סנ-ס-ציונה!

עירוני נס ציונה עושה היסטוריה עם זכיה ענקית בגביע היורופקאפ, אחרי ניצחון קשה על אוסטרוב בגמר. הכתומים כבר מצאו את עצמם בפיגור על סף הדו ספרתי, אבל הצליחו לחזור ועם יכולת מאני טיים נהדרת זכו בתואר האירופאי הראשון שלהם! משחק ענק לנמרוד לוי עם 21 נקודות. (צילום: גלעד חזון)


| גיא יעקובוביץ

 

פייר, התרגשנו. נס ציונה קבוצה צנועה, חדשה יחסית בנוף הישראלי, בלי יותר מדי יומרות לתארים, אבל עם הרבה אופי. רק לפני כמה שנים ליווינו אותה בעליה שלה מהארצית ללאומית, ולאחר מכן בעליה לליגת העל. איתה ועם קהל האוהדים המקומי שהלך וגדל וצמח יחד איתה. זאת לא הקבוצה עם התקציב הכי גדול או עם הסגל הכי טוב שיש, אבל היום היא עשתה היסטוריה. וקשה שלא להתרגש יחד איתה ועם 4,000 האוהדים שהגיעו ליד אליהו הערב לחזות בכך. תודה נס ציונה על הערב הזה שסידרת לנו.

 

עירוני נס ציונה - אוסטרוב 74:82

לעיני המוני כתומים נרגשים ונסערים ביציעי היכל מנורה מבטחים, אירחה נס ציונה את סטאל אוסטרוב הפולנית לגמר היורופקאפ. נס ציונה פתחה את המשחק טוב בהובלת אנגולה ועלתה ל-4:9 מהיר. הפולנים הגיבו ברצף שלשות ועלו ליתרון 16:12, אבל ליאור קררה שעלה למגרש עם הרבה לחימה החזיר את נס ציונה להובלה ובתום הרבע הראשון 22:26 לכתומים.

הרבע השני החל בצורה מהוססת, הזריקות משני צידי המגרש לא נכנסו, ולאחר 5 דקות של משחק כשהוא ביתרון 28:34, הזעיק המאמן גרינברג פסק זמן. הכתומים חזרו טוב מפסק הזמן ורצו ל-30:42, שלשה של אנדרסון וסל של קל צמצמו את ההפרש ובסיום המחצית 35:42 בלבד לנס ציונה.

המחצית השנייה נפתחה בקצב התקפי מהיר מצד שתי הקבוצות שצלפו מעבר לקשת, אנגולה מהצד הכתום וגרבאז' מהצד הצהוב שקלע ללא הפסקה ולאחר חמש דקות הראה לוח התוצאות שוויון 51:51. מנקודה זו נשרקו מספר רב של עבירות לחובת נס ציונה, שבסיוע הגנה נרפית מצדה, הובילה את הפולנים לריצת 14-8 וליתרון 65:59 לקראת הרבע המכריע.

את הרבע האחרון פתחו המארחים עם הגנה משופרת שסייעה להם לעלות ליתרון, ורק סל עצמי של נמרוד לוי הקטין מעט את הפער ל-67:68. שלשה קריטית של נמרוד לוי וסל של קררה העלתה את הכתומים ל-69:74 מבטיח, אך הפולנים הגיבו עם שלשה משלהם וצמצמו ל-72:74. קררה וסלדן שמרו על קור רוח ועם נקודות חשובות והגנה שעצרה את הפולנית על 9 נקודות בלבד, דאגו לשמור את הניצחון הכתום ולקבוע היסטוריה: 74:82 לנס ציונה, מחזיקת גביע היורופקאפ לשנת 2021, הקבוצה השלישית הישראלית שזוכה בתואר אירופי אחרי מכבי תל אביב והפועל ירושלים.

קלעו לנס ציונה: נמרוד לוי 21, בריאן אנגולה 15 (4/8 לשלוש, 9 רב'), ג'רום מיינסי 14 (7'9 מהשדה, 14 רב'), וויין סלדן 13 (6 אס'), ליאור קררה 10 (7 רב'), פטריק מילר 9 (9 אס').