סוף לסאגה בין האיגוד למנהלת

בשעה טובה ומוצלחת נחתם ההסכם בין איגוד הכדורסל למנהלת הליגת העל, שהיה במחלוקת בתקופה האחרונה. השורה התחתונה - ב-3 השנים הקרובות יהיו 2 עולות לליגת העל מהלאומית, כל עוד העולות יממשו את זכאותן לעלות. פרנקל: "מברך את הפועל חיפה על עלייתה לליגת העל"


| safsal

 

זה היה ארוך, מתיש וכלל לא מעט חילופי אשמות ומלחמות, אבל זהו, יש הסכם. אמש בפגישה בין נציגי איגוד הכדורסל, יו”ר הועדה המקצועית עמוס פרישמן ועודד נחמן, לבין יו”ר המנהלת שמואל פרנקל ויו”ר הפועל ת"א רמי כהן, הסתדרו העניינים החמים על הפרקט. קודם כל, ואולי הכי חשוב, אושר כי ב-3 השנים הקרובות יהיו 2 עולות מליגה לאומית לליגת העל. זאת בתנאי שהקבוצות אכן יממשו את העליה, ואם רק אחת תעלה יחזרו למתכונת הקודמת של עולה אחת ויורדת אחת. ההסכם החדש כלל סעיפי מוסכמות נוספים הנוגעים לתשלומים, וועדות משמעת, גביע המדינה ועוד.

עמירם הלוי, יו"ר האיגוד: "אני מקווה שמעתה והלאה נעסוק רק בעיקר ופחות בטפל. הדבר החשוב באמת הוא הכדורסל הישראלי וחשוב שכולנו נרתם לאותה מטרה שהיא קידומו ושגשוגו. יש לנו דור שחקנים ישראלים נהדר וכולנו צריכים להתאחד כדי לדאוג שהעתיד יהיה טוב יותר למענו ולמען אוהדי הכדורסל כולם. אנחנו נותנים תקווה ואופק לקבוצות הליגה הלאומית, שחלקן הגדול נמצא בפריפריה ואני מאמין שבסופו של דבר כולם יצאו נשכרים מההסכם הזה.

שמואל פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת העל: "אני שמח מאוד שלאחר שנים ארוכות הצלחנו להגיע עם האיגוד להסכם חדש אליו אני מייחל מיום היכנסי לתפקיד. אני מקווה שכעת ניתן להתחיל דף חדש עם האיגוד ונשמח לשתף פעולה עם אנשי האיגוד בכל נושא למען קידום הכדורסל הישראלי והשחקן הישראלי. אני מודה לכל יושבי הראש ונציגי המנהלת והאיגוד שהיו מעורבים במשא ומתן והשקיעו בו שעות ארוכות מזמנם, אני מברך את הפועל חיפה, קבוצה עם מסורת אדירה, על עלייתה לליגת העל ומאחל לה בהצלחה".