נשים: הקרב על הכרטיס האחרון

מחזור אחרון השבוע בליגת העל לנשים, ו-3 קבוצות נאבקות על הכרטיס האחרון לבית העליון. הפועל ראשל"צ תלויה בעצמה אבל מחכה לה משחק קשה מאוד מול אליצור רמלה, בנות הרצליה ומכבי רעננה שנפגשות ראש בראש יחכו למעידה שלה. בנוסף הפועל פ"ת רוני תארח את מכבי רמת חן, מכבי "בן" בנות אשדוד תארח את חולון ובני יהודה מול א.ס. רמה"ש.


| לילך וייס

 

משחקי המחזור האחרון:

אליצור רמלה - הפועל ראשל"צ (18:10, קרית מנחם, רמלה)
בני יהודה - א.ס. רמה"ש (18:10, בית דני, ת"א)
מכבי "בן" בנות אשדוד - אליצור חולון (18:10, הקריה, אשדוד)
הפועל פ"ת רוני - מכבי רמת חן (18:10, יצחק שמיר, פ"ת)
מכבי רעננה - בנות הרצליה (18:10, הפרחים, רעננה)

 

ראשל"צ, הרצליה או רעננה?

5 קבוצות כבר הבטיחו את מקומן בבית העליון - רמלה, רמת חן, אשדוד, חולון ופ"ת. אחת מה-3 ראשל"צ, הרצליה ורעננה תצטרף אליהן, השתיים האחרונות יאלצו להעביר את הזמן עד סוף העונה בבית התחתון עם רמה"ש ובני יהודה שכבר די סגרה את סיפור הירידה.

כיום במקום השישי נמצאת ראשל"צ, עם אותו מאזן נקודות כמו להרצליה, אבל עם מאזן פנימי עדיף. השורה התחתונה ברורה - ניצחון של ראשל"צ והיא בפנים, לא משנה מה תיהיה התוצאה ברעננה. אבל לראשל"צ יש שתי בעיות. הראשונה שהיא יוצאת למשחק הכי קשה שאפשר, מול מוליכת הליגה מרמלה. השניה שאם היא מפסידה, היא בחוץ, ולא משנה מה התוצאה במשחק השני.

רעננה והרצליה כאמור נפגשות ראש בראש, המנצחת תיהיה בבית העליון אם ראשל"צ תפסיד. ניצחון של הרצליה, והיא עם נקודה יותר מראשל"צ ו-2 נקודות יותר מרעננה, הסיפור פשוט. אם רעננה מנצחת, היא בפנים בגלל מאזן פנימי עדיף. ל-3 הקבוצות יהיה מספר זהה של 8 ניצחונות. במאזן הניצחונות הפנימי לרעננה יהיה 3 ניצחונות (ניצחה פעמיים את ראשל"צ ופעם אחת את הרצליה) והפסד, להרצליה 2 ניצחונות ו-2 הפסדים, ולראשל"צ 3 הפסדים וניצחון.

 

אשדוד או חולון?

ועם כל הכבוד למאבק על הכרטיס האחרון, המאבקים הבאמת מעניינים נמצאים בצמרת הטבלה שם הקבוצות נלחמות על מקום ברביעיה הראשונה לקראת חצאי גמר הפלייאוף. אבל לפני שנגיע לשם, המחזור האחרון הוא גם מאבק על מקומות 1-3 שיתנו לקבוצות שיסיימו בהם משחק בית נוסף שיכול לעזור מאוד בכניסה לפלייאוף. יש כמובן יתרונות נוספים לסיים את הליגה במקום הראשון, אבל לא נחפור יותר מדי.

רמלה אומנם יכולה להפסיד את המקום הראשון השבוע אם תפסיד, אבל בטוח תסיים 1-2, וגם רמת חן לא יכולה לרדת נמוך יותר מהמקום השלישי. לכן העיניים נשואות למשחק המסקרן בין אשדוד לחולון. לא נכניס אתכם לכל התרחישים והחישוב, נסכם את זה בקצרה - ניצחון של חולון ביותר מ-15 הפרש והיא עוברת את אשדוד. ניצחון של חולון בפחות מזה, והיא תלוי ברמת חן. אם רמת חן מפסידה, בית פנימי גם כן ישים אותה במקום השלישי.

שתי הקבוצות מגיעות במומנטומים חיוביים למפגש הישיר ביניהן. אשדוד רשמה הפסד בודד ב-10 המשחקים האחרונים, חולון רשמה 2 הפסדים ב-8 המשחקים האחרונים אבל גם הפסידה השבוע בגביע לרמת חן.

 

דברים שכדאי לדעת:

* נקודה בודדת. זה כל ההבדל שנותן לראשל"צ יתרון במאזן הפנימי מול בנות הרצליה. בסיבוב הראשון הרצליה ניצחה בבית ב-5 הפרש, בסיבוב השני ראשל"צ ניצחון בבית ב-6 הפרש. באותו משחק עדי לוקס קלע סל בצבע עם הבאזר.

* המשחק הקודם של ראשל"צ מול רמלה, היה המשחק הכי גרוע שלה העונה. היא אומנם קלעה 7 שלשות, אבל סיימה את המשחק עם 49 נקודות בלבד, האחוזים מהשדה היו על הפנים, היא איבדה 20 כדורים ושלישיית הזרות כמעט ולא תרמה מבחינה התקפית. אם היא רוצה לנצח השבוע, היא תיהיה חייב את כולן בשיא.

* גם הרצליה וגם רעננה מגיעות למפגש המכריע עם רצף של שני הפסדים. בניגוד לרעננה, הרצליה רשמה בשבוע שעבר ניצחון במסגרת גביע המדינה שהעלה אותה לחצי הגמר. אבל היא גם תגיע בסגל חסר כשליעד אורבך ואופיר בנט פצועות. במפגש הקודם בין השתיים הרצליה ניצחה בעיקר בגלל אחוזים טובים יותר בצבע. אם נעיף מבט בסטטיסטיקה נראה ששתי הקבוצות קולעות באחוזים דומים בשדה, השאלה תיהיה מי תצליח להביא את היכולות שלה למשחק הקובע.

* מאבק הכניסה לפלייאוף של פ"ת קיבל מכה בכנף בשבוע שעבר עם הפסד דרמטי וצמוד מול חולון. אבל יש לה עוד בית עליון שלם לתקן את זה, והיא יכולה להתחיל כבר עכשיו כשתנסה לנצח בפעם השניה העונה את רמת חן. בסיבוב הקודם פ"ת קיבלה תצוגת שיא משלישיית הזרות שלה, כולל שיא עונתי במדד של אלכסיס פיטרסון. ביום חמישי בגביע הזרות קלעו מספר סולידי של נקודות, וכמו שזה לא הספיק לניצחון מול רמלה, זה גם לא יספיק מול רמת חן.

* ההפסד של חולון לאשדוד בסיבוב הקודם היה בעיקר בגלל 4 הנקודות הבודדות שקלעה ברבע השלישי. אולי קצת יותר ריכוז הפעם? מאז אותו מפגש שתי הקבוצות עשו הרבה שינויים בסגל וכמו שראיתם למעלה מגיעות בתקופות יותר טובות. חולון הספיקו להחליף את לורן גודווין באלכס בנטלי, שבמשחק האחרון שלה בליגה קלעה 30 נקודות. אשדוד צירפו שתי ישראליות - אליסה בארון וירדן גוט, ושתי הקבוצות נמצאות חזק בצמרת בנקודות למשחק ובאחוזים מהצבע. שי דורון במשחק החזר שלה למגרשים מול חולון קלעה אז 20 נקודות, אבל בשבועיים האחרונים היא קולעת בחד ספרתי ותורמת בעיקר כדורים חוזרים ואסיסטים.