נשים: רמלה גנבה את הביתיות

סדרות הפליאוף יצאו הערב לדרך עם הפתעה ראשונה, כשרמלה ניצחה בחוץ את רמת חן 78:73 אחרי דרמה לא קטנה בסיום. ובדרום, אשדוד שוב הביסה את חולון 54:74 והיא ביתרון 0-1 בסדרה. המשחקים הבאים - יום חמישי.


| safsal

מכבי רמת חן 73 - אליצור רמלה 78

לא משחק גדול קיבלנו הערב, אבל בחהלט דרמה בסיום. אחרי הפתיחה המוחצת היה נדמה שרמת חן תטייל לניצחון, אבל רמלה התאוששה על מחצית ראשונה רעה, הצליחה להיכנס לקצב ואף עלתה ליתרון דו ספרתי. אבל אז, כרגיל, הגיעה רנה מונטגומרי עם מטח שלשות שהחזיר את רמת חן למשחק. אבל השלשה האחרונה הלכה החוצה, ורמלה סגרה את המשחק מהקו. ביום חמישי רמלה מארחת, רמת חן תנסה לנקום ולהחזיר את הביתיות אליה.

אחרי דקה של כלום, רמת חן הייתה הראשונה להיכנס לקצב עם דקות טובות של רנה מונטגומרי. המארחות ניצלו הגנה חלשה של רמלה כדי לברוח ליתרון 2:9 באמצע הרבע, ושלחו את אלי רבי לפסק זמן מהיר. שלשה של נעמה שפיר וסל של אלקסיסי ג'ונס העירו את הקבוצה מהשפלה, אבל דניאל דיאמנט החזירה בשלשה משלה בצד השני. סיום רבע חלש משני הצדדים כלל הרבה החטאות, שוב היו אלו שפיר וג'ונס שביצעו מיני ריצה וזה רק 14:16 לרמת חן אחרי 10 דקות.

הרבע השני כבר היה אופרה אחרת, כששתי הקבוצות מהדקות את הגנה והסקור נשאר צמוד. חדירה יפה של שפיר מצד אחד, עוד שלשה של דיאמנט בצד השני, 22:26 באמצע הרבע. אלי רבי שוב לא היה מרוצה מההתקפה שלו שנתקעה עד סוף שעון ולקח פסק זמן נוסף. כמה דקות של בלאגן על המגרש השאירו אותנו ללא נקודות, עד שהגיעה אלכס כהן וקלעה 5 רצופות. סל יפה של נוקף קדם וסל מריבאונד התקפה של אליסה בארון שמרו את רמת חן ביתרון. בירידה להפסקה 29:36 מקומי.

רמלה חזרה הרבה יותר טובה למחצית השניה, עם ריצת 7-2 שהורידה את ההפרש חזרה לנקודה בלבד. דיאמנט עם עוד 4 אישיות שמרה את הסגולות ביתרון. איפי אבקווה החליפה נקודות עם רנה מונטגומרי, ושלשה של אבקווה קבעה מהפך. בתום הרבע השלישי 55:54 לרמלה.

אדוט בולגק שהייתה חסרה מאוד לרמלה במחצית הראשונה נכנסה לרבע האחרון עם 5 רצופות, ויחד עם ג'ונס המשיכו את המומנטום של השחורות. רמת חן עם סל שדה בודד ב-5 דקות ראתה את המשחק בורח לה כשרמלה כבר ביתרון 10, 68:58. מונטגומרי, האישה שתמיד שם כשצריך אותה, עם 4 שלשות הכניסה קצת אנרגיות כשהורידה לנקודה הפרש בלבד, 10 שניות לסיום. ג'ונס מהקו הגדילה חזרה, והפעם הכדור של מונטגומרי יצא החוצה וג'ונס סגרה את הסיפור מהקו. 78:73 בסיום, 1-0 יחסית מפתיע לרמלה בסדרה.

קלעיות
לרמת חן: ריינה מונטגומרי 28, נייה קופי 15 (13 רב'), דניאל דיאמנט 10 (7 רב'), באשרה גרייבס 9 (8 רב'), שירן צעירי 5, אליסה בארון 4, נוף קדם 2. כן שיחקה: אופיר לביא.

לרמלה: אדוט בולגק 22 (15 רב'), אלקסיס ג'ונס 21 (6 רב', 6 אס'), איפי איבקואה 15, נעמה שפיר 10, אלכס כהן 10. כן שיחקו: נועה גנור, שיראל ברמן, אופיר קסטן, דזירי פדר.


מכבי "בן" בנות אשדוד 74 - אליצור חולון 54

ברבע הראשון זה עוד היה צמוד, אבל ברגע שאשדוד הצליחה לברוח, היא לא הביטה לאחור. בדומה לגמר גביע, גם הפעם ההגנה הקשוחה של אשדוד השאירה את הורודות לשעבר על סקור נמוך מאוד, כשהכריחה אותה לקחת זריקות קשות שתורדמו לאחוזים נמוכים. משחק מצויין לרוני בן נון שקלעה 4 שלשות.

פתיחת המשחק הייתה מגומגמת משני הצדדים , ואחרי כמעט 5 דקות עמדה התוצה על 4:4. שלשה של שי דורון ונקודות של צ'לסי הופקינס נתנו לאשדוד יתרון 5, נקודות של קריסטל ברדפורד ושלשה של לימור פלג החזירו לשיוויון. אשדוד המשיכה לזרוק מבחוץ, ושתי הזריקות שכן נכנסו נתנו לה יתרון 11:17 בתום הרבע הראשון.

סיאניה צ'ונג וקריסטל ברדפורד עוד ניסו לשמור את חולון במשחק בפתיחת הרבע השני, אבל אשדוד המשיכה להיות קטלנית מבחוץ ועלתה ליתרון דו ספרתי. שלשה של דניאל אדאמס נענתה בשתיים של טיה פרסלי ואחת של הופקינס, ובסיום המחצית 27:39 לצהובות.

הרבע השלישי היה קשה לצפיה, כששתי הקבוצות קלעו ביחד 21 נקודות. הופקינס וקטיה לויצקי הגדילו את הפער ל-18, פלג וברדפורד צימקו קלות. 35:52 אחרי 3/4 משחק. שלשה של אדאמס ונקודות של ברדפורד הכניסו קצת רוח לחולון בפתיחת הרבע האחרון, אבל לא מספיק כדי לאיים על היתרון המקומי. הופקינס, לויצקי, בן נון וטיפאני ג'קסון דאגו שהניצחון לא יברח, בדרך ל-54:74 בסיום.

קלעיות
לאשדוד: צ'לסי הופקינס 18 (8 רב', 6 אס'), טיפאני ג'קסון 12 (15 רב'), רוני בן נון 12, קטיה לויצקי 10, שי דורון 7, טיפאני הייז 7, טיאה פרסלי 6, נעמי קולודני 2. כן שיחקו: שני פרידמן, שרה האטיס.

לחולון: דניאל אדאמס 21 (13 רב'), קריסטל ברדפורד 21 (13 רב', 5 חט'), לימור פלג 6, סיאניה צ'ונג 4, נועה זליבנסקי 2. כן שיחקו: נופר שלום, קטיה אברמזון.