ניצחון נוסף לנבחרת הגברים

זה שוב היה קשה, אבל זה שוב נגמר בטעם טוב עם ניצחון ישראלי. נבחרת הגברים התגברה על הקור באסטוניה ולמרות משחק לא גדול ניצחה את הנבחרת המקומית 79:69 אחרי שהובילה לאורך רוב שלבי המשחק. הנבחרת מסיימת את החלון הנוכחי, בפברואר פוגשים את גרמניה. (צילום: fiba europe)


| צוד בדיחי

 

נבחרת ישראל הגיעה לאסטוניה אחרי ניצחון על פולין במחזור הראשון של מוקדמות המונדובאסקט, כאשר היא מתחזקת בג'ון דיברתולומאו ורומן סורקין שסיימו מחזור יורוליג והצטרפו לנבחרת. הפתיחה הייתה שייכת לשחקנים בכחול לבן (שלנו, גם האסטונים כחולים לבנים) שעלו ליתרון מהיר, ושמרו עליו עד סוף הרבע הראשון שהסתיים בתוצאה 20:14 לחניכיו של גיא גודס.

ברבע השני ניכר רפיון אצל האורחת מהמזרח התיכון, והמקומיים ניצלו את זה לבליץ של 4 שלשות, ועליה ליתרון. אלא ששני נכסים היו לנבחרת היום: בקו האחורי היה זה גל מקל ביום ענק עם דאבל דאבל (10 נק' ו-10 אסיסטים) ובעיקר המון מנהיגות, ובקו הקדמי נמרוד לוי הנפלא, המשחק בשורות העולה החדשה והמרעננת הפועל גליל עליון, שגם הוא עם דאבל דאבל (10 נק' ו-11 כ"ח). השניים שמרו את הנבחרת עם הראש מעל המים, כך שבהגיע שריקת המחצית, ירדו הישראלים ביתרון של שלוש נקודות 39:36.

הרבע השלישי נפתח נהדר עבור הנבחרת, אבל באחת הכניסות לסל החליק תומר גינת על מדבקה ונפצע בשריר הבטן. כמה חמורה הפציעה? מוקדם לדעת, התחזיות הראשונות לא נשמעות כל כך אופטימיות, ובכל מקרה אלו חדשות עצובות מאד לנבחרת ולליגיונר מצרפת שנמצא בתקופה נהדרת וכעת יאלץ להיעדר לזמן שכרגע לא ידוע מה אורכה וחבל. בטח בהתחשב בעובדה שהפציעה הזו הייתה יכולה להימנע, אלמלא מדבקות הפרקט.

עוד ברבע השלישי - צוות האימון עשה את ההתאמות שלו, והנבחרת פתחה פער שנראה מבטיח, וסיימה ביתרון 8. אלא שנבחרת ישראל כמו נבחרת ישראל, אף פעם לא עושה את זה פשוט, ובשש הדקות הראשונות של הרבע הרביעי היא לא הצליחה למצוא את הסל ולו פעם אחת. ולא נדבר אפילו על כמות הפעמים שנגמר לה שעון ה-24 בגלל כדררת מיותרת. אלא שבשלב הזה גל מקל וג'ון דיברתולומאו (10 נק' גם הוא) לקחו את העניינים לידיים והריצון את הנבחרת ליתרון מבטיח של 79:69. ניפגש שוב בפברואר, ועד אז: רפואה שלמה לגינת .