נערים ב': נקבעו חצאי גמר הגביע

מחזיקת הגביע מכבי ת"א גברה על עצמה מודיעין, בדרך למפגש כפול בחצי הגמר מול הפועל ירושלים שניצחה ברבע הגמר את אליצור יבנה. בחצי הגמר השני הפועל גלבוע מעיינות שניצחה ברבע את מכבי חיפה תשחק מול הפועל עמק חפר שעברה את עירוני רעננה. חצאי הגמר באמצע פברואר (צילום: פרטי)


| לילך וייס

חצאי הגמר (17.2, 20.2)

מכבי ת"א - הפועל ירושלים

הפועל גלבוע מעיינות - הפועל עמק חפר

 

רבע הגמר

עצמה מודיעין - מכבי ת"א 74:50

הפועל ירושלים - אליצור יבנה 53:71

 

הפועל גלבוע מעיינות - מכבי חיפה 65:97

-- סל הגלבוע --

120 צופים הגיעו לאולם בעין חרוד וראו פתיחה במעמד צד אחד כשהמקומיים שוטפים את המגרש ולא מותירים כל סיכוי לאורחים מחיפה. מויאל ברמן, אורן קלעי ובר לב בדקות נפלאות העלו את גלבוע מהר מאוד ליתרון דו ספרתי כשמוס ולמפרט הוסיפו מחץ נוסף ובסיום הרבע 10:35 מקומי. ברבע השני הכוחות התאזנו והירוקים השתחררו קצת. בר לב ברמן וקלעי סיפקו את כל הנקודות עבור גלבוע כשלמפרט בסתבך בעבירות וגם איתן כהן ויניר לוי עשו עבודה טובה. בסיום המחצית הראשונה 30:56 גלבוע/מעיינות.

ברבע השלישי קלעי ומויאל פתחו עבור גלבוע שוב את המשחק כששהירוקים הגיבו מעבר לקשת. אבל ברמן היה בלתי עציר ובסיום הרבע השלישי 49:78 גלבוע/מעיינות. בתחילת הרבע האחרון הירוקים רצו 8-0 אבל איתן כהן בשלשה וסל נאה של מוס בתוספת לחימה נהדרת של זק עצרו את המומנטום הקל של האורחים. למפרט, בר לב וקלעי סגרו את המשחק עם נקודות משלהם ובסיום המשחק 65:97 לגלבוע שעולה לחצי הגמר.

 

עירוני רעננה - הפועל עמק חפר 92:69

עמק חפר ממשיכה בעונה המצויינת שלה שעד כה היא רשמה הפסד בודד בלבד בליגה, ועכשיו גם יש לה את הכרטיס לחצי הגמר. כ-250 צופים ראו משחק ברמה גבוה ובקצב גבוה, כשכבר מהפתיחה הפרשי הכוחות היו ברורים. עמק חפר בראשות יואב ושלר וארז חסון ברחו ליתרון 11-2 מוקדם, מה שגרם לרעננה להזעיק פסק זמן. עילאי צימרמן המקומי הצליח להחזיר את רעננה קצת למשחק, אבל המומנטום נשאר עם האורחים שסיימו את הרבע הראשון ביתרון 26:18.

רעננה פתחה טוב את הרבע השני והצליחה להוריד את ההפרש ל-5, אבל מהר מאוד עמק חפר חזרו לשלוט בקצב ושמרו על יתרון דו ספרתי עד הירידה להפסקה. נקודות של אורי רון ונועם יעקוב בתוספת מטח שלשות ובמחצית 54:41 לעמק חפר. ברבע השלישי עמק חפר עלו ליתרון 17, רעננה הצליחה לפתח מומנטום ולהוריד חזרה אבל אז איבדה את אייל רם בעבירה חמישית מוקדמת. מכאן ועד הסיום הפער רק הלך וגדל עד ל-92:69 בסיום.