נערות א': 92, 91 לקראת הקלאסיקו

מכבי רעננה והפועל ראשון ציון חוזרות לעוד גמר. שחזור של הגמר בעונה שעברה ואחרי שנקבע שהשתיים ייפגשו גם בגמר הנערות ב'. השתיים ממשיכות לעוד סדרה בלתי נשכחת אחרי שניצחו בקלות את רמה"ש וכאוכב. יריית הפתיחה לסיפור בין השתיים ראינו בחצי הגמר כשהשתיים ניצחו בהפרש זהה ברבע הראשון של המשחק (26:6) והמשיכו לניצחון גדול כשסופגות כמות נקודות זהה (33)


| safsal

מכבי רעננה 91 – א.ס רמת השרון 33


לסוף השבוע נכנסו הקבוצות עם הניצחון של רמת השרון במשחק הראשון בין השתיים, 73:69. הפרש של 4 נקודות הוא מחיק אבל רעננה זכרה כמה הסתבכה בחצי הגמר בעונה שעברה כשנגררה להארכה וקיוותה להימנע מזה.

עם פתיחת המשחק, נדמה שלא היה כל קשר בין ההתמודדות הזו למשחק שהתקיים ביום חמישי. רעננה שעלתה נחושה מול רמת השרון שלא הופיעה ואיילה רוט אחת שרוצה עוד אליפות אחרונה לפני שמסיימת את גיל הנערות. 14(!) נקודות רצופות קלעה עבור קבוצתה והובילה ליתרון דו ספרתי מוקדם. ההגנה בלמה את שחקניות רמה"ש על 3 סלי שדה כשלמעט 4 נקודות של מור שבתאי ועוד 2 של רוני קלינגר שחקניות האורחת התקשו להיכנס למשחק. שתי שלשות של שירה עתיר ונועה גבעון קבעו את תוצאת הרבע 26:6.

לכאורה הרבע השני היה צמוד יותר כשהסתיים 17-10, אבל עם שלשה של עמית כהן ואחריה נקודות של שוסטר, סירקיס ורוט ברחה רעננה עד 30 הפרש לפני ההפסקה (43:13) ולקראת ההפסקה קלינגר, רוטנברג ומאור רק הקטינו 43:16 במחצית.

ירדן גרזון ושלשה של שירה עתיר החזירו את רעננה ליתרון הגבוה מ-30 נקודות. ההפרש שהשיגו רמה"ש במשחק הראשון כבר מזמן הפך להיות לא רלוונטי. ברבע שרובו לפרוטוקול סיפקה נועה גבעון סל אחד גדול שבסוף שעון צלפה שלשה מחצי מגרש שחתמה את הרבע 65:29 וברבע האחרון שהיה לפרוטוקול רעננה המשיכה להגדיל את ההפרש 26-4 בדרך לניצחון וחזרה לגמר כדי להגן על תואר האליפות בו מחזיקה בשנתיים האחרונות.

קלעו למכבי רעננה:
איילה רוט 26
ירדן גרזון 14
שלי סירקיס 12
עמית כהן 11
נועה גבעון ושירה עתיר 8 כ"א
רותם שוסטר ורוני חגי 4 כ"א
גל כהן 3
רוני זהות 2

קלעו לא.ס רמת השרון:
נועה שמשי 10
רוני קלינגר 6
מור שבתאי ושירה מאור 5 כ"א
ענבר רוטנברג 3
אופיר אליהו 2
עמנואל שניצר 1


הפועל ראשון לציון 92 – הפועל כאוכב 33


ראשון לציון חזרו הביתה למשחק הגומלין שהתקיים 48 שעות אחרי שניצחו בכאוכב. אמנם מכאוכב הגיעו עם ניצחון בהפרש 19 נקודות (70:51) , אבל היריבה מתחה את המנצחת במשחק 3 רבעים בהם ההפרש נע סביב חד ספרתי. היה זה משחק מצוין של פיירוז חאג' שקלעה 28 נקודות, אך הנסיון והעומק הכריעו בדקות הסיום וראשל"צ כבר ראתה עצמה בדרך לגמר.

כדי לא לקחת סיכון ואחרי יממה של מנוחה הגיעו השחקניות לגומלין והכריעה סופית את ההתמודדות תוך רבע אחד. המשחק נפתח עם 7 נקודות רצופות של ניקול מיכאליץ, אחריה הפציצו מבחוץ גילי אייזנר, עמית בן אליעזר ועדן ציפל. לציפל היה רבע אישי מצוין עם 9 נקודות ובסך הכל בתום הרבע הראשון 26:6 (אצל כאוכב 5 נקודות של חאג'). מכאן וכשלכאוכב נותרו 3 רבעים למחוק 40 נקודות הפרש המשימה הפכה לבלתי אפשרית.

ראשל"צ לא עשו את החיים קלים ליריבה וגם את הרבע השני ניצחו בצורה מוחצת 30-3. 6 נקודות של תמר ברגל, עוד חמש שהוסיפה גילי אייזנר ושלשות של סלס ומיכאליץ כך שראשון לציון הוליכה 56:9 בהפסקה והמחצית השניה היתה לפרוטוקול ונסיון לחלק כוחות לקראת עוד שבוע עמוס בכדורסל לשחקניות הקבוצה כשלבוגרות מחכים 2 משחקי ליגה לאומית נשים ולצעירות המשחק הראשון בגמר נערות ב'.

קלעו להפועל ראשון לציון:
ניקול מיכאליץ ועדן ציפל 20 כ"א
גילי אייזנר 13
עמית בן אליעזר 12
תמר ברגל 9
שחר ברנר ואנה שפובלוב 6 כ"א
גאיה סלס ומאיה צימרינג 3 כ"א

קלעו להפועל כאוכב:
פיירוז חאג' 15
ליאן עודה 8
היא סלאח 5
סאלי חאג' ומוחמד סירין 2 כ"א
נור נג'מי 1