נערים א': ראשל"צ ניצחה בת"א

האם האלופה בדרך לשמור על התואר שלה? מכבי יאיר ראשל"צ פתחה את סדרת הגמר מול הפועל ת"א עם ניצחון חוץ 74:56, אחרי רבע אחרון קטלני של יוגב עובדיה. ביום ראשון הבא הקבוצות יפגשו בראשל"צ, ולכתומים יש הזדמנות לסגור את הסיפור בבית ולזכות באליפות שניה ברציפות.


| לילך וייס

 

סדרת גמר הפלייאוף לנערים א' יצאה ביום ראשון לדרך. במשך 3 רבעים קיבלנו משחק צמוד והפכפך. ואז ראשל"צ עם רבע אחרון קטלני מחוץ לקשת לצד רבע אחרון חלש מאוד של היריבה שלה (5 נקודות בלבד) ברחה לניצחון. המשחק השני יערך ביום ראשון (19.5), בשעה 18:30 באולם עמית בראשל"צ.

ראשל"צ פתחה את המשחק עם הגנה חזקה כשהאדומים נתקעים בחסימות מתחת לסל, ועם שלשות של יוגב עובדיה וניר מילוא ברחה ליתרון 10:2 מוקדם. האדומים לקחו פסק זמן וחזרו ממנו קצת יותר מרוכזים בהגנה, אבל לא הצליחו לנצל זאת לנקודות בצד השני. באמצע הרבע המשחק נתקע קצת כששתי הקבוצות לא הצליחו לייצר נקודות. דקה טובה בסיום של ת"א עם סל יפה של אופיר כהן וחסימה של רון שרביט עזרה להם לצמק קלות, 17:12 אחרי 10 דקות.

האדומים המשיכו במומנטום ופתחו טוב את הרבע השני כשהם מכניסים כדורים פנימה לאופק גול שקבע מהפך - 17:18. שלשה של שליו בן הרוש החזירה את היתרון, ואנחנו קיבלנו כמה דקות של נדנדה. ראשל"צ הצליחה לעלות ליתרון 4, אבל אז הגיע מטח שלשות של ת"א שהקפיץ אותה ליתרון 30:35 בהפסקה. המארחים פתחו פחות טוב את המחצית השניה כשהם מחטיאים לא מעט, אבל הצליחו לשמור על יתרון קל. סל ועבירה של גידי שיפר נתן לת"א יתרון 40:38, ראשל"צ עם שלשות של עומר חממה השוותה שוב, והמשחק המשיך צמוד עד ששלשה של אסף לוקץ חתמה את הרבע על 50:51 מקומי.

הרבע האחרון נפתח בסל של האדומים, אבל מכאן והאלה הוא הלך לצד אחד. זה התחיל בסל ועבירה של עובדיה, המשיך בשלשה שלו ועם עוד 4 שלשות של הכתומים בהמשך. הכדורים של האדומים פשוט לא נכנסו, וגם מהעונשין הם לא קלעו כשהם מסיימים את הרבע האחרון על 5 נקודות בלבד. ראשל"צ אמרה יפה תודה וכאמור עם הנקודות מבחוץ סגרה את הסיפור וניצחה בסיום 74:56, ועלתה ליתרון 1-0 בסדרת הגמר.

קלעו לת"א: אסף לוקץ 15, אופק גול 11, תום ינאי 7, אופיר כהן 5, גיא דורון, יואב גרושקו וירדן לוי 4 כ"א, גידי שיפר ואופיר לוברבוים 3 כ"א.

קלעו לראשל"צ: יוגב עובדיה 30, עומר חממה 10, ניר מילוא 9, שליו בן הרוש 7, זוהר אלון וניב פילוסוף 6, בן אונצ'ה ואפרים אוהד 3 כ"א.