נשארים עוד קיץ בבית

נבחרת הנשים הייתה חייבת שני ניצחונות השבוע, אבל כבר הערב ספגה הפסד מביך 72:75 מול נבחרת פורטוגל ואיבדה סיכוי להעלות לאליפות אירופה 2019. ניצחון ביום רביעי במשחק האחרון של המוקדמות יכול להעלות את הנבחרת למקום השני בבית, אבל גם זה לא יעזור לה. (צילום: fiba europe)


| לילך וייס

 

שוב נבחרת פורטוגל עושה צרות לנבחרת שלנו, רק שהפעם הנבחרת לא הצליחה לחזור בזמן ולנצח. שלשת הבאזר הפעם נשאר בחוץ, והנבחרת שלנו איבדה את הסיכוי האחרון שהיה לה כדי להעפיל לאליפות אירופה. הנבחרת הציגה משחק חלש, נתקעה הרבה בהתקפה ומצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי לאורך דקות ארוכות. הנבחרת לא הובילה ולו פעם אחת במהלך 40 דקות. שי דורון שזהו משחק הרשמי הראשון העונה סיימה את המשחק עם 23 נקודות (4/5 ל-3).

 

סיקור המשחק

פתיחת משחק רעה מאוד של הנבחרת שפשוט החטיאה את כל הזריקות שלה. פורטוגל הלכה החוצה וקלעה פעמיים בדרך ליתרון 0:8. פסק זמן של עדן ענבר איפס קצת את ההתקפה כשאלישיה קלארק קלעה מבחוץ ושי דורון מחצי מרחק, אבל ישראל המשיכה לגמגם והפורטוגליות שמרו על היתרון כשהן חודרות על האין הגנה של ישראל. 10:20 אחרי 10 דקות. הנבחרת פתחה יותר טוב את הרבע השני ותוך 4 דקות כבר הכפילה את כמות הנקודות שלה, אבל בהמשך שוב נתקעה ולא ניצלה את העצירות בהגנה (2 חטיפות של קלארק) כדי לסגור את הפער. פורטוגל עלתה שוב לפלוס 9, אבל התעוררות בדקות האחרונות וריצת 7-0 הצליחו להוריד ל-30:35 בהפסקה.

הנבחרת הידקה את ההגנה ברבע השלישי וגרמה לפורטוגליות להרבה איבודים. דורון עם שתי שלשות בצד השני קבעה שיוויון 38, אבל ההתקפה הישראלית המשיכה להיראות תקועה. פורטוגל ברחה שוב ועם שלשת באזרה סיימה גם את הרבע השלישי ביתרון, 44:51. פורטוגל שוב הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי בפתיחת הרבע האחרון, כשבעיקר הנקודות מהקו שומרות את ישראל במשחק. דורון לא ויתרה ועם קליעות מחוץ לקשת החזירה שוב את המשחק לשיוויון. שתי הנבחרות הלכו אל הקו, כשפורטוגל מצליחה לעלות ליתרון 3 14 שניות לסיום. הכדור האחרון הלך לדורון שהפעם לא הצליחה לדייק, והניצחון נשאר אצל המארחות 72:75.

קלעו לישראל: שי דורון 23 (4/5 ל-3), אלישיה קלארק 14 (9 רב', 4 חט'), דניאל דיאמנט 13 (6 רב'), נעמה שפיר 8 (6 אס'), עדן רוטברג 7, קטיה לויצקי 5, אופיר בנט 2.