נשים: רמלה מרחק ניצחון מדאבל

המשחק השני בגמר הפלייאוף בין רמלה לאשדוד היה הרבה יותר צמוד מהמפגש הראשון, אבל גם הוא הסתיים עם ניצחון של מחזיקת הגביע - 73:78. צ'לסי הופקינס ודניאל אדאמס החזירו את אשדוד מפיגור דו ספרתי, אבל איבודים בסיום מנעו ממנה להשלים את המפך. ביום שני חוזרים לאשדוד, רמלה תניף את הצלחת?


| לילך וייס

 

יופי של אווירה קיבלנו בקרית מנחם, עם הרבה אוהדים צעירים ושחקניות מחלקת הנוער המקומית לצד הקהל הקבוע שמלווה את רמלה. אחרי שרמלה ניצחה את אשדוד במשחק הראשון, האחרונה קיוותה למרות הסגל המאוד חסר שלה להחזיר לה וולהשוות את הסדרה. אבל מהפתיחה נראה היה שתסריט המפגש הראשון חוזר על צמו. רבע ראשון שקול, רמלה מתחילה לקלוע מחוץ לקשת ובורחת ליתרון דו ספרתי ברבע השני, אשדוד חוזרת ברבע השלישי. ובין לבין גם דפיקות לב מצד אשדוד כשצ'לסי הופקינס נפגעה, אבל הפעם אשדוד סיימה את המשחק בשלום ובלי אף פציעה רצינית. אבל הסיום הפעם היה קצת אחרת, ונגיע אליו עוד בהמשך.

קודם נחזור לצ'לסי הופקינס שאומנם נתנה משחק טוב ביום שני, אבל הייתה חסרה לאשדוד בטור הנקודות. היום היא פתחה את המשחק הפעם הרבה יותר חדה וכבר ברבע הראשון הגיע ל-10 נקודות, 2 יותר ממה שהיה לה כל המשחק הקודם. הבעיה ששוב היה מדובר בהתעלות של שחקנית אחת (במשחק הקודם הייתה זאת דניאל אדאמס), ולבד קשה. רמלה כאמור הצליחה לברוח, וזה למרות ששוב רשמה מספר גבוה יחסית של איבודים (12 במחצית הראשונה). רמלה קיבלה פתיחת משחק מצויינת מאלכס כהן שרשמה החטאה בודדת מהשדה כל המחצית הראשונה ו-13 נקודות.

אז בניגוד למשחק ביום שני כשרמלה הצליחה לברוח ברבע האחרון, הפעם קיבלנו משחק צמוד. רמלה כן הצליחה לברוח, אבל רק ליתרון קל ואשדוד למרות יותר מדי איבודים ומסירות בלי כתובת הצליחה להישאר בתמונה. דניאל אדאמס למרות העייפות ובעיית העבירות הלכה עם הגוף פנימה, אבל לא סתם רמלה נחשבת לקבוצת מאני טיים טובה. המארחת שמרה על אחוזים טובים מהעונשין, וגם על היתרון שלה עד הניצחון בסיום.

ביום שני הקרוב הסדרה תחזור לאשדוד. יום שני גם יהיה שנה בדיוק (פחות יום) מאז שאשדוד ניצחה את אותה רמלה באותו מגרש וחגגה אליפות עם 0-3 בסדרת גמר. האם רמלה תשלים דאבל, או שאשדוד תדע להתאושש ולהשאיר את הסדרה בחיים? אם לשפוט על פי המשחק היום, אשדוד יכולה לעשות את זה. עם כל הפציעות וכל החיסורים וחוסר המזל, אשדוד הייתה בעניינים היום. יש לה על הספסל סגל מספיק מוכשר ואיכותי שיכול לחפות על חיסרון של זרה. אז עם תמיכה של הקהל הביתי וקצת יותר ריכוז (וקצת הרבה פחות איבודים), אנחנו יכולים ללכת למשחק רביעי. מה שבטוח, אנחנו אפעם לא מתנגדים לעוד קצת כדורסל, בלי קשר לזהות האלופה בסוף העונה.

המספר הנוסף: רמלה איבדה 21 כדורים הערב, והשוותה את השיא העונתי שלה. אשדוד איבדה 20 כאלו, ולא הייתה רחוקה מהשיא שלה שעומד על 22, שאגב נרשם במשחק מול רמלה אי שם בנובמבר.

קלעיות

לרמלה: ג'יימי נארד 25 (9 רב'), טיפאני מיטצ'ל 15 (6 רב'), אליסון הייטאוור 13 (8 רב', 6 אס', 6 חט'), אלכסנדרה כהן 13, דניאל דיאמנט 9 (7 רב'), שירן צעירי. כן שיחקו: יעל ברכה גלילי , דניאל רבר (6 רב').

לאשדוד: דניאל אדאמס 28 (9 רב'), צ'לסי הופקינס 27 (7 רב', 6 אס', 5 חט'), שי דורון 10, אריאלה רוזנטל 6, ירדן גוט 2. כן שיחקו: אנט סנואו, שני פרידמן, אלכס גיטצ'נקו.