עדכון קיץ: יום של החתמות בלאומית

בשקט בשקט הליגה הלאומית ממשיכה לעבוד, והיום קיבלנו כמה החתמות מעניינות. הפועל חיפה הודיעה על צירופו של אייזק רוזפלט שחוזר מהפציעה, רעננה החזירה הביתה את הקפטן לשעבר גיא לביא, ויונתן רבינוביץ' ממשיך לעונה נוספת בהוד"ש.


| לילך וייס

 

האם זה החום? או שזה ההתרגשות מהמשחק של העתודה הערב? בכל מקרה קיבלנו 3 החתמות היום בלאומית, כמות יפה יחסית לקיץ הדי מנומנם שעובר עלינו עד כה. את הבוקר פתחנו עם ההודעה של מכבי הוד"ש שיונתן רבינוביץ (1.88, 21) ממשיך לעונה נוספת, והוא מצטרף לעידו דוידי שגם הוא האריך חוזר לפני כשבוע. בעונה שעברה רבינוביץ קיבל הרבה קרדיט ברוטציה של הוד"ש והחזיר עם 6.8 נקודות למשחק ו-4.4 אסיסטים.

בצהריים המשיכה ירידת השחקנים מליגת העל לליגת המשנה, כשאל השמות המכובדים שכבר נמצאים בליגה הצטרף גם אייזק רוזפלט (2.04, 34) שחתם בהפועל חיפה. הסנטר היהודי אמריקאי פתח את העונה שעברה במכבי אשדוד, אבל הושבת בשלב מוקדם של העונה בגלל פציעה. ב-7 המשחקים שהספיק לשחק תרם לאשדוד 8.3 נק' ו-6 רב'. רוזפלט שיחק 9 עונות בליגת העל (הרצליה, חולון, ירושלים, אילת ואשדוד).

רעננה אומנם נפרדה הקיץ משני בוגרי מחלקת הנוער המצויינים שלה מייקל בריסקר וגיל בני שעלו כיתה, אבל החזירה אליה אחד השחקנים שהכי מזוהים איתה. גיא לביא (1.90, 27) גדל במחלקת הנוער הרעננית ושיחק שלוש עונות בקבוצה הבוגרת (פלוס עונה אחת בקבוצה המאוחדת בני השרון), עד שבעונה שעברה בחר להמשיך עם ברק פלג למכבי חיפה. אחרי שלא הצליח להיכנס יותר מדי לרוטציה בירוק (3.4 נקודות למשחק ב-15 משחקים), סיים את העונה שעברה באליצור עירוני נתניה ועזר לה להישאר בליגה עם 5.8 נק' למשחק.