עדכון קיץ - מכבי הוד"ש

אחרי עוד עונה שהסתיים קרוב מדי לקו האדום ולירידת ליגה, בהוד"ש ינסו השנה לשנות כיוון כדי לחזור למאבקי הפלייאוף. נתי כהן ממשיך על הקווים ועד כה הלך על חבורה צעירה במיוחד, כולל שניים שזכו בזהב עם הנבחרות הצעירות ושניים שממשיכים לעונה נוספת בקבוצה. בקבוצה עדיין מחפשים זרים לסגור את הסגל.


| אדי מינץ

 

אחרי עונה בינונית שהסתיימה בעוד מאבק הישרדות יחסית מוצלח, הוד"ש משנסת מותניים ומנסה להעמיד סגל שיביא אותה לשם שינוי אל הפלייאוף העליון בו הופיעה לאחרונה בעונת 16/17. נתי כהן הוותיק קיבל את המושכות זו שנה שניה ברצף ומנסה תחת מגבלות של תקציב די צנוע לבנות סגל צעיר ולוחם. בינתיים חתמו בקבוצה 8 שחקנים כאשר 5 מהם צעירים מתחת לגיל 23.     

ההחתמה הראשונה הינה הארכת חוזה לגארד עידו דוידי, שחקן חמישייה בעונה החולפת, (עמדה 2). בן 23, 1.92 ס"מ, בוגר מחלקת הנוער הנהדרת של עירוני רעננה שהספיק לעבור גם בכפ"ס (חממת צעירים בפני עצמה). סיפק העונה ב-30 דק' משחק 10.5 נק' ו 2.7 כ"ח עם 39% מרשים לשלוש. יחד איתו ממשיך לעוד עונה במועדון הקלעי יונתן רבינוביץ. בן 21, 1.88 ס"מ. בוגר מחלקת הנוער של הפועל ת"א, הספיק לשחק בכפ"ס (איך לא?) וסיפק בעונה החולפת 6.8 נק', ו 4.4 אס', 3.2 כ"ח ו 31% לשלוש ב 23 דק' משחק. רבינוביץ עולה כשחקן שישי מהספסל ומספק הרבה לחימה וידוע כשומר קשוח.

ההחתמה השנייה הינה של הפורוורד/סנטר יריב עמירם שהגיע מעונה לא רעה ביבנה (חמישייה) בה העמיד 7.8 נק' ו 4.1 כ"ח ב 19 דק'. בן 25, 2.04 ס"מ ומשחק בעמדות 4-5. עמירם בוגר מח' הנוער של מכבי ת"א והספיק לשחק 3 עונות בכפ"ס, יבנה (פעמיים, כאמור), בני הרצליה, נהריה וגליל. ההחתמה השלישית היתה של מתאזרח, הסנטר ג'ופרי פריד. בן 27, 2.16 ס"מ וזו שנתו השנייה בלאומית. לפני כן שיחק בליגה הארצית. בעונת 2018/19 באליצור אשקלון הספיק לשחק 7 משחקים בלבד (כשב-5 מהם עלה בחמישייה) וניפק 6.5 נק' ו 5 כ"ח ב 19 דק' משחק.    

עומר הראל בוגר מחלקת הנוער של הפועל ת"א מגיע מעונת פוסטר במועדון בו גדל (ליגת העל). בן 19, 1.85 ומקווה לקבל צ'אנס ראשון בבוגרים. צעיר נוסף שמצטרף לקבוצה (גם הוא תוצר של מחלקת הנוער האדומה) הוא בוגר נבחרת העתודה שזכתה רק בחודש שעבר במדליית הזהב, שחר עמיר. בן 20, 1.87 ס"מ. אמנם בעתודה היה כינור שני לכוכבים ועלה כשחקן עשירי אבל במהלך העונה החולפת, שהייתה גם עונת פריצה, עשה התקדמות יפה בהפועל ר"ג ועזר לה מאוד להישאר ברגע האחרון בליגה. ניפק 5.5 נק', 43% לשלוש והגנה טובה ב 15 דק' משחק.

בעמדת הרכז הוחתם בקבוצה עידן פז, בן 24, 1.88 שסיפק בעונה החולפת 5.1 נק', 2.4 אס' ב 19 דק' משחק. שתי העונות האחרונות היו די טראומטיות לפז כשחווה ירידת ליגה עם רחובות ופירוק עם ק.גת. לפני כן שיחק במגדל העמק, עירוני ר"ג ורעננה שם הייתה לו עונה טובה עם מקום ראשון בליגה הסדירה. לוקה בחסר בקליעה לשלוש (24% בלבד מהטווח). החתמה טריה במיוחד היא של אחד השחקנים הצעירים המבוקשים של הקיץ - דורי סהר. בן 19, 1.95. בוגר מחלקת הנוער של מכבי ת"א היה מבוקש כבר מסיום גיל הנוער, והיכולת שלו באליפות אירופה עם נבחרת הנוער רק העלתה את המניה שלו עוד. זכה העונה בשלל תארים (דאבל נוער, תיכונים, נבחרת ובוגרים) ואפילו הספיק לקבל דקות בליגת העל.

הקבוצה עדיין לא החתימה זרים. שני הזרים המוצלחים שהיו אצלה בעונה החולפת ימשיכו לשחק בארץ אבל לא בשרון. הסנטר קווינטרל תומאס, ה-MVP  של הליגה חתם בקרית אתא והרכז הנהדר פול דלייני עבר לאשקלון.