נשים: נפרדים מבני יהודה

כבר הרבה זמן שזה היה ברור שבני יהודה תגיע בסוף העונה הנוכחית לליגה הלאומית, השאלה הייתה רק מתי זה יקרה סופית. אז הערב היא הפסידה למכבי רעננה, והסיפור נגמר כבר במחזור הפתיחה של הבית התחתון. במשחק נוסף וחסר משמעות ראשל"צ ניצחה את רמה"ש.


| לילך וייס

 

טבלת הבית התחתון:

7. הפועל ראשל"צ 10-9
8. מכבי רעננה 11-8
9. א.ס. רמה"ש 14-5
10. בני יהודה 19-0*

 

בעונה שעברה הבית התחתון סיפק לנו קצת דרמה כשרק מחזור אחד לפני הסיום הוכרע מי תיהיה היורדת. העונה הבית התחתון לא מעניין כבר אף אחד, כשאפילו בני יהודה כבר משחקת רק עם 2 זרות. ברעננה, ראשל"צ ורמה"ש שיצטרכו להעביר עוד כמה מחזורים כאלו לפחות מנצלים את זה לתת הרבה דקות לשחקניות הספסל הצעירות. גם משהו.

אז מה היה לנו הערב? כאמור, נפרדנו מבני יהודה. היא הפסידה 58:70 למכבי רעננה ואיבדה סיכוי להישאר בליגה. 19 משחקים עברו על הקבוצה העונה (פלוס אחד בגביע), וכולם הסתיימו ללא ניצחון, אחד גם פוצץ. גורלה ללאומית כבר נקבע מזמן, והערב זה הפך סופי כשרמה"ש מבטיחה לעצמה עוד עונה בליגת העל. בדומה ללא מעט משחקים אחרים העונה, גם הפעם במחצית הראשונה בני יהודה משחק טוב ונשארת בעיניים, ואז מגיע הרבע השלישי בו היא קולעת בחד ספרתי והקבוצה השניה בורחת. ומעניין שזה קורה גם כשהיא בהרכב שני וכך גם היריבה.

שימו לב ל: טריפל דאבל לבריה גוס. הראשון שלה בארץ, והיא גם שברה את השיא האישי שלה בארץ באסיסטים כשמסרה 10 כאלו.

קלעיות

לרעננה: בריה גוס 24 (11 רב', 10 אס'), טיאנה מולדרו 14 (11 רב'), ליאור גרזון 10, אילה רוט 8, מאי דיין 6, מורן ספיר 3, שלי סירקיס 3, אופיר קסטן 2 (8 רב'). כן שיחקה: שירה בן דוד.

לבני יהודה: אנדריאה ריילי 16, נועה גנור 11 (7 רב'), נועה זליבנסקי 11, אליסון סילפן 8, לורן גודווין 6 (13 רב'), נועה שרביט 3, מאי מלכין 3 (7 רב'). כן שיחקה: שובל אור שלום.

 

קצת יותר דרומה מרעננה, הפועל ראשל"צ המאוכזבת ניצחה את רמה"ש 79:82. רמה"ש פתחה מצויין את המשחק כשהיא מפציצה מחוץ לקשת ואלכסיס ג'ונס מובילה את ההתקפה עם אחוזים טובים, אבל גם יתרון 15 לא עזר לרמה"ש לרשום ניצחון שהוא לא על בני יהודה (הפעם האחרונה שדבר כזה קרה היה אי שם בתחילת דצמבר).

גם במשחק הזה כל הספסלים קיבלו דקות, בעיקר בראשל"צ שם הכי מעט ששיחקה הערב הייתה מיקה יקיר שקיבלה מעל 12 נקודות. ברמה"ש היו קצת פחות נדיבים ברוטציה שלהם. בריאנה ריצ'רדסון שלא הייתה בשיאה במשחקים האחרונים קלעה הפעם 22 נקודות באחוזים טובים, בצד השני אלכסיס ג'ונס עם עוד משחק שהיא מסיימת כקלעית המובילה של רמה"ש עם 24. אולי העבודה שהיא רק הגיעה ובשבילה לא מדובר בחלק הגארבג' טיים של העונה גורמת לה לקחת את העניינים ברצינות.

קלעיות

לראשל"צ: בריאנה ריצ'ארדסון 22 (9 רב'), אשלי פונטנט 15 (8 אס'), ג'יליאן אלין 12 (17 רב'), גאיה סלס 11, עדי לוקס 7, גילי אייזנר 6, דניאל קארש 5 (6 רב'), מיקה יקיר 2, ניקול מיכאילץ 2.

לרמה"ש: אלכסיס ג'ונס 24 (6 רב'), עדן רוטברג 11, דרו אדלמן 11 (6 רב'), סידני וויז 10 (8 רב'), יעל אהרונוב 9 (8 אס'), אמנדה תומפסון 6 (10 רב'), אביטל צוובנר 4, נוף קדם 4. כן שיחקה: אלואיסה כץ.