נוער: רעננה עלתה לחצי הגמר

תמונת הפיינל פור בנוער הושלמה הערב, כשעירוני יורם רעננה רשמה ניצחון ביתי 69:78 על אליצור יבנה והשלימה 1-2 בסדרה. השרונים הוליכו כמעט כל המשחק בפער דו ספרתי, כשהם רושמים עוד ערב מוצלח מחוץ לקשת. גלעד לניק הוביל את רעננה עם 21 נקודות, 18 ליהל מלמד. ביבנה אופק לוי 17, נועם פוקס 14.


| לילך וייס

 

חצאי הגמר (הטוב מ-5)

עירוני יורם רעננה - הפועל ת"א אברהם

מכבי ראשל"צ איציק - מכבי טדי ת"א

 

עירוני יורם רעננה - אליצור יבנה

רעננה חוזרת להופעה שניה ברציפות במעמד חצי גמר הפלייאוף לנוער, שם מחכה לה כבר הפועל ת"א. רעננה השתלטה על המשחק מאמצע הרבע הראשון, ובעזרת יום קליעות מפלצתי מחוץ לקשת (14 שלשות) הצליחה לשמור על יתרון דו ספרתי עד הניצחון בסיום. יבנה שהציגה אחוזים לא רעים בצבע מסיימת את דרכה בפלייאוף, אבל בהחלט נשארת עם הרבה מחמאות על עונה מצויינת.

יבנה המשיכה את היכולת הטובה שלה מהניצחון בשבוע שעבר ולצד מלחמה על כל כדור קיבלה את נועם פוקס שביכולת אישית יפה מאוד חדר בצבע והעלה אותה ליתרון קל. לרעננה לקח כמה דקות להתעורר, אבל ברגע שגלעד מלניק קלע את השלשה הראשונה שלו הוא לא עצר. 14 נקודות היו לו ברבע הראשון (4 שלשות), ויחד עם איתי גבע ויהל מלמד רעננה הצליחה לברוח. יבנה המשיכה ללכת פנימה וניסתה להישאר קרובה, אבל כאמור לא היה לה תשובות בהגנה למלניק שחתם את הרבע הראשון על 16:25 מקומי.

בשיחזור כמעט מדוייק של הרבע הראשון, האורחים שוב פתחו טוב את הרבע השני ועם 4 רצופות של עוז חולי הורידו את ההפרש ל-3 בלבד. מלמד בצד השני החזיר עם שלשה ועוד נקודות מבפנים, ואופק גופר הגדיל ל-24:33. יבנה לא הסתדרה עם הקצב של רעננה, ולמרות שהצליחה להוריד שוב את ההפרש ל-5, זה לא החזיק לאורך זמן. איתמר סאקס העלה לראשונה את הפער לדו ספרתי, שלשות של נדב סיבוני העלו את ההפרש ל-15 בשיא, ובהפסקה 34:48 לרעננה.

יבנה סירבה לוותר על המשחק והגבירה לחץ בהגנה ברבע השלישי, ולמרות שרעננה המשיכה לקלוע מבחוץ, הצליחה להוריד את ההפרש חזרה לדו ספרתי, 49:58, מנקודות של לוי וניב אמית. שלשה ענקית של מלמד עם יד על הפנים החזירה את המומנטום לרעננה, ואחת על הבאזר של איתמר רוט הגדילה שוב ל-15, 53:68 בסוף שלישי. הרבע האחרון כלל חילופי סלים בעיקר כשהיתרון של רעננה נשאר על אזור ה-12-14 נקודות, כששלשה של עומר גוטסמן חתם את תוצאת המשחק על 69:78.

קלעים

לרעננה: גלעד מלניק 21, יהל מלמד 18 (7 רב'), נדב סיבוני 11, איתמר רוט 10, איתמר סאקס 8 (10 רב'), איתי גבע 6 (10 אס', 5 חט'), אופק גופר 2, עדו פרידלנדר 2. כן שיחק: סער יהודה.

ליבנה: אופק לוי 17 (13 רב'), נועם פוקס 14 (8 רב'), ניב אמית 12 (5 חט'), עוז חולי 8, בר שינבוים 7, רביד סהר סרוסי 4, גיא שפריר 4, עומר גוטסמן 3. כן שיחק: אופיר פרייבך.