נשים: רמלה "גנבה" את הביתיות

לא גנבה, אלא שלטה במשחק מההתחלה וניצחה בחולון 68:49 במשחק הראשון בחצי הגמר. ברבע השני האורחות עלו ליתרון דו ספרתי, ולמרות מיני קאמבק של חולון, הצליחו לשמור על היתרון שלהם עד לניצחון בסיום. טיפאני מיטצ'ל הובילה את רמלה עם 26 נקודות, שיי קליי עם 18 בחולון.


| לילך וייס

 

אז אחרי שהמשחק שפתח לנו את חצאי הגמר סיפק דרמה ומתח, המשחק השני של הערב היה כבר יותר חד צדדי. חולון בערב התקפה זוועתי של 25% מהשדה שברה את השיא השלילי של עצמה, וקלעה רק 49 נקודות (הסקור השלישי הכי נמוך העונה בליגה). רמלה מנגד קיבלה את טיפני מיטצ'ל בעוד ערב של אחוזים טובים מהצבע בדרך ל-26 נקודות, כשגם אליסון הייטאוור קולעת 20 נקודות.

חולון הייתה הראשונה לעלות על הלוח, אבל משם ועד הסיום היתרון היה בצד של רמלה. אלכס בנטלי עוד הצליחה לשמור את המארחות במשחק ברבע הראשון, אבל ברגע שגם היא התחילה להחטיא ברבע השני, רמלה התחילה לברוח. ריצת 18-0 באמצע הרבע השני, כשחולון מסיימת את הרבע עם 9 נקודות בלבד. הפער בשיא כבר עמד על 21, ולמרות דקות טובות של לימור פלג שהצליחו לצמק ל-11 הפרש, יותר מזה חולון לא הצליחה לחזור.

חולון איבדה רק 8 כדורים (פעם רביעית העונה שהיא מסיימת עם נתון כזה, והיא שניה בטיבה בליגה), 11 פחות מרמלה. היא גם חטפה 14 כדורים, 10 יותר מיריבתה. אבל גם זה לא עזר לה כשהיא פשוט לא קלעה. 17 סלים בלבד מהשדה, 10 נקודות מהעונשין.  ג'ורדן הופר עם 6 נקודות בלבד, אחרי שכל הבית העליון שמרה על ממוצע של 17.2 נקודות. כדאי שהיא תגיע חדה למשחק השני, או שהסדרה הזאת תיגמר מוקדם מהצפוי. ההגנה של רמלה לא סתם נחשבת לאחת הטובות בליגה, ולמרות שהיא חטפה הערב פחות מחצי מהממוצע שלה, היא עשתה את העבודה.

קלעיות

לחולון: שיי קליי 18 (12 רב'), אלכס בנטלי 13, לימור פלג 6, נופר שלום 6, ג'ורדן הופר 6. כן שיחקו: אנה ינובסקי, שני לוין, אמילי ספקטור.

לרמלה: טיפאני מיטצ'ל 26 (9 רב'), אליסון הייטאוור 20, אלכס כהן 9 (7 רב'), ג'יימי נארד 6 (15 רב'), שירן צעירי 3, דניאל דיאמנט 2 (8 רב'), סהר דגן 2. כן שיחקו: גלי בן מרדכי, יעל גלילי, עמית מזור.