גביע נערים א': חיפה, ת"א וגלבוע בחצי

3 משחקים התקיימו אמש ובשבת ברבע גמר גביע המדינה לנערים א'. גלבוע מעיינות הביסה בבית את הפועל אילת, מכבי יהושע ת"א הביסה בחוץ את הפועל עמק חפר והפועל ת"א עם מחצית שניה טובה רשמה ניצחון ביתי על א.ס. רמה"ש. במשחק הצמוד היחיד שנערך מכבי אסף חיפה עם 20 נקודות של עמית מנחם גברה על מכבי יאיר ראשל"צ.


| לילך וייס

 

הפועל גלבוע מעיינות - הפועל אילת 55:92

אחרי העדרות של שנה אחת גלבוע מעיינות חוזרת לשלב חצי הגמר, אחרי שלא התקשתה לנצח בבית את אילת. האורחים פתחו את המשחק עם יתרון 6:1, אבל מכאן והלאה המשחק הלך לכיוון צד אחד - של גלבוע מעיינות. עמית בר, יובל בר לב, יואב ברמן ונווה מינץ הובילו את ההתקפה של המארחת שהפכה את התוצאה ליתרון 14:24 בסוף הרבע הראשון ו-23:53 בירידה להפסקה. את הרבע השלישי האילתים פתחו טוב והצליחו לצמק את ההפרש עם נקודות של הדר נגר, אבל מהר מאוד גלבוע שוב השתלטה על המשחק. בר, בר לב, מינץ ואפק אמסלם הריצו את הצפונים שוב קדימה, ובסוף רבע שלישי 44:68. הרבע האחרון המשיך באותה מגמה ובסיום ניצחון 55:92 לגלבוע.

 

הפועל עמק חפר - מכבי יהושע ת"א 92:61

גם מכבי ת"א חוזרת לחצי הגמר אחרי היעדרות של שנה אחת, וגם הפעם היא עושה זאת אחרי ניצחון חד צדדי על עמק חפר (נפגשו באותו השלב בגביע לפני שנתיים). שתי הקבוצות הגיעו למפגש כשהן מוליכות את המחוז שלהם בליגת הנערים ועם מאזן נקי מהפסדים, אבל כבר מהפתיחה האורחים היו בכמה רמות מעל השרונים וברחו ליתרון דו ספרתי גבוה שנשמר עד הסיום.

 

הפועל ת"א - א.ס. רמה"ש 76:96

אחרי שלפני חודש רמה"ש ניצחה את ת"א במסגרת הליגה, הפעם ת"א יצאה עם ידה על העליונה בדרך לחצי הגמר. המחצית הראשונה הייתה צמודה יחסית - את הרבע הראשון שהיה נטול הגנות רמה"ש סיימה עם יתרון קטן 29:27, כשבן וינשטיין צולף מכל בלטה ומולו אבנר דרור, יועד חלבי ומתן חכמו קולעים עבור התל אביבים. ת"א המשיכו בקצב הקליעה הגבוה גם ברבע השני כשהם גם מעלים ריכוז בהגנה ומצליחים להפוך את התוצאה. גם ההגנה האורחת הייתה יותר אגרסיבית ושלחה את ת"א הרבה לקו, אבל לצערה המארחים היו מדוייקים וסיימו את המחצית הראשונה ביתרון 48:54.

ת"א עלתה בטירוף לרבע האחרון והחלה להעיף שלשה אחרי שלשה (חלבי עם 3 כאלו), ובעוד רמה"ש מתקשה בהתקפה המארחים כבר ברחו ליתרון דו ספרתי - 64:80. גם ברבע האחרון רמה"ש לא הצליחה לשחזר את היכולת מהמחצית הראשונה כשההגנה של ת"א מקשה עליה לייצר נקודות, והמארחת המשיכה להגדיל את הפער שלה בדרך לניצחון 76:96.

קלעו לת"א: יועד חלבי 27 (7 שלשות), אבנר דרור 24, מרום חזות 16, מתן חכמו 14, נדב קפלן 8, רום חביב 5, עומר ארביב 2.

קלעו לרמה"ש: עומר פפו 17, בן ויינשטיין 16, עילי פרנקל 15, עומר שפר 10, זיו סלע ועילאי לן 6 כ"א, אורי הראל 4, אוראל אלפסי 2.

 

מכבי חיפה אסי - מכבי יאיר ראשל"צ 62:76

המפגש האחרון בשלב רבע הגמר היה גם הכי צמוד ומתח. חיפה הובילה כמעט כל המשחק, אבל ראשל"צ ידעה לחזור גם מפיגור דו ספרתי ולהישאר צמודה כמעט עד הסיום. אבל במאני טיים ראשל"צ נתקעה ובקושי הצליחה לייצר נקודות, חיפה עם אנרגיות ולא מעט חסימות בצבע הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי שנשמר עד הסיום.

המשחק נפתח בקצב קליעה טוב כשעמית מנחם המקומי מחליף סלים עם מתן סלטו ועידו ירקון האורחים, ואחרי 5 דקות שיוויון 11 על הלוח. ההגנות המשיכו לא ממש לשמור, חיפה הייתה הראשונה לפתח מומנטום ולנצל את ההחטאות של האורחים לבריחה ליתרון קל. 5 אישיות של מספר אמיתי שניר וחדירה אתלטית של יובל שמר בסגרו את הרבע הראשון על 17:22 מקומי.

ההגנה האורחת נראתה הרבה יותר טוב ברבע השני עם לחץ שתורגם לחטיפות, אבל היא לא ניצלה זאת לנקודות. חיפה עם נקודות מחצי מרחק הצליחה להגדיל את הפער לדו ספרתי - 18:28, אבל אז נתקעה כמה דקות עם התקפה מפוזרת ובחירת זריקות לא טובה. הפעם האורחת כן הענישה ועם נקודות של ירקון הורידה ל-27:30. שלשה של ליאם טובי קטעה את הבצורת המקומית, ולמרות שההגנה של ראשל"צ צופפה היטב חיפה הצליחה לייצר נקודות ולברוח שוב ל-31:37 בהפסקה.

שתי הקבוצות הציגו יכולת אישית אתלטית מרשימה ברבע השלישי, וחיפה שמרה על יתרון קל של 6-9 הפרש. אמצע שלישי 39:48 חיפה. האורחת שוב ניצלה סדרת החטאות של הירוקים כדי להוריד את ההפרש, רק 49:52 אחרי 3/4 משחק. נדנדת הסלים נמשכה עוד כמה דקות, אבל אז חיפה הצליחה שוב לברוח כשהיא ראשונה לכדורים החוזרים וסוגרת היטב את הצבע. איתי אילוז הוביל את חיפה לפלוס 9, 54:63, וגם פסק זמן של ראשל"צ לא עזר לה לחזור לעניינים. שלשה גדולה של נועם תנחום העלתה שוב את ההפרש לדו ספרתי, ונקודות של שמר סגרו את הסיפור - 62:76 בסיום לחיפה.

קלעו לחיפה: עמית מנחם 20, ליאם טובי 16, נועם תנחום 12, איתי אילוז  10, יובל שמר 8, אמיתי שניר 7, דניאל קידר 3.

קלעו לראשל"צ: עידו ירקון 19, מתן סלטו 14, יואב אטלן 8, בן אונצה 6, אורי יפת 5, שלו זגיי ודוד סיימון 4 כ"א, אלמוג דואני 2.

 

 

ה