נוער צפון: חיפה עלתה לפסגה

מכבי חיפה שמרה על הבית וניצחה את רמה"ש בקרב צמרת ישיר, עמק חפר גם היא נשארת בצמרת עם ניצחון בהפרש גבוה על נהריה. הפועל כפ"ס נסעה צפונה וחזרה עם ניצחון חוץ מרשים על גלבוע מעיינות, הפועל נעם ניצחה את פ"ת ורעננה חזרה לנצח בבית מול גליל עליון.


| לילך וייס

 

צפון

1. מכבי חיפה אסי 1-4
2. הפועל עמק חפר 1-4
3. א.ס. רמה"ש עלומים 2-3
4. הפועל נעם 2-3
5. הפועל כפ"ס 2-3
6. הפועל גלבוע מעיינות 2-3
7. עירוני רעננה 2-3
8. הפועל ניר נהריה 4-1
9. מכבי פ"ת נחמן 4-1
10. הפועל גליל עליון 5-0

 

מכבי פ"ת נחמן - הפועל נעם 96:71

הפועל נעם חוזרת מפ"ת עם הניצחון השלישי ברציפות שלה, שמעלה אותה לראשונה העונה למאזן חיובי בטבלה. כבר מההתחלה האורחת הציגה יכולת קליעה טובה כשהם רצים בכל הזדמנות ועם נקודות של רום כהן עולים ליתרון קל. יובל וירניק עם צמד שלשות ואיתי וידר עם 4 אישיות הצליחו לשמור קצת את פ"ת קרובה, אבל 3 שלשות רצופות של האורחים הקפיצו אותם ליתרון דו ספרתי 29:16. המשחק התאזן ברבע השני כשבשני הצדדים קולעים בקצב גבוה, כשגם פ"ת מראה יכולת קליעה מרשימה מבחוץ. עד המחצית היתרון הדו ספרתי של הצפונים נשמר - 54:44.

במחצית השניה הקצב ירד קצת כשהקבוצות החלו גם לשמור. נעם הלכה פנימה לאוהד דקל שקלע מתחת לסל, פ"ת המשיכה להסתמך על השלשות והפער נשאר בעינו. 74:62 סוף שלישי. ברבע האחרון נעם החליטה שהגיע הזמן לסגור את הסיפור ועם 6 רצופות של טום סיגטי ובהמשך שלשה של יהל לייבוביץ הגדילה את הפער לאזור ה-20 הפרש, ושמרה עליו עד הסיום.

 

הפועל עמק חפר - הפועל ניר נהריה 61:121

ניצחון רביעי ברציפות לעמק חפר שתופסת את המקום השני בטבלה, בעוד נהריה עם הפסד שלישי ברציפות מסובכת עמוק בתחתית. ברבע הראשון עוד קיבלנו משחק צמוד. ניתאי רוזנברג המקומי מציג יכולת קליעה נהדרת מכל הטווחים הוביל את עמק חפר, בצד השני נהריה גם קלעו היטב מחוץ לקשת, ואחרי 10 דקות 23:25 לשרונים. הקצב הגבוה של המשחק המשיך גם לתוך הרבע השני, כשעמק חפר פשוט לא מחטיאה כשרוזנברג יחד עם גל ניר ושוהם גת מגדילים את הפער. נבו בן אבו ובר מיכאל גם כן קלעו היטב לאורחים, אבל לא מספיק כדי להישאר בתמונה כשאדם ישראל סתם ועמית שני מגדילים עוד ל-43:61 בהפסקה.

במחצית השניה הייתה רק קבוצה אחת על המגרש. נהריה התקשתה מאוד מול עמק חפר ששלטה בקצב והמשיכה לקלוע באחוזים טובים. גת וים בן שבת הוסיפו שלשות, ישראל סתם וניר קלעו בצבע והמשחק הלך לגארבג' טיים כבר בשלב מוקדם. אחרי 51:88 בסוף הרבע השלישי המאמנים חילקו קצת דקות לשחקני הספסל, מה שלא באמת שינה משהו כשעמק חפר לא הורידה לרגע את הרגל מהגז, ובסיום 61:121 מוחץ למארחת.

קלעו לעמק חפר: שוהם גת 19, ים בן שבת 18, ניתאי רוזנברג 16, ניר גל 15, יהונתן לוי 14, אדם ישראל סתם 13, עידו שלו 8, אריאל אייזיק 7, עמית שני 3, נועם יעקב וחי ממן 2 כ"א.

קלעו לנהריה: נבו בן אבו 11, אלדר בן יעקב 10, סמר פיסיון 9, בר מיכאל 7, תומר הרשקוביץ ובן לוי 6 כ"א, רביד שולמן 5, חנא עבד 4, דולב משגב 2.

 

מכבי חיפה אסי - א.ס. רמה"ש עלומים 65:74

לאורחים מהשרון לקח כמה דקות להיכנס למשחק כשהם הספיקו לרשום 2 איבודים ב-2 דקות, כשבנתיים חיפה עם שלשה של עומר סבן עלתה ליתרון 0:7. שלשה של אדם קליין העלתה את רמה"ש על הלוח, אבל היא המשיכה להתקשות לייצר נקודות וחיפה עם 5 אישיות של דניאל נג'ר עלתה ליתרון 7:14. האורחת ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו הרבה יותר חדה - אלון גילאי דותן קלע פעמיים מבחוץ והוסיף גם חדירה יפה, וזה רק 16:17 לחיפה. שלשה של איתמר כץ הגדילה את היתרון המקומי שוב, ואחרי 10 דקות 17:23 ירוק.

רמה"ש פתחה מצויין את הרבע השני עם הגנה טובה וחטיפות שעזרו לה לרוץ 6-1 עם 4 רצופות של קליין. פסק זמן של חיפה לא עצר את המומנטום של רמה"ש שההמשיכה לחטוף כדורים ועלתה ליתרון משלשה של יותם הרמן. 5 דקות לתוך הרבע נג'ר קלע מחוץ לקשת וקטע סוף סוף את בצורת סלי השדה של חיפה, כשאחריו גם יובל גרינברג והרמן הוסיפו שלשות. בדקות האחרונות של הרבע הקבוצות בעיקר החטיאו, חיפה עם נקודות מהקו החזירה את היתרון אליה ובמחצית 32:38.

גם בפתיחת הרבע השלישי הקבוצות הרבו להחטיא כשהן מנסות את כוחן מחוץ לקשת. חיפה במשחק התקפה מהיר תפסה את ההגנה של רמה"ש לא מוכנה כשתם פוקס ומקסים פוקסמן מריצים אותה ליתרון דו ספרתי - 34:46. שלשה נוספת של כץ קירב את חיפה כבר לפלוס 20, 36:53, אבל רמה"ש לא נבהלה ועם ריצת 8-0 נגדית הורידה חזרה לחד ספרתי. ואחרי חצי שעה של כדורסל - 44:55 לחיפה.

למרות לחץ טוב בהגנה מצד רמה"ש, חיפה המשיכה להגדיל את היתרון שלה לפלוס 20 ברבע האחרון כשהיא מדייקת מבחוץ (כץ ונג'ר). פסק זמן של גיא קנטור העיר קצת את חניכיו שחזרו לקלוע מבחוץ (הרמן וגיא ארטמן), שהורידו ל-56:66. שלשה נוספת של הרמן, חטיפה וסל של קליין ועוד סל של גילאי דותן וזה רק 63:68, דקה וחצי לסיום. חיפה עם נקודות מהקו הגדילה חזרה, ורמה"ש שלא מצאה את הסל התקפה לאחר מכן ניסתה לעצור את השעון עם עבירות. לצערה חיפה הייתה מדוייקת ושמרה על הניצחון שלה - 65:74 בסיום.

קלעו לחיפה: דניאל נג'ר 23, מקסים פוקסמן 12, איתמר כץ 11, תם פוקס 8, עומר סבן 6, שקד ביאלה 5, ניתאי ליזרוביץ 4, יובל גרינברג 3, אילי חן 2.

קלעו לרמה"ש: יותם הרמן (5 שלשות) ואלון דילאי דותן 15, אדם קליין 13, גיא ארטמן 8, אריאל לביא 6, לירוי אובזילר, עידו כשר, אמרי שביט ובר דרורי 2.

 

עירוני רעננה - הפועל גליל עליון 50:82

רעננה אחרי שני הפסדים רצופים פגשה את גליל עליון שרשמה כבר 4 כאלו וחיפשה את הניצחון הראשון שלה. ברבע הראשון האורחים הצליחו להישאר במשחק, אבל ברבע השני ההפרש המקומי כבר עלה לדו ספרתי ורעננה המשיכה להגדיל אותו עד לניצחון בסיום.

שתי הקבוצות דייקו מעבר לקשת בדקות הפתיחה בדרך ל-9:9 מהיר. הלבנים שיפרו מעט את הגנתם למרות נקודות של אריאל יוסטר ועדי אדיר והצליחו לבנות פער קטן בזכות סלים של יהל מלמד ויונתן מושקוביץ - 17:21 סוף ראשון. שחקניו של רון נוה רצו קדימה במהלך הרבע השני, כשאיתמר רוט מדייק פעמיים מחוץ לקשת ושתיים נוספות מרחוק של נדב סיבוני ענו על ניסיונת של אדרי בדרך ל-26:40, לפני ששלשה של זיו מעוז האורח קבעה את תוצאת המחצית - 29:40 רעננה.

פנינת השרון שיפרה את הגנתה ברבע השלישי, עצרה את האדומים על 8 נקודות בלבד והגדילה את הפער בהדרגה עם שלשות של סיבוני, מושקוביץ ומלמד, שגם הוסיף חטיפה לליי-אפ קל. האורחים נתקעו מאחור ועל הלוח זה כבר 37:61 אחרי 3/4 משחק. מלמד המשיך לצבור נקודות מטווחים שונים ויחד עם סיבוני והחברים לא התרגשו מצמצום רגעי של אדרי (42:63) בדרך לניצחון הקל, אותו חתם רועי גורלנד בשלשה לפני הבאזר - 50:82.

קלעו לרעננה: יהל מלמד 22, יונתן מושקוביץ 17, נדב סיבוני 14, איתמר רוט 9, רועי גורלנד, יוני עוז ואלון קרבי 5 כ"א, איתמר זיו 4, יובל בר 1.

קלעו לגליל עליון: עדי אדרי 21, עידן קריפס ואורי אלבאז 6, אריאל יוסטר, זיו מעוז, רון כהן וגיל סרוסי 3 כ"א, שחר פלג ורומי ישכיל 2 כ"א, ירדן זלינבבא 1.

 

הפועל גלבוע מעיינות - הפועל כפ"ס אביב 80:64

-- סל הגלבוע --

גלבוע מעיינות שחסרה את נבו זומרפלד הפצוע רושמת הפסד ראשון אחרי 3 נצחונות רצופים. כפ"ס השיגה ניצחון חוץ מרשים באחד מהאולמות הביתיים ביותר בליגה, ועולה למאזן חיובי.

הפתיחה הייתה קצבית אך לא איכותית משני הצדדים. האורחים ניצלו הגנה רפויה של גלבוע להגיע למצבי קליעה נוחים אך קלעו באחוזים לא טובים, גלבוע הלכה פנימה ליובל כוכבי ואוחנה שקלע מבחוץ. 4 רצופות של עידו סגל בדקה האחרונה של הרבע סגרה אותו על 17:20 מקומי. גלבוע פתחה טוב את הרבע השני והצליחה לעלות ליתרון 7, 19:26. פסק זמן של הוד בן הרצליה העביר את המומנטום לאורחים שהחלו לרוץ ולקלוע היטב בהובלת עומר שגב, ניר שפר ובן ליכטנבאום. אחוזי קליעה לא טובים של גלבוע אפשרו לאורחת להשלים את המהפך ולרדת להפסקה ביתרון 37:35.

ברבע השלישי האורחים סופית השתלטו על המשחק. שחקני כפ"ס שטפו את המגרש כשמנגד גלבוע לא מצליחה לייצר נקודות והפער כבר עלה לדו ספרתי עם נקודות של רועי פריצקי ושגיא זילברשלג. שלשה של אוחנה צימקה לחד ספרתי, עילי שאול הגיב מהר עם 2 שלשות משלו וסגל סגר את הרבע השלישי על 58:50 כפ"ס. הגלבוע הצליחה להישאר עוד כמה דקות במשחק עם שלשה רז אינהורן, אבל האחוזים היה בעוכרם כשכפ"ס חזרה להגדיל את הפער. שלשה נוספת של שאול חתמה את תוצאת המשחק על 80:64 להפועל כפ"ס.

קלעו לגלבוע מעיינות: עידו סגל 14 (8 רב' 5 אס'), דביר אוחנה 13, ירין תורגמן 11 (6 רב'), בן ממן 11, יובל כוכבי 10, רז אינהורן 3, אורן רוקח 2. שותפו אך לא קלעו: נדב לוי, אודי אונה, ניר נגלר ואלון לוי.

קלעו לכפר סבא: ניר שפר ועילי שאול 17 כ"א, שגיא זילברשג 14, רועי פריצקי 13, בן ליכטנבאום 10, עומר שגב 5, עומר שדה 4.