הנערות פתחו עם ניצחון ב-42 הפרש

שוויץ רחוקה מאריות אירופה אפילו לא ניסתה לתת פייט לנבחרת הישראלית שפתחה עם 30-5 ורק הגדילה את ההפרש. 5 שחקניות קלעו בדו ספרתי, מיכאליץ (12 נק') עשתה את זה בעשר דקות ובלטה. מחר (16:45) מחכה אלבניה לחטוף את המנה שלה


| שי ברק

נבחרת הנערות ישראל 87 – נבחרת הנערות שוויץ 45

הבית הישראלי למעשה מתחלק לשניים. 3 קבוצות שמתמודדות על העליה לרבע הגמר ושלוש אחרות שינסו לסיים את האליפות מעל למקום ה-14. המשחק המרכזי הראשון יתקיים מחר בין ליטא ויוון, אבל במחזור הפתיחה כל אחת מהפייבוריטיות נהנתה ממשחק נוח. ליטא פתחה את האליפות בניצחון קל על בולגריה ואז עלתה הנבחרת הישראלית למשחק נגד שוויץ.

לא באמת התנהל שם משחק כדורסל כשהנבחרת ברחה ליתרון 30:5, שיחקה את הרבעים השני והשלישי סביב 25-30 הפרש וסגרה ניצחון גדול בריצת 18-2 בתחילת הרבע האחרון. אלבניה ובולגריה לא אמורות להיות יריבות קשות יותר והנבחרת בעיקר צריכה להיערך למבחן הראשון באליפות ב-7.8 נגד יוון שתשחק נגד אלבניה בהמשך הערב.

החמישייה הקבועה פתחה גם במשחק הזה קסטן-רז, אייזנר, גרזון, קארש ורוט. הכי קרוב ששוויץ הצליחה להתקרב היה כשנקודת עונשין שלה קבעה 2:1 אחרי נקודות של קארש. שתי דקות של גישושים הסתיימו באסיסט ענק של רוט לגרזון, אחריהן שתי מתפרצות שסיימו רוט ואייזנר בנקודות קלות ובתוך 4 דקות וחצי 8:1 לישראל. אחרי פסק הזמן המשיכה הנבחרת לדרוס את שוויץ. שחקניות ראשון לציון נתנו את התצוגה המפורסמת מחוץ לקשת - שלשה של קארש ואחריה שלשה של מיכאליץ ועוד אחת של גאיה סלס הקפיצו את הנבחרת ליתרון דו ספרתי 19:3, בתוך פחות משמונה דקות של משחק. עוד 4 נקודות רצופות של רוט קבעו 25:5 שהיה גם תוצאת הרבע.

כשהנתון הבולט של שוויץ הוא 9 איבודים ברבע הראשון (לעומת 6 זריקות מהשדה ו-8 ריב') ורק סל שדה בודד שהצליחו לייצר, נדמה שהבדלי הרמות היו ברורים ושלחו את המשחק לגארבג' ארוך שבעיקר ייאפשר חלוקת דקות נוחה להמשך הטורניר.

הפתיחה של הרבע השני היתה עם שלשה של רומי לוי, הנבחרת כבר הגיעה עד 30:5 ובעיקר חילופים העבירו את הדקות. ל-29 הפרש הגיעה הנבחרת אחרי סל ועבירה של גילי אייזנר (36:7), 4:50 להפסקה. הנבחרת לא ריחמה על שוויץ והמשיכה ללחוץ על היריבה שהתקשתה לעבור את החצי. עד המחצית הקבוצות בעיקר העבירו את הזמן (5-9 לשוויץ בחמש דקות), אבל שלשה של ניקול מיכאליץ עם הבאזר עשתה את הסדר וקבעה בהפסקה 44:16 לנבחרת הישראלית.

מיכאליץ עם 10 נקודות ו-3 אסיסטים היתה השחקנית הבולטת בנבחרת. רוט 8 נק' וקארש עם 6 נק' אחריה.

המחצית השניה המשיכה באותה המגמה. הקבוצות החליפו ביניהן נקודות. אחרי עוד שתיים של רוט הגיעה לאליפות גם ליאור גרזון עם חמש נקודות רצופות שלה. שוויץ ענתה ושמרה את ההפרש סביב 28-30 נקודות (54:26), רק שאז שוב ניקול מיכאליץ היתה ראשונה מתחת לסל לקלוע נקודות קלות, גאיה סלס צלפה שלשה והוסיפה נקודות מהקו, לצד נקודות של גילי אייזנר ובסך הכל יתרון שיא 61:29. ברבע שהסתיים בסופו של דבר בניצחון שוויצרי בנקודה  20-19, ועל לוח התוצאות 64:36 כשהנבחרת בעיקר מנסה לצלוח את הדקות בלי לספוג נזקים מיותרים.

הרבע האחרון היה במעמד צד אחד. שוויץ כבר לא היתה מסוגלת לשחק והנבחרת לא הורידה את הרגל מהגז. שלשות של רוט ושמשי מהצבע אייזנר וקסטן-רז שיתפו פעולה לריצת 18-2 ישראלית בחמש דקות של משחק (82:38). הדקות האחרונות היו של שוויץ לנסות להוריד את ההפרש מ-40 נקודות אך גם את זה לא היו מסוגלות לעשות בדרך לניצחון קל בפתיחת הטורניר.

מחר מצפה משחק קל עוד יותר נגד אלבניה, 16:45.

קלעו לנבחרת הנערות:

גאיה סלס (4 ריב', 2 אס') וגילי אייזנר (7 ריב', 3 אס', 3 חט') 13 נק' כ"א

ניקול מיכאליץ (7 ריב', 3 אס', 2 חט') ואיילה רוט (1 ריב', 7 אס', 2 חט') 12 נק' כ"א

ליאור גרזון 10 נק', 2 ריב', 2 חט'

דניאל קארש (3 ריב', 4 אס', 2 חט') ונועה שמשי (1 אס') 6 נק' כ"א

תמר אנגל 5 נק', 1 ריב', 1 אס', 1 חט'

אופיר קסטן רז (2 ריב', 3 חט') ורומי לוי (4 ריב') 4 נק' כ"א

אלכס גיטצ'נקו 2 נק', 1 ריב'

שיחקה ולא קלעה: טיארה לוין (2 ריב')