נשים: רמלה ניצחה את הראשון

גמר הפלייאוף לנשים יצא לדרך עם ניצחון של רמלה שעולה ליתרון 1-0 בסדרה. אשדוד כבר הצליחה לחזור ממינוס 15 ליתרון ברבע שלישי חזק, אבל הרבע האחרון היה בשליטה של רמלה שרצה כל הדרך לניצחון 77:56. משחק מצויין (כרגיל) לטיפאני מיטצ'ל עם 24 נקודות, דניאל אדאמס עם 23 באשדוד. (צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)


| לילך וייס

 

גמר הפלייאוף יצא הערב לדרך באשדוד, בשיחזור של הסדרה משנה שעברה. אבל אם בשנה שעברה ראינו סדרה חד צדדית לזכות אשדוד מול הסגל הקצר של רמלה, השנה זה הולך להיות אחרת לגמרי. אשדוד היא שהגיעה בסגל חסר, ובהמשך גם איבדה (כנראה) את בארון, ורמלה היא זאת ששלטה במשחק בדרך לניצחון. אבל להזכירכם - שתי הקבוצות ניצחו העונה אחת את השני רק במשחקי חוץ, וזה המפגש הרביעי בין השתיים בו הקבוצה המארחת מפסידה. האם נראה את זה גם ביום חמישי ברמלה?

 

למרות הקצב הגבוה שקיבלנו בפתיחה כששתי הקבוצות ניסו לרוץ, הסקור נשמר נמוך. ואז ברגע אחד דניאל אדאמס וטיפאני מיטצ'ל נכנסו לעיינים, השתיים הדביקו במומנטום את ההתקפות שלהן, קיבלנו שלשות משני הצדדים ושיוויון אחרי 10 דקות. שתי הקבוצות המשיכו לרוץ, אבל רק קבוצה אחת גם שמה את הכדורים בפנים. רמלה פשוט הפציצה מחוץ לקשת (6/12 במחצית הראשונה), אשדוד בעיקר החטיאה מחוץ לקשת (3/12) והוסיפה לזה גם כמה איבודים, ובלי ששמנו לב האורחת ביתרון 15. למרות שאשדוד לא הציגה את ההגנה האגרסיבית הרגילה שלה, רמלה החטיאה המון לייאפים (13 כאלו), ולא השכילה להגדיל אפילו יותר את היתרון שלה. צ'לסי הופקינס שב-15 הדקות הראשונות בעיקר מסרה (5 אסיסטים) החליטה לקחת את המשחק על עצמה ועם כמה חדירות יפות בצבע הצליחה למזער קצת נזקים ולשמור את אשדוד בעיניינים.

אחרי שאיבדה את ויקטוריה ויויאנס, מכה נוספת נפלה על אשדוד בתחילת המחצית השניה אחרי שאליסה בארון נחתה לא טוב על הרגל וסיימה את המשחק. הפציעה הזאת השפיעה כנראה דווקא על רמלה, שנראתה תקועה מאוד בהתקפה. בצד השני קיבלנו את שי דורון בפורמה מצויינת. אחרי 2 נקודות במחצית הראשונה, היא קלעה 7 בדקות הראשונות והובילה ריצת 0-17 מדהימה שהעבירה את היתרון חזרה לאשדוד. רמלה, שהרבע השלישי נחשב לחזק שלה, סיימה אותו עם 9 נקודות בלבד, אבל זה הספיק לה כדי לסיים גם אותו ביתרון.

הרבע האחרון היה שיחזור של הרבע השני. אשדוד נראתה עייפה ורשמה איבודים מיותרים, רמלה רצה והענישה, והמשחק הלך לכיוון אחד. מיטצ'ל שמרה על אחוזים מצויינים, ג'יימי נארד חדרה בקלות מדי בצבע, וכשהפער כבר חצה את ה-20 הפרש שני המאמנים נתנו דקות לשחקניות הספסל. בסיום 77:56 לרמלה.

שימו לב ל: לצ'לסי הופקינס, שקלעה הערב באחוזים לא טובים, היו חסרות 2 נקודת כדי לסיים עם טריפל דאבל (10 רב', 10 אס'). לאליסון הייטאוור היה חסר ריבאונד אחד לטריפל דאבל (11 נק', 10 אס').

המספר הנוסף: רמלה קלעה הערב 11 שלשות, שיא עונתי עבורה. הממוצע העונתי שלה אגב עומד על 6 וקצת, עם כי מול אשדוד הממוצע הזה קופץ ל-8.5. הנה נקודה שאשדוד צריכה לשים אליה לב לקראת המשחק הבא.

קלעיות

לאשדוד: דניאל אדאמס 23 (8 רב'), שי דורון 11, צ'לסי הופקינס 8 (10 רב', 10 אס'), ירדן גוט 6, אליסה בארון 5, אנט סנואו 3. כן שיחקו: שני פרידמן, אלכס גיטצ'נקו, אריאלה רוזנטל.

לרמלה: טיפאני מיטצ'ל 24 (7 רב'), ג'יימי נארד 17, אליסון הייטאוור 11 (9 רב', 10 אס'), אלכסנדרה כהן 9, שירן צעירי 8, דניאל דיאמנט 6 (7 רב'), דניאל רבר 2. כן שיחקו: סהר דגן, גלי בן מרדכי, יעל גלילי, עמית מזור.