נוער: קבלו את חמישיית העונה

מנהלי מחלקות הנוער והמאמנים ברחבי הליגה בחרו, אנחנו כתבנו כמה מילים על כל אחד שתוכלו להכיר אותם יותר. מצטיין העונה הוא נועם יעקב מעמק חפר, אליו הצטרפו אליעד טל (הפועל ת"א), יוגב עובדיה (מכבי ראשל"צ), יובל לוין (מכבי ת"א) ואילי חן (מכבי חיפה). מאמן העונה - יהוא אורלנד. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

שחקן העונה - נועם יעקוב (הפועל עמק חפר)

רבות כבר דובר השנה על הגארד המוכשר של עמק חפר שנחשב לקונצנזוס בליגת העל לנוער השנה. לעמק חפר יש עונה מדהימה השנה, ויש לא מעט אנשים שאחראיים להצלחה הזאת, ויעקוב הוא ללא ספק בורג משמעותי מאוד שם. שחקן מאוד מגוון, מאוד יצירתי שיודע גם לפרגםן לחברים וגם יודע לקחת על עצמו כשצריך חזק מנטלית, לקראת ההמשך השאלה הזייס שלו יוכל להיות רלוונטי גם בבוגרים, אחד השחקנים המלהיבים שראינו השנה. מתוך 23 מאמנים בליגה (כשיהוא אורלנד מאמן עמק חפר לא יכול לבחור בו) - יעקוב קיבל לא פחות מ-16 קולות כמצטיין העונה.

ממוצעים העונה (עדכני עד לשלב חצי גמר הפלייאוף): 19.7 נק', 7.6 רב', 4.4 אס', 2.5 חט'.

 

משימים חמישיה

אליעד טל (הפועל ת"א)

הגבוה המגוון של הפועל תל אביב שהגיע אליה בעונה שעברה, היה בורג משמעותי בעובדה שהחניכים של ערן גמזו השתייכו השנה לצמרת הגבוהה. ואם לא מפגש בחוץ עם עמק חפר בשלב רבע הגמר, הקבוצה הזו הייתה יכולה להגיע עוד יותר רחוק בגביע. כמו נועם יעקב, יהיה מעניין לראות כיצד טל יעשה את ההתאמות הנדרשות לבוגרים, אבל ממה שראינו ממנו בשתי העונות האחרונות בליגה לנוער - קליעה, יכולת כדרור טובה ובעיקר יכולת לספק הרבה נקודות בזמן קצר, יש למה לחכות.

ממוצעיו העונה: 19.5 נק', 9.6 רב', 2.5 אס'.

 

יובל לוין (מכבי ת"א טדי)

כבר כמה שנים שאנחנו שומעים את השם יובל לוין בהקשר של קבוצת הנוער של מכבי ת"א. לוין, שחקן יצירתי מאוד, טכני מאוד ומגוון, שיכול להגיע רחוק מאוד אל מחוזות הליגה הלאומית וליגת העל. שיפר השנה מאוד את יכולת הקליעה שלו מחוץ לקשת, ואם אנחנו צריכים לבחור אלמנט אחד שהוא צריך לשפר לקראת המעבר לבוגרים - הרי שזו האגרסיביות והיכולת לשים את הכדור על הרצפה בצורה טובה יותר.

סטטיסטיקה: 17.3 נק', 7 רב', 3.2 אס', 2.7 חט'.

 

אילי חן (מכבי חיפה אסי)

שחקנה של מכבי חיפה נתן קפיצת מדרגה משמעותית השנה, כשהוא משפר את יכולת הקליעה שלו שהפכה אותו לאחד הקלעים הטובים בליגה מחוץ לקשת. חן שחקן מגוון, יודע גם לשמור, גם לחדור וכאמור גם קולע ל-3, והצליח לשמור על יציבות ביכולת האישית בתחומים האלו לאורך כל השנה. אחד השחקנים הבולטים בהגעה של חיפה לרבע גמר הפלייאוף העונה, כשהירוקים לא היו רחוקים גם מלהתקדם עוד שלב אחד.

ממוצעיו העונה: 16.1 נק' למשחק, 6.5 רב'.

 

יוגב עובדיה (מכבי ראשל"צ איציק)

הרכז הראשון של ראשל"צ והמנהיג של הקבוצה, מנהל את משחק ההתקפה של הקבוצה ביד רמה ועזר לה להגיע לגמר הגביע ו(נכון לעכשיו) לחצי גמר הפלייאוף. אומנם לא התברך ביותר מדי סנטימטרים, אבל עובד קשה כדי לפצות על כך ומשפר אלמנטים אחרים ולא סתם נכנס לחמישיה. נחשב לאחד השומרים הטובים בליגה, שגם קליעה טובה לא חסרה לו.

הממוצעים שלו: 15.3 נק', 4.6 רב', 2.7 אס', 2.1 חט'.

 

כמה מילים טובות גם על החמישיה השניה של העונה: אדם שרבקוב (הפועל עמק יזרעאל), ניב למפרט (הפועל גלבוע מעיינות), אריאל אייזיק (הפועל עמק חפר), לירן אזולאי (אליצור יבנה) ושגיב גורמן (הפועל כפ"ס). כולם הציגו עונות טובות וקיבלו קולות ממאני הליגה בחירת מצטייני העונה.

 

מאמן העונה - יהוא אורלנד (הפועל עמק חפר)

עמק חפר מציגה עונה פשוט פנטסטית מבחינתה, אבל זה לא רק העונה הנוכחית של קבוצת הנוער. יהוא אורלנד הצטרף לפרוייקט בעמק לפני כמה שנים, ומאז אפשר לראות את ההתקדמות המדהימה של כל המועדון כשבכל הגילאים מגיעים להישגים. יחד עם רמון וולפסון העוזר אורלנד הצליח לבנות קבוצה לוחמנית ומגובשת, שמקבלת גם לא מעט דקות בקבוצת בוגרים ארצית של המועדון שלבטח תורמות להם עוד בהתפתחות האישית.