נערים ב': סיכום רבע הגמר

עצמה מודיעין והפועל ירושלים סיפקו לנו דרמה שגם הלכה להארכה בגומלין, בסיומה מודיעין עם ניצחון קטן אבל מספיק למקום בחצי הגמר. שם היא תפגוש את מכבי ת"א ניצחה בהפרשים את ברנר. גלבוע מעיינות עלתה לחצי עם שני נצחונות בדו ספרתי על כפ"ס, והיא תשחק מול עמק חפר שהביסה בבית את גליל עליון (צילום: ברוריה הדר, עצמה מודיעין)


| לילך וייס

חצאי הגמר (23.5, 26.5):

הפועל עמק חפר - הפועל גלבוע מעיינות

מכבי ת"א - עצמה מודיעין

 

הפועל ירושלים - עצמה מודיעין 86:83 (4+ למודיעין בסיכום)

יותר צמוד מזה לא יכולנו לבקש. המשחק הראשון נערך במודיעין לעיני כ-300 צופים, ובוא המארחת ניצחה 71:72 אחרי שירושלים קלעה 3/3 מהקו בשניות האחרונות. הגומלין נערך ביום שישי האחרון בירושלים באולם דנמרק, אולם בו לא הפסידה הקבוצה המקומית בשום שלב העונה. המשחק היה מאוד צמוד, ובמחצית עמדה התוצאה על 40:36 למודיעין. למחצית השנייה מודיעין עלו נחושים והגיעו להפרש דו ספרתי - בסיום הרבע השלישי 63:52. ירושלים לא ויתרה וב-5 הדקות האחרונות רצה 4-19 בדרך למהפך ויתרון 67:71. שני פסקי זמן של מודיעין הוציאו אותם מההלם והם הצליחו לכפות הארכה בתוצאה 75:74 לירושלים (שוויון במצטבר של שני המשחקים). להארכה מודיעין הגיעה עם משחק קבוצתי משובח והצליחה לסיים את המשחק בניצחון 86:83 ששלחה אותה לחצי הגמר.

 

הפועל עמק חפר - הפועל גליל עליון 59:92 (34+ לעמק חפר בסיכום)

המפגש הראשון בין השתיים בצפון היה מאוד צמוד והפכפך, פרט לבריחה קלה של האורחים ליתרון דו ספרתי ממנו הצפונים הצליחו לחזור. אורי גל עם קליעות מבחוץ ונועם יעקב שעזר לו עם נקודות בצבע הובילו את עמק חפר, בצד השני היו אלו עידו תמיר ונדב מלכה, והמשחק נגמר ב-75:74 לעמק חפר. אבל במגרש המאוד ביתי של רופין השרונים כבר שלטו במשחק והביסו את יריבתם 59:92 בדרך לחצי הגמר.

 

מכבי ת"א - הפועל ברנר 65:60 (17+ לת"א בסיכום)

אלופת השנה שעברה מברנר מסיימת את דרכה ברבע הגמר. הדרומים אומנם הצליחו לנצח בחוץ את סגנית מחזיקת הגביע, אבל לא בפער מספיק. במפגש הראשון ת"א ניצחה 84:62, ואמש קיבלנו משחק צמוד בסיומו כאמור ברנר מנצחת אבל הניצחון בסדרה כולה הולך לצהובים.

 

הפועל גלבוע מעיינות - הפועל כפ"ס 61:82 (59+ לגלבוע בסיכום)

מחזיקת הגביע הטריה עושה צעד בדרך לאולי דאבל, ועולה לחצי גמר הפלייאוף. אחרי שניצחו את המשחק הראשון בחוץ ב-38 הפרש, המשחק השני כבר די היה לפרוטוקול. אמש רשמה גלבוע ניצחון נוסף כשגם הפעם המשחק חד צדדי לטובתה, והיא ניצחה אותו 61:82 בדרך למפגש עם עמק חפר בחצי הגמר.

קלעו לגלבוע/מעיינות: אדיר קלעי 23, יואב ברמן 14, ניב למפרט 12, יניר לוי 9, הראל אורן 8, רון זק 6, איתן כהן 5, סלע מוס 5.