"ש.

רמה"ש כרגע במקום השלישי (מאזן 7-10) יש לה ניצחון יותר מלעמק חפר (מאזן 8-9) והמשוואה פשוטה - ניצחון והיא בפנים. אבל לפניה ניצבת יריבה לא פשוטה בכלל - הפועל כפ"ס שרוצה לברוח עוד מהקו האדום. אם רמה"ש מפסידה, היא צריכה לקוות שעמק חפר תפסיד גם כן, אחרת היא בחוץ. לעמק חפר יש יתרון על רמה"ש גם במפגשים ביניהן (זכר לאותו ניצחון במחזור הראשון של הליגה ב-37 הפרש) וגם במקרה של בית משולש עם מכבי חיפה. לעמק חפר על הנייר יש משחק נוח מול הוד"ש האחרונה, משחק שפשוט אסור לה להפסיד כי אז הסיפור סגור עבורה.

ועכשיו למאבקי המיקום. רעננה הבטיחה לעצמה את המקום הראשון. עמק יזרעאל ומכבי חיפה נפגשות ראש בראש על המקום השני. לעמק יזרעאל יש ניצחון אחד יותר מלחיפה (מאזן 6-11), וניצחון שלה ישאיר אותה במקום השני. ניצחון של חיפה, והולכים לבדוק מה עשתה רמה"ש. אם רמה"ש הפסידה, ניצחון ב-10 הפרש יספיק לחיפה כדי לעקוף את עמק יזרעאל. אם רמה"ש ניצחה, יש לנו בית משולש. במקרה הזה חיפה צריכה לנצח ביותר מ-15 נקודות כדי לעקוף את השתיים ולסיים שניה.

 

דרום

משחקי המחזור האחרון:

אליצור יבנה - הפועל ת"א אברהם (ראשון, 19:00, רלף קליין)
מכבי ת"א טדי - מכבי רחובות עמר (שני, 20:00, הדר יוסף)
הפועל ירושלים עזרא - מכבי ראשל"צ איציק (רביעי, 20:30, ביה"ס דנמרק)

 

במחוז הדרומי כל העולות לפלייאוף כבר נקבעו, ויבנה תסיים במקום הרביעי. ראשל"צ והפועל ת"א יכולות כל אחת לסיים במקום הראשון, מכבי ת"א יכולה להתקדם עד למקום השני. ראשל"צ שמובילה את הליגה בזכות ניצחון כפול על הפועל ת"א תלויה בעצמה, כל ניצחון שלה ישאיר אותה במקום הראשון ובעצם ישאיר את המצב כמו שהוא כיום, כי מכבי ת"א לא יכולה לעקוף את הפועל ת"א בגלל הפסד כפול מולה העונה בליגה.

אם ראשל"צ מפסידה והתל אביביות מנצחות - הפועל ת"א תסיים ראשונה עם ניצחון יותר, ראשל"צ תרד עד למקום השלישי בגלל יחס סלים נחות מול מכבי ת"א שתסיים שניה.

אם ראשל"צ מפסידה ורק הפועל ת"א מנצחת - השתיים יחליפו מקומות בטבלה.

אם ראשל"צ מפסידה ורק מכבי ת"א מנצחת - יווצר לנו בית משולש כשלכל אחת 15 ניצחונות ו-3 הפסדים. במקרה הזה שוב הטבלה נשארת כמו שהיא. ראשל"צ ניצחה 3 פעמים העונה את יריבותיה (פעמיים את הפועל ופעם אחת את מכבי), להפועל יש שני ניצחונות, ולמכבי ת"א רק אחד.