עדכון קיץ - מכבי קרית מוצקין

הקבוצה מהקריות הייתה אמש אחת ההפתעות הנעימות של הליגה הלאומית, עם מקום שני בתום העונה הסדירה וחצי גמר פלייאוף. אבל עם ההצלחה גם הגיעו עזיבות השחקנים, ולרועי פרל שממשיך על הקווים הייתה משימה לא קלה לבנות את הקבוצה מחדש. זרים עדיין אין, אבל ישראלים בכירים יש וגם השנה מכוונים במוצקין להגיע רחוק.


| אדי מינץ

 

אחרי עונה נהדרת, כדורסל מלהיב וסגנות היסטורית (בליגה), עונת 2019/20 הולכת להיות עבור מוצקין מאתגרת מתמיד. אמנם בעמדת המאמן, רועי פרל, יש המשכיות (זו שנה שלישית ברצף) אבל רוב השחקנים הבולטים עזבו. ככה זה אחרי שנת בחירות מוניציפליות - חרב הקיצוצים העירונית הונפה. הראשון שהודיע על עזיבה הינו מנהל הקבוצה המסור קובי פינטו. גם הזרים לא המשיכו וכך גם שני הישראלים הבכירים של הקבוצה. הרכז בן צבי עלה לליגת העל וירד לאילת והגארד עומר טל עבר לשכנה הפועל חיפה. גם השחקן בעמדה 4, ששיחק חלק ניכר מהשנה בחמישייה, אופק בן יעקב, עבר לגליל. בינתיים חתמו בקבוצה 7 שחקנים, כולם ישראלים כשהזרים יוחתמו בהמשך .     

קרית מוצקין החלה את הקיץ עם שני שחקנים שהיא כן הצליחה להשאיר לעונה נוספת. הראשון (בחוזה רב שנתי) הינו הסמול פורוורד הוותיק נועם מטלון. שחקן החמישייה היחיד שממשיך, עונה שלישית ברצף, משחק בעמדה 3. בן 32, 1.97 ס"מ, אחד מוותיקי הליגה שהספיק לעבור יבנה, מגדל העמק, אתא, העלה לליגת העל את עפולה ומ.כ. הבקעה (פעמיים) ושיחק גם בליגה הראשונה בחולון. סיפק העונה ב-30 דקות משחק 11.5 נק' ו 2.6 כ"ח ו 2 אס' עם 40% מרשים לשלוש.

השני הוא הקלעי גל טסלר, נכדו של יצחק גודס ז"ל (אביו של גיא) שנחשב השחקן שהכי מזוהה עם מוצקין וכיכב בה שנים רבות. טסלר גדל בנוער הנהדר של רעננה, פרץ לתודעה תחת רועי פרל במגדל העמק, ושיחק גם בעפולה. בן 26, 1.86 והעמיד בעונה החולפת במוצקין (כשחקן שישי) 7.8 נק' ו 3.8 אס' ב 24 דק' עם 33% לשלוש.

שני שחקנים הגיעו למוצקין מעפולה -הפאוואר פורוורד גיא פרבר (26, 2.00) מצטרף אחרי עונה לא רעה בבירת העמק כשהוא עולה מהספסל ומנפק 8.5 נק' ב-22 דק' משחק ב-40% לשלוש. פרבר שחקן הגנה קשוח וקלעי מוכח, בדיוק כמו שפרל אוהב. יחד איתו הגיע  הרכז / גארד רום קורנליוס שמחליף (ככל הנראה) את אחיו אור ששיחק העונה במוצקין. בן 26, 1.97 ס"מ. בוגר מחלקת הנוער של ראשל"צ (שגם זכה איתה באליפות המדינה לנוער). בבוגרים הוא הספיק לשחק  בראשון, יבנה, גליל ורמה"ש ובעונה החולפת בעפולה (חמישייה) הוא סיפק מספרים די מרשימים של 9.6 נק', 4.6 אס' ו-3.4 כ"ח ב-26 דק' משחק. עבור קורניליוס זאת קדנציה שניה בצהוב.

מי שאמור להיכנס לנעליו הגדולות של זיו בן צבי הוא הרכז תום מעיין, שזכה רק לפני כמה חודשים באליפות עם מכבי חיפה. את רוב הקריירה שלו העביר תום בליגת העל, בין היתר 3 עונות בבני הרצליה, ספסל בהפועל ירושלים וגם חצי עונה באשדוד. בחצי העונה האחרונה עלה מהספסל בחיפה. בן 26, 1.85 והעמיד ב-19 דק' משחק סטטיסטיקה צנועה של 3.2 נק', 3.4 אס', 1.9 כ"ח, כל זה עם אחוז צנוע מהשלוש כשמשימותיו העיקריות היו לחסל את הרכז בקבוצה שממול (ואת זאת הוא עשה בהצלחה גדולה, יש לומר).

מי שיחלוק עם מעיין את עמדת הרכז הוא ניב אוזן, שגם הוא, בדיוק כמו קורנליוס, עושה קאמבק למוצקין, אחרי עונה אחת באתא. בן 21, ניפק העונה 3 נק', 2 כ"ח, 1.4 אס', 38% מרשים לשלוש ו-87% מהקו כל זה ב 13 דק' משחק. אוזן שומר קשוח ועתיד לקבל העונה יותר דק'. אחרון חביב שהצטרף הוא עומר שושני, שחקן ספסל בעונה הקודמת ברחובות, בן 23 ששותף בעונה החולפת ב 4 דק' משחק בממוצע בלבד. בהצלחה לכולם.