סיפרה בסלע

דן סלע ז"ל אמור היה לחגוג בעוד מספר ימים יום הולדת 21. ברגשי געגוע מקדיש כדורסלן העבר לייזי גורדון את סדנת הכדורסל החדשה שלו לסלע וסיפר השבוע לראשונה בקריית מוצקין כי "את שם הסדנה העניק דן ממש לפני מותו".


| safsal

צילום: העמותה לקידום הספורט קריית מוצקין

סלע, שהיה מקורב למאמן מכבי תל אביב, נבן ספאחיה, מצא את מותו לפני כשנתיים וחצי באסון עת שירת כחניך בבה"ד 12 ובמהלך סיור בעיר העתיקה התייבש ומת.

לייזי גורדון: "דן סלע נתן את השם לסדנת הכדורסל שלי".

סדנת הכדורסל של לייזי גורדון שנקראת assketball ומבוססת על תנועות רגליים וישבן קיבלה את שמה ממש לפני מותו של דן סלע ז"ל שצפה בגורדון מעביר את הסדנה.

"דן סלע היה אמור לחגוג בימים אלה יום הולדת 21, אני בטוח שהוא מסתכל מלמעלה ושמח שהותיר אחריו מורשת כדורסל ואין לי ספק שלו היה בחיים היה פותח בקריירת אימון והיה מגיע רחוק".

דברים מרגשים אלו אמר כדורסלן העבר, האמן והיוצר, לייזי גורדון בסדנת כדורסל שהעביר לשחקני מכבי קריית מוצקין בהיכל גושן בעיר ביוזמת מנכ"ל העמותה לקידום הספורט, אברי מונצ'ר, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, עידו קוז'יקרו וראש ענף הכדורסל, אלי הבר.

"דן סלע היה תלמיד גדול של המשחק הוסיף גורדון. "לפני מותו הוא הגיע לראות אותי מעביר סדנה לצעירי, הוא היה חכם בצורה בלתי רגילה, הבין את משמעות הסדנה והציע גם איך לקרוא לה. דן אם אתה שומע אותי שם מלמעלה תדע שאתה תמיד איתנו. אני עומד בקשר עם המשפחה ואין לי שום ספק שלו האסון הזה לא היה קורה הוא היה מגיע רחוק באימון. שום צל של ספק.

עיניהם של קוז'יקרו וראש העיר חיים צורי ששמעו את הסיפור המרגש של גורדון על סלע לא נשארה יבשה.

ראש העיר חיים צורי הוסיף: "העובדה שהצעירים שלנו הגיעו ביום שישי במקום ללכת מחופשים בפורים לאימון מיוחד עם לייזי ועם סיפור מרגש מראה כמה הכדורסל הוא גשר בתוכנו. נמשיך להעביר את סיפורו של סלע שפשוט חי ונשם כדורסל, כמסר של התמדה, מסירות ונחישות".

קבוצת הנערים של המועדון השתתפה בתחילת העונה בטורניר לזכרו של דן ז"ל בעפולה. סלע, יליד עפולה שהיה בן 18 במותו ,שירת בקורס בבה"ד 12 בצריפין והתייבש במהלך סיור בעיר העתיקה בירושלים במסגרת סדרת חינוך. חובשים ופרמדיקים שהוזנקו למקום העניקו לו טיפול רפואי,ופינו אותו לבית החולים במצב קשה מאוד כשהוא מחוסר הכרה.

סלע היה בן יחיד להוריו ובשל כך התגייס ליחידה עורפית. הוא גדל בעפולה ולמד בבית הספר בקיבוץ מזרע. לאחר שקפץ כיתה, את השנה שנותרה לו לפני הגיוס העביר בין היתר באימון ילדים בכדורסל.

קרדיט צילומים: באדיבות העמותה לקידום הספורט קריית מוצקין.