נשים: רמלה ניצחה, ירדן ניצחה

במחזור פתיחת העונה לא נרשמו הפתעות עם ניצחונות של המארחות הפייבוריטיות רמת גן, רמלה ואשדוד. מפגש מעניין היה בין האחיות גרזון (ליאור וירדן) שניפגשו לראשונה בליגת העל. האחות הצעירה ברעננה בלטה עם 16 נקודות, אך הבוגרת יצאה עם הניצחון. עוד במחזור, העולה החדשה, חיפה מתחה את אשדוד לפני שנכנעה ב-3 הפרש. 2 משחקים נדחו.


| safsal

 

תוצאות הערב:

אליצור רמלה - מכבי רעננה 80 : 72
מכבי עירוני רמת גן - ל.כ.ן רמת השרון 90 : 71
מכבי 'בן' בנות אשדוד - מכבי חיפה 52 : 49

נדחה ל-28/11: הפועל פתח תקווה - בנות הרצליה
אליצור חולון - הפועל ראשון לציון

 

מחזור חלקי בלבד התקיים בפתיחת העונה החגיגית - שלא היתה כ"כ חגיגית. שעתיים לפתיחת המשחקים התברר כי מלבד ראשון לציון שעדיין לא ברור אם ומתי תפתח את העונה, גם משחקים אחרים בספק מאחר ומספר קבוצות טרם אושרו ע"י הבקרה. בסופו של דבר, בין השעות 18:00-19:00 יצאו לדרך שלושה משחקים כשהמשחק בין הפועל פ"ת ובנות הרצליה נדחה לאחר פגרת הנבחרת. הסיבה, הפועל פ"ת לא אושרה ע"י הבקרה התקציבית.

בינתיים בראשון לציון עדיין ממתינים להחלטת בית המשפט בדבר האפשרות להפעיל את הקבוצה. נכון להיום הקבוצה תפתח את העונה במחזור השלישי, כשדיון ראשון בבימ"ש יתקיים ביום רביעי הבא (6.11) ודיון נוסף ב-25.11. מראשל"צ נלקח אישור ניהול תקין עקב חובות שהשאירה ההנהלה הקודמת וכיום תחת מפרק זמני, מבקשת הקבוצה להתחיל בהליך פירוק שיאפשר כיסוי החובות והפעלת המחלקה.

במשחקים שכן שוחקו נראה היה שרמת גן ורמלה מוכנות לפתיחת העונה כשניצחו בהפרשים דו ספרתיים את היריבות רמת השרון ורעננה (בהתאמה). המשחק הצמוד של המחזור היה דווקא בין סגנית האלופה והעולה החדשה. כשהרצליה עלתה לליגת העל היא פתחה את הקדנציה עם ניצחון מפתיע על אשדוד. חיפה היתה קרובה להשיג תוצאה דומה, אך באשדוד ניצלו את הנסיון, וגם 2 החטאות של חיפה שהיו יכולות להשוות את התוצאה ובסיום הפייבורטיות על הנייר פתחו את העונה בניצחונות.

 

אליצור 'נוה דוד' רמלה - מכבי רעננה 72:80

אמנם מדובר במחזור פתיחת עונה שלרוב מתאפיין בגישושים והסרת חלודה אבל ברמלה הגיעו למשחק אחרי שני משחקים בשלב הבתים ביורוקאפ. בזמן שהיריבות הישראליות בליגה השלימו משחקי הכנה האחת נגד השניה ברמלה הספיקו לבקר בתורכיה ולנצח עם הבאזר יריבה פולנית ב"קרית מנחם", כך שהקבוצה עלתה חמה יותר לפרקט. למרות כל אלה דווקא רעננה פתחה טוב יותר את המשחק ואחרי ארבע דקות הוליכה כבר 12:4. משם רמלה לקחה את המושכות וברחה בריצת 16-0 עד סוף הרבע, עם 7 נקודות של מיטשל, אחריה בויד ואת הרבע חתמה שלשה של גיטצ'נקו 20:12. במקום להכריע את המשחק המארחות איפשרו לרעננה לחזור לשוויון 22, שוב שלוש דקות ברבע, ואף לחזור ליתרון משלשות של גרזון ומולדרו (28:24 מדהים). רמלה נשארה קרובה והחזירה לעצמה את היתרון 2 דקות לסוף הרבע בשלשה של עדן רוטברג, שגם קבעה את תוצאת המחצית בשלשה נוספת 40:34.

כשרמלה עלו ליתרון דו ספרתי בתחילת הרבע השלישי ניסתה גרזון הצעירה להחזיר את רעננה בשלשה אחת נוספת, אך לימור פלג הגיבה מיד והחזירה ליתרון 10, ומשם רמלה המשיכה עוד ריצה של 16-3 עד 63:43 ויתרון 20 נקודות הפרש שתי דקות וחצי לסוף הרבע השלישי. אמנם ברעננה קיזזו מעט (63:49, 10 דקות לסיום), אבל ההפרש ההמשיך להיות גבוה עד הסיום, רעננה לא הצליחה לרדת מפיגור דו ספרתי ורמלה פתחה את העונה בליגה ברגל ימין. 

בשורה אחת קשה הגיעה בתחילת הרבע האחרון כשלימור פלג נפצעה בברכה וירדה מהמגרש לקבל טיפול, בהמשך התברר שככל הנראה מדובר בפציעה קשה שתגרום לרכזת להחמיץ את המשך העונה.

שימוב לב ל: 6 אסיסטים של מורן ספיר. השחקנית שגדלה במחלקה וחזרה אליה לפני שנתיים היתה בצל של רכזות אחרות עד העונה שקיבלה ממאמן הקבוצה עדני דגן את המפתחות וכבר במשחק הראשון הראתה שיש בעלת בית. ברמלה שימו לב ל-7 נקודות ב-19 דקות של אלכס גיטצ'נקו. השחקנית שהגיעה מאשדוד לסגל עמוס השמות הגדולים בינתיים, נראה כי תופסת את המקום של השחקנית השישית בקבוצה (גם לפי המשחקים באירופה), נקווה ליציבות שכן גם לפני שנה החלה בחמישייה של אשדוד וככל שחלפו המחזורים קיבלה פחות ופחות קרדיט.

קלעיות:

לאליצור רמלה: טיפאני מיטצ'ל 24 (9 ריב'), בריטני בויד 22 (13 ריב', 8 אס'), עדן רוטברג 18, טיאנה קריבצ'ביץ 8 (5 ריב'), אלכס גיטצ'נקו 7, לימור פלג 3. עוד שיחקה: ליאור גרזון

למכבי רעננה: טיאנה מולדרו 25 (11 ריב', 5 אס') , ירדן גרזון 16, מייגן סימונס 14 (5 ריב'), קריסטין סימון 10 (11 ריב', 4 אס'),  איילה רוט 3, אופיר קסטן רז 2. עוד שיחקה: מורן ספיר (6 אס').

 

מכבי עירוני רמת גן - ל.כ.ן רמת השרון 71:90

אווירה חגיגית היתה בזיסמן שעל הפרקט הופיע השם החדש, רמת גן. עוד ייקח לנו זמן להתרגל שהמותג "רמת חן" כבר לא חלק מהליגה וגם לא הסגול המסורתי, כשהקבוצה של עדן ענבר עלתה לשחק במדים לבנים-כחולים. רמת השרון הגיעה להתארח במשחק שפתח את העונה (יצא לדרך בשעה 18:00). על פי האחוזים ברבע הראשון, נראה היה שלשתי הקבוצות יש עוד הרבה חלודה להוריד. רמת גן חטפה 3 כדורים בדקה הראשונה כשהיא מציגה הגנה לוחצת מאוד, אבל זאת גם כמות סלי השדה שהייתה לה ב-5 הדקות הראשונות, וגם ב-5 הדקות הבאות. שזה אגב אחד יותר מכמות סלי השדה שהיה לרמת השרון ברבע הראשון (2/13). מי שנראתה מצויין כאילו בכלל לא הייתה פצועה כל העונה שעברה היא יערה יצחקי, שהציגה משחק מלא ביטחון ו-7 נקודות אישיות במחצית הראשונה.

המשך המשחק כבר יותר הזכיר כדורסל - אומנם האחוזים לא השתפרו בצורה מדימה וההגנות די התרופפו (בעיקר בצד המקומי), אבל כן קיבלנו קצב וחילופי סלים כשהזרות משני הצדדים החלו להיכנס לעניינים. הופר שנה שעבר 18 נקודות בממוצע למשחק, לא הורגשה הערב במחצית הראשונה וסיימה עם 0 נקודות. פיצג'רלד החזיקה את רמה"ש ביתרונות קטנים ברבע הראשון, אך הישראליות של רמת גן הפכו את התוצאה, תחילה בשלשה של לב ואז נקודות של יצחקי ורבר, 13:7 בסוף הרבע הראשון. רמה"ש התקרבה למארחת בפתיחת המחצית השניה מנקודות של קייב, אך יצחקי בשלשה נתנה אוויר ובולג'אק הגדילה שוב את היתרון לכיון 6 הפרש. זו היתה נדנדה ביכולת של הקבוצות כשאף אחת לא מצליחה לשמור על עקביות, אבל את הרבע סגרו ג'ונסון והייטאוור טוב יותר כשהובילו את רמת גן ליתרון יציב סביב 9 נקודות לפני שבולג'ק ושיי חתמו את המחצית 35:23.

כשרמת גן דיי בקלות שמרו על יתרון סביב 15-16 הפרש, ג'ורדן הופר התעוררה והחזירה את האורחות לפיגור חד ספרתי (49:41), קייב הגיבה לכל סל של טל לב או שיי, ורמה"ש הצליחה פעם אחר פעם להוריד הפרש שחזר ל-10, לחד ספרתי עד 60:52, בסוף הרבע השלישי. כדי לא להסתבך בטעות בסיום צמוד ג'ונסון עם הייטאוור פתחו חזק את הרבע האחרון, תוך שלוש דקות קפץ היתרון עד 69:54 ומשם רק צמח ברצף שלשות של לב, בולג'אק והייטאוור המשיכו עם סל ועבירה של יצחקי שבמתפרצת שלה השלימה בריחה עד 81:60, שש דקות לסיום. משם רמה"ש כבר לא חזרו.

קלעיות

למכבי עירוני רמת גן: אדוט בולג'אק 25 (16 ריב', 3 אס', 2 חס'), שניז ג'ונסון 21, יערה יצחקי 12, אליסון הייטאוור 11 (8 ריב', 5 אס', 6 חט'), טל לב 10 (6 אס'), מדיסון שיי 5, אלכס כהן 4 (5 ריב'), דניאל רבר 2. עוד שיחקה: רוני גולדין.

לל.כ.ן רמת השרון: קאדיג'ה קייב 22 (5 ריב'), ג'ורדן הופר 16 (10 ריב'), פיונדה פיצג'רלד 15 (7 אס'), שהד עבוד 9, יעל אהרונוב 5, מרים חנון 4. עוד שיחקו: שרה האטיס, נועה שרביט, עדן גיוסי.

 

מכבי 'בן' בנות אשדוד - מכבי חיפה 49:52

ממשחק פתיחה בו שתי הקבוצות יחד קלעו 101 נקודות בלבד, כל אחת יכולה לצאת מעודדת. חיפה שהצליחה להפתיע ולקשות על אשדוד במשחק צמוד ואפילו עם הזדמנות לנצח במחזור הפתיחה, ואשדוד שלמרות שקלעה 52 נקודות בלבד בסופו של דבר יצאה עם הניצחון. מהיכולת שתי הקבוצות לא יכולות להיות מעודדות , אבל גם אין הרבה מה לקחת להמשך העונה רק את עניין הביטחון כשחיפה כעולה חדשה וישראליות על טהרת הלאומית עשו טבילת אש קשה ויצאו ממנה בידיעה שהן שיכות לליגה הראשונה. התחושה היתה חזקה במיוחד ברבע הראשון, שי אלון עם 5 נקודות אישיות העלתה את חיפה ליתרון מפתיע 11:5, ארבע דקות במשחק.

הופקינס היתה זו שהחזיקה את אשדוד בפתיחה ושמרה שההפרש לא יעלה על 5 נקודות מול בלוק שהראתה דקות מרשימות. אחרי 15:10 לחיפה, אשדוד הראתה את היתרונות בעומק של הספסל שלה כשדרו אדלמן ונועה זליבנסקי יצרו ריצת 10-1 וסגרו את הרבע הראשון ביתרון 20:16. בזמן שדניאל חג'ג' הרכזת בחיפה הסתבכה בעבירות מוקדמות היו אלה זליבנסקי וברדפורד שהפתחו יתרון משמעותי 24:16. שי אלון במחצית נהדרת הצטרפה להארדן ועם שלשה נוספת שלה החזירה את ההפרש לחמש בלבד, אבל באשדוד היו את זליבנסקי ו-וטורי שקלעו מבחוץ הקפיצו את ההפרש ל-11 נקודות ובהפסקה 38:27 לאשדוד כשאדלמן היתה זו שחתמה את תוצאת המחצית. 

ברדפורד הוסיפה עוד 2 עם תחילת המחצית השניה וההפרש שעלה ל-13 הרגיש כאילו אשדוד בורחת. רק שחיפה לא ויתרו, חג'ג' הגיעה לליגה עם אנרגיות חדשות בתחילת החצי השני, 4 נקודות שלה ו-4 של הילסמן סגרו תוך 4 דקות את ההפרש ל-5. זליבנסקי בשלשה עצרה זמנית את הקאמבק, אבל ספיר תירוש שעלתה לשחק הזכירה לכולם את הידית המפורסמת שלה וצלפה שלשה משלה. הילסמן המשיכה והפרש שהיה 13 בתחילת הרבע הפך ל-3 בסיומו, 43:40. ברבע האחרון התקפת הקבוצות התקשתה לתפקד. שוב היה נדמה שאשדוד בדרך הקלה לניצחון עם 4-0 בשלוש דקות, כשברדפורד העלתה את ההפרש ל-8, רק שעד הארדן , בינונית עד אותן דקות, התעוררה עם 7 נקודות רצופות ומחקה את הפיגור לנקודה בלבד, ארבע דקות לסיום. הילסמן ענתה ל-4 נקודות של ברדפורד ודקה פלוס 15 שניות לסיום היתה התוצאה 52:49. חיפה פעמיים עמדה מחוץ לקשת בנסיון להשוות אבל החטיאה, אשדוד לא הצליחה גם היא לייצר עוד נקודות וכך הסתיים לו משחק הפתיחה בתוצאה שנקבעה 75 שניות לסיום. 

שימו לב ל: דניאל חג'ג', שי אלון וספיר תירוש. 15 נקודות מ-49 לשחקניות הישראליות שמגיעות אחרי שנים ארוכות בלאומית. מסתבר שגם מליגת המשנה אפשר להגיע מוכנות לתת פייט לסגנית האלופה. שימו לב גם לנועה זליבנסקי עם 11 נקודות, הקלעית הישראלית המובילה בקבוצה. האם הקאמבק לאגודת הבית יהיה גם העונה הטובה שלה בקריירה?

קלעיות

למכבי בנות אשדוד: קריסטל ברדפורד 15 (12 ריב', 3 אס'), נועה זליבנסקי 11, צ'לסי הופקינס 10 (6 ריב', 5 אס'), דרו אדלמן 6, טיפני ג'קסון 5 (7 ריב'), צליל וטורי 3 נק', עדי לוקס 2. עוד שיחקו: נופר שלום, אנט סנואו.

למכבי חיפה: קיילה הילסמן 13 (13 ריב'), אלכס הארדן 13, שי אלון 8 (4 ריב', 3 אס'), קריסטי בלוק 8 (11 ריב'), דניאל חג'ג' 4 (6 ריב'), ספיר תירוש 3. עוד שיחקו: אבני סימיונוביץ .