נעים להכיר: הפועל כפ"ס מאמנים

מי שעקב בחודש שעבר אחרי משחקי גביע האיגוד לגברים, בטח זוכר את הסינדרלה מכפ"ס שהגיע עד לחצי הגמר אחרי ניצחון גדול על הפועל חבל מודיעין. הקבוצה שהוקמה רק לפני כ-4 שנים ומבוססת על שחקני מחלקת הנוער ומאמנים המועדון הספיקה להשתקע בצמרת ליגה א' שרון, ועכשיו אתם מוזמנים להכיר אותה קצת יותר מקרוב. (צילום: פרטי)


| לילך וייס

 

הפועל כפר סבא "מאמנים" היא קבוצת בת של מועדון הכדורסל הפועל כפ"ס, כשאחותה הגדולה משחקת בליגה הלאומית. הקבוצה הוקמה בעונת 15/16 והחלה את דרכה בליגה ב' מחוז שרון, וכבר בסיום העונה הראשונה שלה זכתה באליפות ועלתה לליגה א'. ב-3 השנים האחרונות שלה בליגה א' היא השתקעה בצמרת, והעונה רשמה הישג מרשים במיוחד כשהעפילה לחצי גמר גביע האיגוד על חשבונה של הפועל חבל מודיעין, מוליכת ליגה ארצית דרום. בימים אלו הקבוצה מאיישת את המקום הרביעי בליגה, ולא צפויה לזוז ממנו עד לסיום העונה.

הקבוצה, כפי שהבנתם מהשם שלה, בנויה משחקני בית של מחלקת הנוער של כפר סבא שחלקם גם מאמנים בקבוצות השונות של המועדון בגילאים הצעירים. כל השחקנים בקבוצה ללא שכר, באים ומתאמנים בכיף וברצון גדול. שם שאולי יהיה מוכר לקוראי האתר הוא דור אלבוים, שהיה קפטן כצנלסון כפ"ס בגמר ליגת העל לתיכונים ב-2015. השחקנים בקבוצה מעידים עליה שמדובר בקבוצה של חברים, שמחוברים מאוד אחד לשני ומגיעים לכל משחק כדי לתת את כל מה שהם יכולים. בקבוצה לא הצהירו על מטרות כאלו ואחרות כגון עליית ליגה ומאבק על תארים, אבל משחקים כל משחק כדי לנצח, והשאר בונוס.

על הקווים של הקבוצה אפשר למצוא את אלעזר יעקבי. יעקבי עמד על הקווים בעונה הראשונה של הקבוצה והעלה אותה לליגה א', ואחרי שנתיים הפסקה חזר העונה לקווים של הקבוצה. יעקבי מספר שהליגה השנה במחוז שרון מאוד איכותית וחזקה, וכל משחק הוא "מלחמה", אבל שבקבוצה שמחים להיות שייכים לצמרת הגבוהה בליגה.