נערים א': יאיר ראשל"צ אלופה!

בפעם השניה ברציפות - הכתומים חוגגים זכיה באליפות אחרי ניצחון ביתי ו-2-0 בסדרת הגמר. במשך 3 רבעים ראשל"צ רדפה אחרי ת"א שהובילה בפער דו ספרתי, אבל רבע אחרון קטלני ועומר חממה אחד השלימו את המהפך בדרך ל-81:82 בסיום ואליפות. (צילום: איגוד הכדורסל)


| לילך וייס

 

וואו איזה קאמבק מטורף ראינו מראשל"צ. במשך 3 רבעים הפועל ת"א שהגיעה למשחק עם הגב אל הקיר הובילה בפער דו ספרתי משמעותי, ונראה היה שהיא בדרך לשלוח את הגמר למשחק שלישי ומכריע. אבל הכתומים הראו הרבה אופי, חזרו לעניינים ברבע האחרון ונלחמו עד השניה האחרונה עם הגנה חזקה מאוד. בשניות האחרונות המהפך גם הושלם - ושלח אותם לחגוג.

 

סיקור המשחק

הפועל ת"א הגיעה למשחק אחרי שאיבדה את יתרון הביתיות, והייתה חייבת ניצחון כדי להישאר במאבק על האליפות. וככה זה גם נראה היה בפתיחה - האדומים פתחו בטירוף כשהם מעיפים שלשות ומשתקים את ההתקפה של ראשל"צ. הכתומים קלעו 7 נקודות בלבד כל הרבע הראשון, אותו מספר נקודות כמו לאופק גול שהוביל את האורחים ליתרון 23:7 בסופו. ראשל"צ התעוררו ברבע השני, והחלו גם לשמור וגם לאפס את הידית. 3 שלשות משלהם עזרו להם להוריד קלות את ההפרש, אסף לוקאץ' ותום ינאי עם נקודות בצד השני שמרו את ת"א ביתרון דו ספרתי בהפסקה - 37:25.

האווירה ביציעים דחפה עוד את השחקנים במחצית השניה וקיבלנו קצב גבוה עם חילופי סלים משני הצדדים. בראשל"צ עומר חממה קלע את השלשה השלישית שלו ואלון זוהר חגג בצבע, ינאי ואופיר כהן הובילו את ההתקפה של ת"א כש-5 רצופות של רון שרביט הגדילו ל-65:50 אחרי 3/4 משחק. ראשל"צ ממש לא התכוונה לוותר על המשחק, החלה להפעיל לחץ חזק בהתקפה ולאט לאט קיזזה כמעט לחלוטין את הפיגור שהיתה בו. שני מהלכים של סל ועבירה מצד גידי שיפר השאירו את האדומים ביתרון קל, ואנחנו נכנסים לדקה האחרונה כשת"א מובילה 78:70.

גמור? תשכחו מזה. שליו בן הרוש קלע שלשה לראשל"צ, מייד אחריה הכתומים עם לחץ מאסיבי על הכנסת הכדור שהשתלם להם עם חטיפה של חממה שגם השלים 2 קלות. הפועל קלעו מהקו, ראשל"צ החטיאה נסיון שלשה אבל בן הרוש חטף כדור ושוב חממה סיים עם הנקודות, 81:79 חצי דקה לסיום. האדומים לא הצליחו לייצר נקודות בהתקפה הבאה, וראשל"צ הצליחה למצוא את חממה פנוי לבד בפינה להשלים את המהפך. להפועל נשארו כמה שניות לכדור אחרון, אבל הם נתקלו שוב ביכולת הגנתית מרשימה, ולא שינו את התוצאה. 82:81 מדהים ליאיר ראשל"צ שזוכה באליפות דרמטית במיוחד, בדיוק כמו בעונה שעברה.

 

(צילום: איגוד הכדורסל)