נערים ב': מכבי ת"א בגמר

הצהובים ניצחו בבית 71:86 את עצמה מודיעין והעפילו לגמר הפלייאוף שם מחכה להם גלבוע מעיינות. בדומה למשחק הראשון בחצי הגמר גם אתמול מודיעין פתחו יותר טוב ועלו ליתרון דו ספרתי, אבל ת"א בהמשך השתלטו על המשחק ומשם כבר ברחו לניצחון. תומר אגמון ועידו אילוז הובילו את ת"א עם 20 נקודות כל אחד.


| לילך וייס

 

מכבי ת"א וגלבוע מעיינות יפגשו בשבוע הבא (2.6 ו-4.6) לצמד משחקים על אליפות המדינה לנערים ב'. השתיים נפגשו כבר העונה לצמד משחקים על תואר, כשגלבוע מעיינות זכתה בגביע המדינה אחרי ניצחון בהפרשים. אמש מכבי ת"א רשמה ניצחון שני בבית מול עצמה מודיעין, כשהם מציגים הגנה חזקה מאוד שהקשתה על האורחים לייצר נקודות ואפשרה להם לברוח ליתרון דו ספרתי שנשמר עד הסיום.

 

סיקור המשחק

אחרי שהמשחק הראשון בין הקבוצות הסתיים ביתרון נקודה למכבי ת"א, אמש הגומלין היה פתוח לגמרי כששתי הקבוצות ידעו שניצחון ישלח אותן לגמר. מודיעין פתחה את המשחק בטירוף כשהיא פשוט לא מחטיאה אף זריקה וטסה ליתרון 12:2 מוקדם כשהצהובים המקומיים לא איפסו את הידית עדיין. ת"א המשיכו להתקשות וייצרו נקודות בעיקר מקו העונשין, והפער המשיך לגדול ל-4:18. פסק זמן של נועם לוי העיר קצת את ההגנה שלו, אבל למרות עצירת קצב הקליעה של מודיעין היא לא תרגמה זאת לנקודות בצד השני. דקות טובות של עידו מנצל שגם חילק אסיסטים חכמים לחבריו וגם קלע בעצמו סגרו את הרבע הראשון על 24:12 לאורחים.

ת"א עלו הרבה יותר חדים לרבע השני ועם חדירות לסל של תום אלפי, עידו אילוז ונועם יעקובי קיזזו את הפער ל-26:22 כשהם מציגים שמירה אישית לוחצת. מנצל ורועי נוימן הצליחו להחזיר את מודיעין לדו ספרתי, 36:26, אבל המומנטום המשיך עם מכבי שצימקה ל-36:30 בהפסקה כשהם מנצלים את היתרון בריבאונד.

השמירה של ת"א הלכה והתהדקה אפילו יותר במחצית השני, כשמודיעין נתקלים פעם אחר פעם בחסימות ובקושי מצליחים להגיע למצבי זריקה. 5 רצופות של תמיר פרי עזרו למארחים לעלות ליתרון ראשון, ולמרות שמודיעין עוד הצליחה להוביל שוב 41:38, מכאן המשחק הלך לצד אחד. ההגנה המקומית פשוט הייתה בלתי ניתנת לחדירה, בצד השני הגבוהים ניצלו את האתלטיות שלהם לנקודות קלות ופתאום זה דו ספרתי אבל בצד השני - 48:58. סל באזר משוגע של מנצל חתם את תוצאת הרבע השלישי על 50:58 לת"א.

3 שלשות רצופות של הצהובים פתחו את הרבע השלישי והעלו את ההפרש, ונראה היה שהמשחק גמור. מנצל ונוימן ניסו בכוחות אחרונים לחזור למשחק, ועם צמד שלשות הצליחו להחזיר את הפער חזרה לחד ספרתי 68:74. אבל סל ועבירה של תומר אגמון בצד השני הוציא להם את האוויר וחיסל להם את המומנטום, והמשחק חזר להיות בשליטה צהובה. שלשה של יונתן שאקי חתמה את תוצאת המשחק על 71:86 למכבי ת"א שעולה לגמר.

קלעו לת"א: תומר אגמון עידו אילוז 20 כ"א, תמיר פרי 16, בניה שרייבר 10, אלעד בקשי 9, תום אלפי ונועם יעקובי 4 כ"א, יונתן שאקי 3.

קלעו למודיעין: עידו מנצל 25, רועי נוימן 16, שחר ארז 13, רועי סנקר, עידו יהודאי ואיתי 5 כ"א, טל עוז 2.