נערים ב': הנקמה של מכבי ת"א

אחרי שהפסידה אשתקד בשני גמרים לגלבוע מעיינות, העונה היא הדיחה אותה ברבע גמר גביע המדינה. בחצי הגמר היא תשחק מול הפועל ברנר שגברה על אליצור נתניה. בחצי הגמר השני יפגשו מכבי רחובות, שגברה בנקודה על הפועל אילת, והפועל עמק חפר, שגם היא השיגה ניצחון דרמטי על עצמה מודיעין.


| לילך וייס

(נועם לוי. חצי גמר שלישי ברציפות למכבי ת"א)

 

חצאי הגמר (אם וכאשר):

הפועל ברנר - מכבי ת"א
מכבי שלומי רחובות - הפועל עמק חפר

 

הפועל אילת - מכבי שלומי רחובות 67:66

לראשונה מאז נפתח מפעל הגביע לנערים ב' מכבי רחובות מעפילה לשלב חצי הגמר, אחרי ניצחון דרמטי על הפועל אילת. קבוצתו של עמית לוי מאילת פתחה מצוין את המשחק ויחד עם הקהל הביתי שדחף אותה ומילא את אולם ים סוף הובילה בסיום הרבע הראשון 12:21.
גם ברבע השני המקומיים שלטו במשחק ואת החצי הראשון סיימו ביתרון 37:26. את החצי השני חניכיו של מושיק בן עוז פתחו בסערה וצמצמו את הפער לאחר דקות בודדות. לקראת סיום הרבע רחובות אף עלתה ליתרון ולאחר 30 דקות 51:50 לאורחים. גם ברבע האחרון רחובות הצליחה לשמור על ההובלה וכשניה וחצי לסיום המשחק אילת עמדה על הקו ביתרון נקודה לרחובות. המקומיים החטיאו את 2 זריקות העונשין, הריבאונד נפל לידיי הקבוצה מעיר המדע ונגמר. הכחולים לבנים העפילו לחצי גמר גביע המדינה לנערים ב' - מה שלא קרה במועדון מאז עונת 2012.

 

הפועל ברנר - אליצור עירוני נתניה 65:83

יופי של משחק סיפקו לנו שתי הקבוצות שנמצאת כל אחת בצמרת של המחוז שלה בליגה. במשך 3 רבעים קיבלנו משחק צמוד כשהיתרון עובר מצד לצד, עד ברבע האחרון ברנר הצליחו לברוח. נתניה לא הצליחה לעמוד בקצב הקליעה של המארחים שתוך 2 דקות מתחילת הרבע ברחו ליתרון דו ספרתי, וברנר שמרה על ההפרש עד הסיום. פיינליסטת הגביע מ-17/18 חוזרת לחצי הגמר אחרי היעדרות של שנה אחת.

 

מכבי ת"א - הפועל גלבוע מעיינות 76:83

בעונה שעברה שתי הקבוצות נפגשו בגמר הגביע, אז גלבוע זכתה בתואר ובהמשך גם השלימה דאבל. העונה הגיעה הנקמה של הצהובים, ששמרו על הבית בדרך לחצי הגמר. הצהובים פתחו טוב את המשחק ועלו ליתרון 0:8, גלבוע הצליחה להפוך ולעלות ליתרון נקודה, אבל מכבי שוב הפכה וסיימה את הרבע הראשון ביתרון 14:15. גם את הרבע השני המארחת פתחה טוב יותר והצליחה כבר לברוח ליתרון דו ספרתי שנשמר עד סיום המחצית הרהאשונה - 27:39. גלבוע המשיכה לרדוף אחרי ת"א גם ברבע השלישי ולא הצליחה להוריד את ההפרש, כשכמה שלשות של הצהובים לקראת סיום הרבע השלישי הגדילו את היתרון שלהם ל-51:64. מכבי כבר עלתה לפלוס 20 בתחילת הרבע האחרון, אבל גלבוע סירבה הלוותר ועם הרבה אנרגיות הצליחו להוריד ל-6 בלבד, 74:80. אבל הצהובים ידעו לשמור על היתרון שלהם, וניצחו בסיום 76:83.

 

עוצמה מודיעין - הפועל עמק חפר 60:57

עוצמה מודיעין אירחה את עמק חפר לרבע גמר גביע המדינה, אחרי ששתיהן היו אשתקד במעמד חצי הגמר ורצו לחזור לשם שנה נוספת. עמק חפר מובילת מחוז שרון הגיע למשחק עם המון חששות עקב מכת פציעות של 4 שחקני מפתח ועוצמה מודיעין הגיע אחרי 7 ימים ללא אימונים כתוצאה מבידוד שכל הקבוצה נכנסה אחרי שחזרה ממחנה אימון בצרפת. חצי ראשון טוב מאוד של עצמה מול חצי ראשון מפוזר של עמק חפר שלח את הקבוצות להפסקה כשעל הלוח 29:35 למודיעין. עם פתיחת החצי השני עמק חפר התחילה ללחוץ על כל המגרש ולחטוף ומהר מאוד סגרה את הפער. הרבע הרביעי היה בשליטה של עמק חפר ונראה היה שהיא בדרך לניצחון, אבל עוצמה מודיעין לא נשברה וכמעט הצליחה להשוות בהתקפה האחרונה. בסיום 60:57 לעמק חפר, שכאמור מעפילה לחצי גמר שני ברציפות.

קלעו לעמק חפר: תאמר מגדלה 16, גיא קורן 10, איתם כהן ובן שרף 8 כ"א, עומר אלון, תמיר ורסנו ואירד זילברמן 6 כ"א.