"נלחמנו חזק, אבל זה לא הספיק"

במכבי תל אביב מתוסכלים מההפסד 72:70 לריאל מדריד, שמסמן מגמה מדאיגה בדקות הסיום. ספרופולוס ניסה לשאוב עידוד: "לאחר הפסד כזה אתה יודע שאתה יכול לנצח במשחקים קשים". (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

אכזבה גדולה במכבי תל אביב לאחר ההפסד המותח (72:70) לריאל מדריד. הצהובים היו כבר בעמדה נוחה לניצחון כשהובילו ב-9 נקודות בפתיחת הרבע האחרון, אך דווקא ברגעי ההכרעה חלה נסיגה משמעותית בשני צידי המגרש שהובילה להפסד השלישי ברציפות של מכבי במפעל. בקבוצה מתוסכלים מכך שמדובר בהפסד צמוד נוסף שמגיע מול יריבה איכותית לאחר ההפסד בנקודה לצסק"א, ומקווים שיכולת ההוצאה לפועל ברגעי ההכרעה תשתפר במשחקים הקרובים.

ההפסד הזה מצטרף לתקופה הרעה היחסית שעוברת על המועדון, שנחל את הפסדו הרביעי בחמשת מחזורי היורוליג האחרונים. אחד השחקנים שמשקפים את התקופה הרעה שעוברת מכבי הוא ג'יימס נאנלי. אחרי שפתח את העונה בסערה והוביל את הקבוצה לכמה ניצחונות גדולים, לאחרונה חלה נסיגה משמעותית ביכולתו של הפורוורד, ואיתו גם במאזן הניצחונות של הצהובים. בקבוצה מקווים שנאנלי, כמו גם שחקנים נוספים דוגמת ג'יילן ריינולדס, יחזרו לעניינים - אחרת כדור השלג השלילי עלול להימשך.

למרות ההפסד המתסכל, במכבי ניסו להסתכל גם על חצי הכוס המלאה, לאחר שהקבוצה הייתה שווה במשך רוב ההתמודדות לאחת הקבוצות הטובות באירופה. "שלטנו במשחק ואני חושב שהגיע לנו לנצח, פרטים הקטנים הכריעו את המשחק", סיכם ספרופולוס בסיום, "נקודת האור בהפסד צמוד של 2 נקודות היא העובדה שלאחר הפסד כזה אתה יודע שאתה יכול לנצח במשחקים קשים".

דריק וויליאמס, שקלע שלשת שוויון 13 שניות לסיום, דיבר על חשיבות ההופעה בדקות הסיום: "לא השגנו עצירות כשהיינו צריכים. נכנסנו לרבע האחרון עם יתרון 9 נקודות, לא סיימנו את המשחק בצורה טובה. אבל מצד שני, נלחמנו חזק ולפעמים זה פשוט לא מספיק. הפסדנו שלושה משחקי חוץ ברצף, מתוכם שניים בהפרש נקודה או שתיים. זה קשה, מדובר בקבוצות טובות. אנחנו ברצף רע כרגע, אבל אנחנו צריכים להישאר חיוביים. זה הכי חשוב".

"אני חושב ששיחקנו טוב", הוסיף ג’ון דיברתולומיאו, "זה הפסד מבאס במקום שקשה מאוד לנצח בו. ההגנה שלנו השאירה אותנו במשחק ואני חושב שזה דבר חיובי שאנחנו צריכים לקחת מהמשחק הזה. המשחק הוכרע על ידי הפרטים הקטנים ובסוף זה לא הספיק לנו. התכוננו היטב למשחק, המאמנים נתן לנו תוכנית משחק טובה. הובלנו ברוב המחצית השניה, היינו כבר על סף הניצחון ולמרבה הצער זה לא הספיק, אבל יש דברים טובים לקחת איתנו".