נערות ב': ראשון לציון שוב בגמר

במשך מחצית אחת מכבי חיפה הוליכה ונראה היה שעומדת למתוח את המארחת ולעשות לה חיים קשים בדרך לגמר, רק שאז ברבע השלישי דקות של לחץ והגנה טובה של שחקניות ראשל"צ הובילו לריצת 16-1, ומשם נסללה הדרך לניצחון בהפרש דו ספרתי שהחזיר את ראשל"צ לגמר ושם מחכה למנצחת בהתמודדות בין רעננה ורמת חן


| safsal

הפועל ראשון לציון 60 - מכבי חיפה 49


(במשחק הראשון 73:47 להפועל ראשל"צ)

במשחק הראשון בין השתיים ובמשך מחצית אחת היתה מכבי חיפה שקולה ליריבה, פיגרה בהפרש חד ספרתי ולמחצית ירדה בשוויון. רק שאז ברבע השלישי ברחה ראשל"צ 16-2 והכריעה את המשחק.

הפעם, כמעט אותו הדבר וקצת יותר. שחקניות מכבי חיפה שלא מורגלות לשחק משחק שלישי בארבעה ימים (לחלקן היה משחק נערות א' ביום ראשון), הגיעו בלי רגשי נחיתות ל"גמי" והפתיעו עם פתיחה משכנעת כשתוך 7 דקות פתחה יתרון משמעותי 16:8, עם 5 נקודות של רוני צביאלי ועוד שלשה של מאיה באונקר. אלין גולן אמנם הגיבה בשלשה אבל עד סוף הרבע זינגר, צביאלי ונונו כבר יצרו יתרון דו ספרתי מדהים ומפתיע. 21:11.

ההגנות התחילו לעבוד ברבע השני (10-9), אבל השליטה נותרה של חיפה. אחרי נקודות של ליכטנטריט הוסיפה צביאלי נקודה מהקו וקבעה 25:18 באמצע הרבע השני. שלשות של ציפל וברגל היו מעט מדי לראשל"צ שירדו במחצית בפיגור 30:21. שוב חיפה עם 30 נקודות בהפסקה מול היריבה, הפעם בשילוב הגנה טובה ונותרו עוד 17 נקודות למחוק במחצית השניה.

חיפה עוד החזיקה מעמד עד אמצע הרבע השלישי 37:28 מיכולת טובה של ליכטנטריט, צביאלי ובאונקר רק שאז התעוררה מאיה צימרינג שעד אותו רגע היתה עם סל שדה יחיד. צימרינג פתחה בשלשה, הוסיפה 2 סלי שדה ועוד שלשה לקינוח ועם 10-1 אישי קבעה שוויון 38. מאי רווח מהשחקניות הטובות בראשל"צ במשחקי חצי הגמר הוסיפה גם היא שלשה ואת הנקודה השביעית שלה ברבע ואת הרבע סגרה השלשה השלישית של צימרינג 44:38.

חיפה העייפות לא הצליחו לעמוד בקצב, צביאלי אמנם הוסיפה עוד שלשה אבל מולה שלשה של רווח ונקודות מהקו של ברגל העלו את ראשל"צ ליתרון דו ספרתי, 51:41, 6 דקות וחצי לסיום ומשם ציפל וברגל שמרו את היתרון אצל הלבנות-אדומות, שלמרות המלחמה של חיפה ניצחו בסופו של דבר ביתרון 11 הפרש, השלימו ניצחון כפול וחזרו לגמר.

קלעו להפועל ראשון לציון:
מאיה צימרינג 18
מאי רווח 14
עדן ציפל 11
תמר ברגל 8
שיר דובנבוים 4
אלין גולן 3
ליאור בוזגלו 2

קלעו למכבי חיפה:
רוני צביאלי 17
תמר זינגר 12
נטע ליכטנטריט 10
מאיה באונקר 7
נועה נונו 3


מכבי רעננה 87 - מכבי רמת חן 44