סנסציה בגביע האיגוד

הפועל כפ"ס מליגה א' שרון הדיחה את מוליכת ליגה ארצית דרום שטרם הפסידה העונה, הפועל חבל מודיעין, ועלתה על חשבונה לחצי הגמר. שאר קבוצות הליגה הארצית רשמו ניצחונות כהפועל שחבל איילות גברה בחוץ על אליצור רמלה ומכבי שוהם ניצחה את עצמה מודיעין. בצפון מכבי חדרה הביסה את מכבי כרמיאל. (צילום: פרטי)


| לילך וייס

 

הפועל כפ"ס מאמנים - הפועל חבל מודיעין 78:89

איך אמרו אמש בחבל מודיעין? זה חלק מהיופי של הכדורסל. הקבוצה שדורסת את ליגה ארצית דרום, נכנעה בחוץ לקבוצה מליגה א' שרון שמבוססת על שחקני מחלקת הנוער המקומית ומאמנים במועדון שמשחקים בשביל הכיף. שאפו על המלחמה והניצחון.

כבר מהפתיחה כפ"ס הראו שהם לא שם לתפאורה כשהם עולים ליתרון ברבע הראשון אותו סיימו ב-16:17 ולהפסקה ירדו ביתרון 40:51, הרבה הודות לקליעה מטורפת מחוץ לקשת של 10 שלשות. תומר שאולוב קלע 5 שלשות במחצית עבור המארחים, טל ספיר הוסיף 2 ומשחק מעולה. בחצי השני הסקור הגבוה נרגע משני הצדדים, אבל כפ"ס הציגה הגנה חזקה ומלחמה אדירה בריבאונד, עם יובל חזן שמוביל את ההתקפה כקלעי המוביל. בסוף הרבע השלישי כפ"ס הוליכה 60:70, וגם ברבע האחרון הצליחה לשמור על היתרון עד לניצחון המדהים בסיום.

מכבי כרמיאל - מכבי חדרה 111:64

שתי הקבוצות מתחתית הארצית צפון נפגשו למשחק אחד על המקום בחצי הגמר. ברבע הראשון זה עוד היה יחיסית שקול כשאלי שיפטון ותום ספיר המקומיים מחליפים סלים עם מושון יעקוסי ושי קליינמינץ האורחים, והוא נגמר ב-18:17 לחדרה. אבל אז הגיע רבע שני מפלצתי של האורחת שקלעה בו לא פחות מ-36 נקודות כשדן שפי, אבי פוגל, אדיר הרוש וקליינמינץ חוגגים בצבע. בירידה להפסקה 54:36 לאורחים מהשרון.

לחדרה נשארה מספיק תחמושת גם לרבע שלישי מצויין שגם בו קלעה מעל ל-30 נקודות, כשהפעם היא מוסיפה גם כמה שלשות. ספיר ושיפטון ניסו והצליחו לייצר קצת נקודות בצבע, אבל זה היה רחוק מלעצור את האורחים. גם הרבע האחרון המשיך בשליטה מוחלטת של חדרה עם ליאור קוויק שהיה מצויין וקרני שהגדילו עד ל-111:64.

קלעו לכרמיאל: אלי שיפטון 19, תום ספיר 18, קליי אוונס 11, דן אביב 5, נדב שוורץ 4, עומרי אלטיט 3, שלו חכמון וגל ברוך 2 כ"א.

קלעו לחדרה: מושון יעקוסי, אבי פוגל וליאור קוויק 18 כ"א, דן שפי 14, אדיר הרוש 11, הראל קרני 12, שי קליינמינץ 10, מתן לבנטר 8, טל יזרעאלי 2.

 

אליצור רמלה - הפועל חבל איילות 86:65

חבל איילות שרשמה הפסד מפתיע בליגה בשבוע שעברה לא התכוונה למעוד שוב, בטח הפעם כשיש תואר על הפרק, וכבר מהפתיחה המשחק היה חד צדדי לטובתה. גור פנחס עם נקודות בצבע ויוני דבורקין עם צמד שלשות הובילו את האורחים ליתרון דו ספרתי כבר ברבע הראשון שהסתיים ב-25:12. רמלה שיפרה את ההגנה ברבע השני ושלחה את איילות הרבה אל הקו, אבל זה לא עזר לה הרבה כשהפער רק הלך וגדל עד ל-47:25 בהפסקה. למרות הפער הגבוה, העניינים קצת התחממו ברבע השלישי עם תלונות משני הצדדים לגבי השיפוט. כשהעניינים נרגעו חבל איילות המשיכה להגדיל את הפער כשואלרי גנדלין הוסיף צמד שלשות משלו בדרך ל-86:65 לאורחים בסיום.

קלעו לרמלה: תומר רבינוביץ 21, טל רונן 11, בר ויגודמן 8, חן וישנקר ועידו אזולאי 7, איתי רון וסרגי אולישנסקי 4, טל הרמן 3.

קלעו לחבל איילות: ואלרי גנדלין 19, ים סלמן 14, גור פנסח 13, מיכאל בראל ועידן שופן 9 כ"א, סקוט פיזור ויוני דבורקין 7 כ"א, ליעד משען נתנאל יוסף 3 כ"א.

 

עצמה מודיעין - מכבי שוהם 77:53