סופית: נתניה בלאומית

אחרי קיץ ארוך של חוסר ודאות, דיונים, בתי משפט וערעורים - אליצור עירוני נתניה הודיעה הערב כי תשחק בעונה הקרובה בליגה הלאומית. הסנסציה של הליגה בעונה החולפת אומנם הצליחה לזכות בכרטיס לליגת העל על הפרקט, אבל לא עמדה בתנאים מסביב בשביל לשחק בליגה הבכירה.


| safsal

 


"נתניה תמשיך לספק כדורסל ישראלי איכותי בליגה הלאומית! אומנם ההתחלה שלנו מאוחרת וחדשה, אך הידע הדרך השיטה והצוות המקצועי כאן!" כך הודיעה היום (ראשון) אליצור עירוני נתניה בהודעה רשמית מטעם המועדון. בקבוצה מהשרון האמינו ונלחמו עד השניה האחרונה על מנת לממש את העליה שלהם לליגת העל, אבל לא הצליחו לעמוד בתנאים שהציבה מנהלת ליגת העל וכאמור ישארו לעוד עונה בליגה הלאומית.

"אנחנו ממשיכים בדיוק מהמקום שעצרנו ולא מביטים לאחור!מתחילים שוב, אבל הפעם מנקודה אחרת לחלוטין - קבוצה עצמאית עם אולם שנבנה ברקע ושיטת פיתוח שחקנים ישראלים מהטובות שיש בארץ ואוהדים רבים שאוהבים כדורסל ישראלי! בקיץ האחרון העיר הוכיחה כמה אהבה יש לכדורסל, החל מיציעים מפוצצים בכל משחק, דרך עשרות אלפי צפיות בסרטונים של הקבוצה אחרי משחקים ועד החיבוק החם אחרי השגת הכרטיס לליגת העל." כך נכתב בהמשך ההודעה של נתניה.

כזכור נתניה סיימה את העונה החולפת בליגה הלאומית עם הפתעה ענקית כשניצחה את איתו אשקלון בחצי הגמר, וזכתה באחד משני הכרטיסים לליגה הבכירה. ואז החלו הבעיות, מאולם לא תקני ועד ענייני תקציב. לפני כשבוע הודיעה מנהלת ליגת העל בהודעה רשמית שהזמן של נתניה אזל, ואם חשבנו שאנחנו בדרך לעוד דיונים וערעורים - אז היום כאמור השלימה הקבוצה באופן רשמי עם ההישארות בלאומית. בנימה אישית - היה כיף לראות את נתניה העונה בליגה, את חבורת הצעירים שנתנה הכל על המגרש והצליחה להפתיע את כולם, ואת אותם צעירים שעשו את ההתקדמות שלהם וחלקם גם יהיו בעונה הקרובה בליגת העל.

ועכשיו לנתניה יש הרבה עבודה לבנות סגל לקראת העונה הבאה, שמתחילה עוד פחות מחודש. מהכרות עם הפרוייקט של 'שחקן אמיתי' בנתניה, קרוב לודאי שגם השנה הקבוצה תתבסס על שחקנים צעירים שמחפשים את המעטפת ודקות המשחק שיעזרו להם להגיע לשלב הבא בקריירה שלהם. בנתיים רק שחקן אחד כזה חתום באופן רשמי בקבוצה - והוא רועי פריצקי (19, 1.93). הגארד הצעיר היה בוגר משמעותי העונה בסגל של נתניה, סיים עם ממוצעים של 7.4 נק', 3.5 רב' ו-2.8 אס', וחתום גם על סל ניצחון אחד שאפחד לא ישכח.