ניצחון חשוב לר"גבעתיים בחיפה

האורדונים ניצחו את היריבה המושבעת וזקוקים לניצחון אחד ב-2 המשחקים שנשארו כדי להישאר בליגה. רחובות רשמה סוף סוף ניצחון בבית התחתון (על כפ"ס), אבל זה כאמור לא בטוח שיספיק לה. במפגש לפרוטוקול נתניה ניצחה את הוד"ש עם עוד דאבל של גיל אמיתי. (צילום: לימור מלינוף)


| אלירן כהן

 

תוצאות הערב:

הפועל כפ"ס - מכבי רחובות 91:70
הפועל חיפה - הפועל ר"ג \ גבעתיים 88:73
מכבי הוד"ש - אליצור עירוני נתניה 95:80

 

טבלת הבית:

9. אליצור עירוני נתניה 15-14
10. הפועל חיפה 16-13
11. מכבי הוד"ש 17-12
12. הפועל ר"ג \ גבעתיים 17-12
13. מכבי רחובות 19-10
14. הפועל כפ"ס 25-4

 

ברחובות כבר יודעים שגורל העונה כבר אינו בידיהם ולא יכולים להתרגש מידי מהניצחון על הפועל כפר סבא, שכזכור - משחקת את הפלייאוף התחתון הזה לפרוטוקול בלבד. שחקניו של חנן הירשוביץ רשמו ניצחון בכורה בפלייאוף התחתון, כשצמד הזרים מרכוס רלפורד וברנדון באומן קולעים 27 נקודות כ"א ומסיימים עם דאבל-דאבל. בכפר סבא היה זה נועם אביבי שרשם דאבל-דאבל משלו, ולא בפעם הראשונה העונה.

הפועל ר"ג / גבעתיים ניצלה את חגיגות ההשארות של הפועל חיפה כדי להגיע לרוממה ולהשיג ניצחון חשוב שאולי אולי מבטיח להם את ההישארות. האורדונים הובילו כבר מהפתיחה, קיבלו חמישה שחקנים בדאבל-פיגרס ולפרקים נראו כמו מצאו את הפוטנציאל האבוד שבהם. בחיפה יונתן לוי עם 15 נקודות וג'ף אלן עם 15 ריבאונדים בלטו מעל כולם. מתן חרוש צריך עוד ניצחון אחד כדי להבטיח את מקומה של הקבוצה בליגה הלאומית בעונה הבאה. זה יכול להיות נגד רחובות בזיסמן בשבוע הבא או בהוד השרון במחזור האחרון של העונה.

בערב הפרוטוקול מעתידים גברה נתניה על הוד השרון במשחק כמעט נטול הגנות. נתניה קיבלה דאבל-דאבל (בפעםהשניה בפלייאוף הזה) מגיל אמיתי, והשיגה את הניצחון על אף חסרונו של מרווין ג'פרסון. בהוד השרון היה זה קווינטרל תומאס עם הדאבל-דאבל התורן. שתי הקבוצות ניצלו את ההזדמנות כדי לתת דקות לצעירים. את הוד השרון הוביל אופק מלכה ג'וניור (19 נק') כשגם גיל נויביץ' זכה לדקות משחק רבות (וסיים עם 3 נק'), בנתניה - גם דניאל גולן ויהונתן שישפורטיש - לראשונה העונה - עלו על הטופס.