עדכון קיץ – הפועל עפולה

אחרי עונה נהדרת שהסתיימה בתחושת החמצה קלה עם הדחה ברבע הגמר, בעפולה הצהירו בתחילת הקיץ כי המטרה היא להשאיר את רוב הסגל מהעונה שעברה ועליו להוסיף חיזוקים. הצהירו, וכך עשו. לא פחות מ-5 שחקנים (מתוך ה-9 שכבר חתמו) ומאמן ממשיכים ומכתירים את הקבוצה מבירת העמק כקבוצה ההמשכית ביותר של קיץ 2019.


| יניב סהראי


הקבוצה מבירת העמק תפתח עונה עשירית ברציפות בליגה הלאומית מאז נשרה לליגה הלאומית לפני עשור. כנראה שעשר שנים בליגה הלאומית הספיקו לקבוצה מהעמק שרוצה לחזור לימיה הגדולים בליגת העל, ולשם כך גם בונה עד כה קבוצה מרשימה מאוד שכוללת המשכיות על הקווים ובסגל השחקנים. לצד זה, צירפו בעפולה גם 4 שחקני רכש מסקרנים (אליהם אמורים להתווסף במהלך הקיץ עוד כמה שמות מעניינים) המבססים את עפולה כאחת הקבוצות הפעילות עד כה.

נתחיל מההחתמה הראשונה (והדי מתבקשת) של ניר קפלן. הגארד דולב דראפיץ', שהגיע בקיץ שעבר לקבוצה מבירת העמק אחרי שנתיים נהדרות במכבי רחובות והפך די במהרה לחביב הקהל. דראפיץ' חתם על המשך דרכו אחרי שהעמיד בעונה האחרונה ממוצעים של 10.4 נק' (41% מ-3), 4.1 ריב' ו – 2 אס' בממוצע לערב ואף יותר מכך, היה חלק מרכזי בהצלחתה של הקבוצה.

בדומה לקיץ שעבר, גם הקיץ הזה קו קרית אתא-עפולה שב לפעילות עם חתימתו של קלארק רוזנברג, שנמצא בפנקסים של הקבוצה מבירת העמק יותר מקיץ אחד. המתאזרח בן ה-26 יפתח את עונתו החמישית בארץ - אחרי שכבר עבר גיחה קצרה בליגת העל (הפועל חולון), שנתיים במגדל העמק, עונה ביבנה ובעונה האחרונה, כאמור, בקריית אתא שם גם העמיד טור סטטיסטי של 12.2 נק', 4 ריב' ו -2.2 אס' לערב.

ההחתמה השלישית על עפולה, הייתה השארתו של שחקן הבית מוריאל לוטאטי. לוטאטי יתחיל את עונתו השלישית בקבוצת הבוגרים, כאשר כבר בעונה שעברה קיבל דקות משמעותיות ורשם מספר משחקים טובים. גם העונה צפוי השחקן הצעיר לקבל את הקרדיט מהצוות המקצועי במטרה להמשיך במגמת השיפור.

ההחתמה הרביעית ואולי המשמעותית ביותר בגזרת הישראלים הייתה של בן קרטר (בנו של מייק). קרטר, שהיה על הראדר של מספר קבוצות בליגת העל, החליט שלא למממש את סעיף היציאה לליגת העל שבחוזהו ובחר להמשיך לעונה נוספת בקבוצה מבירת העמק. הפורוורד-סנטר שהגיע בקיץ שעבר בהשאלה מירושלים, אמנם פספס את החצי הראשון של העונה, אך משחזר הפך לאחד הישראלים הגבוהים הטובים בליגה כשהוא מעמיד 10 נק' , 8.4 כ"ח ו -1.2 חס' למשחק וחתום על מספר מהלכי היילייטס מרשימים במיוחד.

ההחתמה החמישית הייתה גם כן של שחקן שכדרר בעונה שעברה באולם בעפולה – אביאל לוי. הסנטר בן ה-20, שקיבל זימון לנבחרת המכבייה של צרפת, ימשיך לעונה נוספת תחת ניר קפלן, לאחר שזה אימן אותו כבר בקבוצת הנוער גלבוע מעיינות. ל-לוי, המתנשא לגובה של 2.03 חוש טוב לריבאונד ובקבוצה יקוו כי ימשיך במגמת ההתקדמות גם בעונה הקרובה ויעבה את הקו הקדמי של הקבוצה.

אם כבר דיברנו על הקו הקדמי של הקבוצה, אז ההחתמה השישית הייתה זו שסגרה את הקו הקדמי הישראלי של הקבוצה.  שון לבנובסקי, שהעביר את השנתיים האחרונות בגלבוע/גליל, יעשה את הדרך הקצרה מגן-נר לעפולה וישוב למעשה לליגה הלאומית אחרי שכבר שיחק בה במדי קרית ביאליק, יבנה , רמלה ורמת גן.

אחרי ששלוש ההחתמות האחרונות הגיעו מהקו הקדמי, ההחתמה השביעית משיבה אותנו לקו האחורי עם חתימתו על המשך דרכו של הקפטן מקסים קיקוס. קיקוס, שחזר בקיץ שעבר אחרי 5 עונות לקבוצה הראשונה שלו בלאומית, הספיק לעבור גם במגדל העמק, גליל עליון, קפיצה קטנה לרומניה (שם שיחק תחת רמי הדר) וקרית אתא. הקפטן שפתח את העונה שעברה בצורה מצויינת עם ממוצעים של 12.2 נק' ו-4.3 ריב' והיה חלק מרכזי מהתייצבותה של הקבוצה בחלק העליון של הטבלה, נאלץ לפספס את מרבית החלק השני של העונה והפלייאוף עקב פציעה בקרסול. הקלע בן ה-25 צפוי להיות כשיר לפתיחת האימונים של הקבוצה ובקבוצה יקוו כי ישוב לכשורו המוכר והטוב.

ההחתמה השמינית של ניר קפלן הייתה המעניינת מכולן. קפלן העיד כי זהו שחקן שניסה להביא אותו כבר קיץ שלישי. אז אחרי שני קייצים שבהם לא הצליח, בפעם השלישית (לא הייתה גלידה) - זה צלח. אלונזו קולמן הזכור לטובה אחרי שרשם לפני שנתיים עונה מצויינת במכבי רחובות אותה הוביל לחצי הגמר, השתדרג בעונה האחרונה לליגה הצרפתית השנייה, שם הוביל את קבוצת רואן לגמר הליגה השנייה כשהוא מעמיד ממוצעים של 10.3 נק' ו -6.8 ריב'. הסנטר בן ה-30, שנבחר לפני שנתיים לשחקן הזר של הליגה, ינסה לעשות צעד נוסף קדימה - ואחרי שכבר הוביל את רחובות לחצי ואת רואן לגמר, ינסה קולמן להוביל את עפולה אל הליגה הבכירה.

החתמה מרשימה נוספת שקרתה בתחילת השבוע היא של יחזקאל סקוורר שמגיע גם הוא מליגת העל אחרי 8 עונות שם כשבשלוש האחרונות היה בגלבוע גליל. בעונה שעברה לא שיחק הרבה בגלל פציעה, אבל כשכן היה על הפרקט תרם 9.3 נקודות ו-4.6 אסיסטים, כשבעונות שלפני שמר על ממוצעים דומים. סקוורר בן ה-30 צפוי להיות הרכז הראשון של עפולה ואם יצליח להישאר כשיר ולהימנע מפציעות שתקפו אותו לא מעט בשנים האחרונות עפולה תוכל לדבר חזק העונה.

 

סקוורר. חוזר ללאומית (צילום: מנהלת הליגה)