נערים ב': הגביע של גלבוע

אחרי ניצחון ב-18 הפרש במשחק הראשון, גלבוע מעיינות יצאה אמש לגומלין מול מכבי יהושע ת"א במטרה לשמור על היתרון שלה ולזכות בגביע. פרט לבריחה מדי פעם של ת"א, המשחק היה צמוד ברובו ובסיום הצהובים ניצחו "רק" 81:88, והגביע נסע צפונה. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

400 צופים שמחצית מהם היו אדומים מהצפון היוו תפאורה באולם הדר יוסף למשחק הגומלין בגמר גביע המדינה נערים ב'. גלבוע מעיינות הגיעה למשחק עם יתרון 18 מהמשחק הראשון שנערך בעין חרוד, בוא ניצחה 68:86.

פתיחת המשחק הייתה של הקפטן האדום יובל בר לב שפתח עם 5 רצופות כשמנגד אגמון ואילוז עם שלשה מאזנים. משם אדיר קלעי, ניב למפרט וסלע מוס הובילו את האדומים לבנים לדקות של קצב גבוה ויכולות מאוד גבוהות, המקומיים עם עזרן אגמון ופרי דאגו להישאר צמוד. בסיום הרבע הראשון  23:20 גלבוע/מעיינות. ברבע השני תמיר פרי במשחק מצויין הוליך את מכבי ת"א בדקות טובות מאוד ליתרון ראשון במשחק, 31:30, בעוד גלבוע מעט איבדה את הריכוז ולא ניצלה מצבים ופסק זמן מהיר של עידן אוסטרייך. גם אחרי פסק הזמן המומנטום המשיך עם הצהובים שירדו למחצית ביתרון 42:46.

בחצי השני הקצב הגבוה נמשך והיכולות הגבוהות של שתי הקבוצות בלטו לטובה. אלפי המשיך להיצמד ללמפרט ולהצר את צעדיו שמנגד תמיר פרי עושה ככול העולה על רוחו. באמצע הרבע השלישי ת"א עלתה ליתרון שיא במשחק 53:62, ופסק זמן נוסף של אוסטרייך. מהפסק זמן הזה חזרו האדומים לבנים אחרת לגמרי. קלעי ולמפרט הורידו את ההפרש למינוס 5, המקומיים נכנסו לבצורת ושלשה גדולה של קלעי הורידה את ההפרש עד למינוס 2 (60:62), ובסיום הרבע השלישי 62:65 מכבי ת"א. 

ברבע האחרון הצפונים הביאו הרבה אופי למשחק. המקומיים עשו הכל להיכנס למומנטום אחד משמעותי אבל קלעי ועוד שלשת ענק של ברמן הוציאו למקומיים בפתיחת הרבע האחרון את האוויר, ונראה שהסיפור גמור. גלבוע חוזרת להוביל 8 דקות לסיום 69:68. הנדנדה נמשכה כשגלבוע עולים ליתרון 4, ו-3 דקות במצב של שיויון 79:79 מאמן האורחים עידן אוסטרייך החל ברוטציה רחבה שהמקומיים רצים עד הסיום 2-9 ובסיום 81:88 למכבי אבל הגביע הוא כולו אדום.

קלעו לגלבוע/מעיינות : יובל בר לב 20, אדיר קלעי 19, ניב למפרט 17, יואב ברמן 15, סלע מוס 8, שגיא מויאל 2.

קלעו למכבי ת"א: תמיר פרי 26, תומר אגמון 20, אילי עזרן 12, אלעד בקשי 10, תום אלפי 6, בניה שרייבר 5, עידו אילוז 4, אקריש 3, יונתן שאקי 2.