נשים: רמלה בורחת לליגה

מוליכת הטבלה פותחת פער מהמקום השני אחרי ניצחון ביתי על הפועל פ"ת רוני. מי שנצמדו למקום השני בטבלה הן מכבי רמת חן שניצחה את הפועל ראשל"צ ואליצור חולון שגברה על א.ס. רמה"ש. בנות אשדוד ניצחה בחוץ את רעננה, בנות הרציה לא התקשו מול בני יהודה. ערב טוב לישראליות ברחבי הליגה.


| לילך וייס

(בתמונה: קטיה לויצקי ממכבי רמת חן)

 

תוצאות הערב:

אליצור רמלה - הפועל פ"ת 83:100
מכבי רעננה - מכבי "בן" בנות אשדוד 68:57
בני יהודה - בנות הרצליה 97:67
מכבי רמת חן - הפועל ראשל"צ 80:83
אליצור חולון - א.ס. רמה"ש 71:82

 

אליצור רמלה - הפועל פ"ת

דווקא רמלה, ששומרת על קצב נקודות נמוך בד"כ במשחקים שלה, התחילה את המשחק בקצב מטורף כשהיא קולעת 15 נקודות תוך 4 דקות בלבד ומסיימת רבע קטלני של 29 נקודות. וזה ממש לא נעצר שם. פרט לארון צימרמן שניסתה לתת גוף (והסתבכה מוקדם בבעיית עבירות), ההגנה של פ"ת לא הייתה מספיק אגרסיבית ורמלה פשוט חגגה בכל הטווחים ומייצרת לא מעט נקודות קלות מאיבודים של פ"ת.

ככל שהתקדם המשחק הסטטיסטיקה התיישרה, ולמרות שפ"ת המשיכה לא לשמור, היא התחילה לקלוע יותר טוב והיה נראה שאנחנו מגיעים למשחק הצמוד שחיכינו לו. אבל למרות מחצית שניה של 21 נקודות מצד מוניק ריד (4 בלבד בראשונה), בכל פעם שפ"ת הצליחה לחזור למשחק ג'יימי נארד (במשחק הכי טוב שלה העונה) ואלישיה גריי (במשחק השני הכי טוב שלה העונה) היו שם כדי שרמלה תברח שוב. רמלה צריכה גם להודות לאורחות על 28 איבודים (ראו פיסקה אחת למטה) אותן היא ניצלה ל-28 נקודות.

המספר הנוסף: 28 איבודים של פ"ת הן שיא עונתי בליגה. יודעים של מי היה השיא הקודם העונה? נכון, של פ"ת, שאיבדה 25 כאלו מול הרצליה. לא סתם הן מדורגות ראשונות בליגה בממוצע איבודים למשחק בפער רב מהמקום השני...

שימו לב ל: במשך 9 דקות ברבע הראשון, לג'יימי נארד היו יותר נקודות מלפ"ת.

קלעיות

לרמלה: ג'יימי נארד 31, אלישיה גרי 25, אליסון הייטאוור 20 (8 אס', 8 חט'), דניאל רבר 10, דניאל דיאמנט 9, יעל גלילי 3, סהר דגן 2. כן שיחקו: גלי בן מרדכי, עמית מזור.

לפ"ת: מוניק ריד 25 (7 רב', 6 אס'), אלכסיס פיטרסון 18, קאדיג'ה קייב 16 (6 רב'), שהד עבוד 14, צליל וטורי 8, ארון צימרמן 2.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מכבי רמת חן - הפועל ראשל"צ

מי שניצלה את ההפסד של פ"ת כדי להידבק אליה במאבק על המקום השני היא מכבי רמת חן, שרושמת ניצחון שלישי ברציפות. ראשל"צ שוב קיבלה תרומה יפה של הישראליות שלה, לא הייתה רחוקה מניצחון נוסף על הסגולות כשהיא אף הובילה ברוב המחצית הראשונה. אבל אדוט בולג'אק, שנראית בדיוק כמו מה שהיה חסר לרמת חן, דאגה לשמור את הניצחון בזיסמן. המארחת שנאלצה להסתדר ללא נעמה שפיר נהנתה מיום מצויין של קטיה לויצקי שהייתה רחוקה רק ריבאונד אחד ו-2 אסיסטים מטריפל דאבל. בצד השני גילי אייזנר במשחק שיא קלעה 4 שלשות.

המספר הנוסף: שתי הקבוצות יצרו 14 נקודות מאיבודים, אבל ראשל"צ עשתה זאת מ-5 איבודים פחות. רמת חן לקחה ריבאונד התקפה אחד יותר מראשל"צ, אבל קלעה 12 נקודות יותר בהזדמנות שניה.

קלעיות

לרמת חן: אדוט בולג'אק 24 (13 רב'), אלכס הארדן 18 (9 רב', 6 אס'), טיירה רופין פראט 15, קטיה לויצקי 12 (9 רב', 8 אס'), טל לב 6, רוני בן נון 6, אופיר לביא 2. כן שיחקה: ליאור הלוי.

לראשל"צ: ג'יליאן אלין 20 (11 רב'), אשלי פונטנט 20 (10 רב', 7 אס'), בריאנה ריצ'ארדסון 15 (6 רב'), גילי אייזנר 12, דניאל קארש 5, עדי לוקס 5, גאיה סלס 3.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אליצור חולון - א.ס. רמה"ש

גם חולון נשארת צמודה בתוך הרביעיה המוליכה של הליגה, כשגם עבורה מדובר בניצחון שלישי ברציפות. רמה"ש שוב פתחה טוב את המשחק, ושוב נעלמה בשאר הרבעים כשהפער כבר עמד על 23 בשיא. האורחות שהספיקו להחליף את לייני הארפר באמנדה תומפסון לא קיבלו כמעט כלום מהזרה החדשה (2 נקודות ב-18 דקות), אבל כן קיבלו 12 נקודות מעדן רוטברג. רוטברג כבר נתנה העונה כמה משחק טובים, אבל לא מצליחה לשמור על יציבות ואולי עכשיו כשהדקות של הארפר יתפנו עבורה, היא תוכל להראות שוב מה שהיא יודעת.

בדומה לשאר משחקי הערב, גם כאן קיבלנו יופי של יכולת מצד הישראליות. על רוטברג כבר דיברנו, אז תראו מה עשו לימור פלג ונופר שלום. השתיים הפציצו 4 פעמים כל אחת מחוץ לקשת, וקלעו יותר מהזרות שי קליי וג'ורדן הופר. אותו דבר עשתה יעל אהרונוב בצד השני של הפרקט עם שלשה אחת פחות כשגם היא קולעת יותר משתי הזרות של קבוצתה.

שימו לב ל: 0 נקודות לספסל של חולון. זה לא כזה נתון מפתיע כשמסתכלים על חלוקת הדקות בקבוצה - 40 דקות לכל אחת מהזרות, ופרט לאמילי ספקטור ששיחקה כמעט 16 דקות, שאר הספסל לא שיחק או שיחק רק 2 דקות.

קלעיות

לחולון: לורן גודווין 21 (6 רב'), לימור פלג 17 (6 אס'), נופר שלום 16, שי קלי 15 (18 רב', 6 אס'), ג'ורדן הופר 13 (8 רב'). כן שיחקו: שי רחמים, אמילי ספקטור.

לרמה"ש: קיילה דייויס 20 (6 רב'), יעל אהרונוב 15, דרו אדלמן 12 (8 רב'), עדן רוטברג 12, סידני וויז 5 (9 רב'), אלואיסה כץ 3, נוף קדם 2, אמנדה תומפסון 2.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

בני יהודה - בנות הרצליה

שבוע ממש לא קל עבר על בני יהודה. עם כל הצרות של הליגה והפציעה של ג'יני סימס שגמרה את העונה, הגיע העונש הקשה שקיבלה מהאיגוד ששם אותה מרחק 5 נקודות מהקו האדום כשאנחנו סיבוב וקצת מסיום העונה. אם לפני אותה תקרית בקבוצה עוד בחנו זרה שכבר שיחקה בארץ שתחליף את סימס, לא בטוח אם עכשיו יש להם רצון לעשות זאת. הערב בני יהודה רשמה עוד הפסד מול בנות הרצליה, שמצידה מדובר בניצחון חשוב שאולי יוצא אותה קצת מהתקופה הקשה שהיא עוברת. זהו ניצחון 2 בלבד להרצליה ב-8 המשחקים האחרונים, אבל ניצחון שמשאיר אותה במרחק סביר מהחלק התחתון של הטבלה.

המארחת עוד הצליחה לפתוח טוב, אבל ברגע שהרצליה איפסה את היד לא היו לה תשובות בהגנה. הרצליה תפסה יום טוב מחוץ לקשת וקלעה מכל בלטה בערך, וברגע שעלתה ליתרון לא הסתכלה לאחור ורצה עד לניצחון. גם יום חלש של תמרה יאנג לא הורגש כשהישראליות של הרצליה התפוצצו כשאופיר בנט, מרים חנון, עדן כהן והדר חדד כולן קולעות בדו ספרתי ובאחוזים טובים.

שימו לב ל: הישראליות של בני הרצליה קלעו 17/22 בצבע, 77%. הזרות של בני הרצליה קלעו 21/32, 65%.

המספר הנוסף: שיא קריירה בנקודות בליגת העל לעדן כהן והדר חדד.

קלעיות

לבני יהודה: אנדריאה ריילי 19 (8 רב', 6 אס'), נועה זליבנסקי 17, שיילה קופר 10 (7 רב'), שובל אור שלום 9, אלי סילפן 6 (6 רב'), נועה שרביט 4, מאי מלכין 2. כן שיחקה: נועה גנור.

להרצליה: קריסטל ברדפורד 18 (18 רב'), מרים חנון 16, הדר חדד 15, אופיר בנט 13, עדן כהן 13, אלכס הארט 10 (13 רב'), תמרה יאנג 6 (7 רב', 10 אס'), טיארה לוין 4, ספיר אפריימסון 2.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

מכבי רעננה - מכבי "בן" בנות אשדוד

משחק לא קל לצפיה קיבלנו ברעננה. המון איבודים משני הצדדים, אחוזים רעים מאוד מצד המארחת ואחד הסקורים הכי נמוכים שקיבלנו העונה. ובסוף אשדוד ניצחה אחרי שהובילה כמעט כל המשחק בפער דו ספרתי. רעננה רושמת כבר הפסד רביעי ברציפות, שמשאיר אותה מקום אחד מעל המקום האחרון כשהיא שוב קולעת פחות מ-60 נקודות לערב. אשדוד הציגה לראשונה את אליסה בארון שחתמה כבר לפני חודש בקבוצה ורק השבוע הגיע לארץ ואת ירדן גוט.

קצת סטטיסטיקה: 6 שלשות בלבד משני הצדדים, 9 נקודות בלבד במתפרצת משני הצדדים, 42 איבודים משותפים ו-6 נקודות בלבד מהזדמנות שניה. כן, גם זה במשותף לשני הצדדים. נו, גם משחקים כאלה קורים. אבל כבר ראינו יותר גרועים, אז גם זה משהו. בואו נסתכל על הצד החיובי, או לפחות השגרתי השגרתי. צ'לסי הופקינס שוב כמעט טריפל דאבל, היא ודניאל אדאמס קלעו באחוזים טובים בצבע, ושני המאמנים חילקו הרבה דקות לספסלים והשתמשו ברוטציה רחבה.

קלעיות

לרעננה: טיאנה מולדרו 19 (12 רב'), בריה גוס 14 (8 רב'), אמבר אורנג' 11 (6 חט'), מאי דיין 4, אופיר קסטן רז 4, שלי סירקיס 2, גבריאלה רובין 2, ליאור גרזון 1. כן שיחקה: מורן ספיר.

לאשדוד: דניאל אדאמס 23, צ'לסי הופקינס 18 (8 רב', 14 אס', 6 חט'), שי דורון 9, אליסה בארון 8, שרה האטיס 4, ירדן גוט 3, ויקטוריה ויויאנס 2 (9 רב'), אנט סנואו 1. כן שיחקו: שני פרידמן, אריאלה רוזנטל.