נס ציונה השוותה מול אילת

בעוד ששאר הסדרות כבר קרובות להכרעה, נס ציונה ניצחה הערב את אילת 84:95 והשוותה את הסדרה ל-1-1. אילת אומנם הצליחה לחזור פעמיים למשחק ואחרי שכבר הייתה בפיגור 17, אבל גולן גוט וגארי בראון דאגו שהניצחון ישאר בצד הכתום . סולימאן בריימו הוביל את קלעי אילת. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

עירוני נס ציונה היא הקבוצה היחידה שרושמת ניצחון אחרי הפסד במשחק הראשון ומשווה את הסדרה ל- 1:1 ברבע הגמר. נדב זילברשטיין קיבל משחק מצוין מהזרים שלו שהגיעו יחד ל- 69 נקודות ומנגד, אבי בן שימול מאילת נעצר על חמש נקודות בלבד ועם נתון כזה אילת לא יכולה לנצח. סדרת רבע הגמר שסומנה כצמודה ביותר היא אכן כזו לפחות נכון לכרגע וצפוי לנו המשך מרתק לסדרה הזו.

בכלל, משחק מוזר ראינו הערב, כזה שאף קבוצה לא מצליחה לייצר בו מומנטום שנמשך יותר מרבע אחד. נס ציונה פתחה מצוין ועלתה ליתרון דו ספרתי כבר בשלב מוקדם עם משחק קבוצתי מהיר ושוטף. אם חשבנו שאילת תרים ידיים אז כנראה שכל מה שעבר עליה השנה חיזק אותה. אילת רצה ברבע השני והגיעה עד למצב של שוויון, אבל כדיר וטאליב זאנה עם המון ניסיון החזירו מהר מאוד את היתרון להיות כתום שוב. אילת התקרבה לקראת המחצית אבל דקוואן קוק ושוב זאנה השאירו את נס ציונה ביתרון.

הרבע השלישי היה זהה לרבע הראשון. נס ציונה יצאה מצוין מחדר ההלבשה ועלתה מהר מאוד ליתרון דו ספרתי, כשסולימן בריימו ואלייז'ה בראיינט משארים את אילת בתמונה. כריס דואו, גארי בראון וזאנה הריצו חזרה את נס ציונה לדו ספרתי שנשמר עד סוף הרבע. הרבע הרביעי התחפש לרבע השני, כשאילת פותחת את הרבע עם ריצת 15:0 שהריצה אותה לשוויון ואף ליתרון, אבל נס ציונה ידעה שאסור לה לתת למשחק לברוח. אילת הקשתה מאוד עם 7/7 בפתיחת הרבע אבל גולן גוט ברבע אחרון נהדר יחד עם גארי בראון שהיה שם עבור הקבוצה שלו לאורך כל המשחק השאירו את הניצחון בנס ציונה, כפו שוויון 1:1 בסדרה והמשך סדרה מצוינת.

לזכותה של אילת נגיד שהיא השאירה הכל על המגרש. לאורך כל המשחק היא סירבה לוותר, גם כשהיא משחקת עם זר אחד פחות, שרון דרוקר מוציא המון מהשחקנים שלו.