נשים: ניצחון דרמטי לאשדוד

בנות אשדוד הצליחו לשמור על הבית עם ניצחון 83:85 מול מכבי רמת חן. רמת חן הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע השני, אבל אשדוד ידעו לחזור ואנחנו קיבלנו משחק צמוד מאוד כמעט עד הסיום. צ'לסי הוופקינס הובילה את אשדוד עם 24 נקודות, אדוט בולג'אק קלעה 20 למפסידות.


| לילך וייס

 

יופי של משחק קיבלנו בפתיחת חצי גמר הפלייאוף בין אשדוד לרמת חן. עם כמה עשרות אוהדים וזמבורות ביציע, ראינו משחק צמוד ברובו, עם מומנטום שזז מצד לצד ודרמה ממש עד הסיום. אשדוד הצליחה לחזור מפיגור 11, רמת חן לא ויתרה גם כשהייתה במינוס 8 2 דקות לסיום, אבל הכדור האחרון של אלכס הארדן הלך החוצה וזה נגמר בניצחון מקומי.

בתחילת הרבע השני כשרמת חן עמדה על פיגור 6, שירה העליון לקחה פסק זמן והעבירה לשחקניות שלה מסר ברור - אגרסיביות. והמסר עבר. מעל ל-5 דקות בהן רמת חן שמרה טוב, חסמה ולא אפשרה לאשדוד לעשות אפילו סל שדה אחד לרפואה. אבל לא רק הגנה. צמד שלשות של טל לב החלו ריצת 13-0 כשרמת חן קולעת באחוזים טובים ולא החטיאה כלל מחוץ לקשת עד סוף הרבע (4/4, לב ונעמה שפיר).

אבל לא הכל היה ורוד, כשרמת חן נקלעה מוקדם מאוד לבעיית עבירות. אל קטיה לויצקי שכבר מתחילת הרבע ספגה את העבירה השלישית שלה (אחרי שעשתה עבודה טובה בהגנה על דניאל אדאמס) וירדה לספסל הצטרפו גם טל לב (3) ורוני בן נון (4). במקביל מי שהצליחה כן להחזיר את אשדוד לעניינים ולשמור אותה קרוב היא צ'לסי הופקינס, שחדרה לסל עם כל הלב וקלעה 7 נקודות ב-2 דקות האחרונות של המחצית.

המחצית השניה כבר הייתה אופרה אחרת. אשדוד עלתה הרבה יותר חדה בהתקפה כשהיא פותחת מחדש את המשחק. גם השלשות שלה התחילו להיכנס (אחרי 1/11 במחצית הראשונה). רמת חן מנגד איבדה ריכוז, המסירות לא הגיעו לכתובת הנכונה וכמות האיבודים גדלה, אבל לפחות היתרון נשאר בצד שלה הודות לטיירה רופין פראט בעיקר. אבל ברגע שגם ההגנה של רמת חן איבדה את האגרסיביות שהייתה לה במשך 3 רבעים, אז אשדוד כבר הצליחה להשלים את הקאמבק והחלה בבריחה.

ויקטוריה ויויאנס נראתה מצויין בהתקפה והובילה את הבריחה של אשדוד, כשרמת חן תקועה על 6 נקודות בלבד ב-7 הדקות הראשונות של הרבע הרביעי. ו-2 דקות לסיום המשחק, אנחנו בפלוס 8 לאשדוד. גמור? פסק זמן בנסיון להציל את המשחק של רמת חן עושה את העבודה, ולמרות פיספוס או שניים בסגירה לריבאונד הגנה, ההפרש ירד ל-2 בלבד אחרי שלשה וסל לא מהעולם הזה של אדוט בולג'אק. ההגנה הלוחצת של רמת חן עשתה את העבודה, הצליחה לחטוף את הכדור האחרון כשנשאר לה מספיק זמן לזריקה אחרונה - אבל הסוף ידוע. הכדור של הארדן התגלגל על הטבעת ויצא החוצה, והניצחון נשאר באשדוד.

קלעיות

לאשדוד: דניאל אדאמס 19 (6 רב'), ויקטוריה ויויאנס 16 (9 רב'), צ'לסי הופקינס 13 (12 רב', 6 אס'), אליסה בארון 12, שי דורון 7, ירדן גוט 7, אנט סנואו 1.

לרמת חן: אדוט בולגאק 20 (12 רב'), טיירה רופין פראט 13, נעמה שפיר 11, אלכס הארדן 11 (8 רב'), טל לב 11, קטיה לויצקי 7 (6 רב'). כן שיחקו: אופיר לביא, רוני בן נון.