עולים כיתה - אורי חי

דיוויד מוסינדי, ים סלמן ואורי חי היו השנה חלק מהשחקנים המובילים בארצית, ועשו בקיץ את קפיצת המדרגה המתבקשת לליגה הלאומית. לקראת פתיחת העונה שלהם בלאומית לקחנו אותם לראיון קצר על ההבדלים בין הליגות, ההתמודדות ברמות יותר גבוהות ומבט קדימה לעתיד.


| לילך וייס

 

בשנים האחרונות הליגה הארצית פורחת. לא מעט שחקנים בכירים יורדים אליה מליגת העל, הרבה כשרונות צעירים מתגלים בה, קבוצות משקיעות גם מבחינה תקציבית וגם מבחינה ניהולית כדי להגיע לרמת מקצוענות גבוהה. הפלייאוף שנכנס בשנים האחרונות הגביר את התחרותיות והעניין שבה, והעובדה שאין בה זרים הפכה אותה למושכת מאוד עבור שחקנים צעירים שרוצים לצבור דקות משחק. ומי שיודע לקחת את הקרדיט שהוא מקבל ומקדם את עצמו והלאה - גם מרוויח. לא מעט שחקנים שעשו את הפריצה שלהם בליגה הארצית התקדמו ממנה הלאה, וגם הקיץ יש לנו כמה חבר'ה כאלו שכבר מתכוננים במרץ לקראת פתיחת העונה שלהם בליגה הלאומית.

 

"מגיע למועדון שרוצה לקדם, אז אני בטוח שיהיה טוב" - אורי חי, עירוני רעננה

שנתיים ברציפות אורי חי שיחק במכבי שוהם תחת המעטפת של שחקן אמיתי, בהן זכה בשני גביעי איגוד. ואפשר להגיד שהוא בהחלט אחד מסיפורי ההצלחה של הפרוייקט שעד כה עושה חיל. "שחקן אמיתי זה פרוייקט מבורך שתרם לי המון אישית. אנשים שם עובדים רציני גם בהנהלה וגם בצוות המאמנים, ולהרבה שחקנים זו יכולה להיות קפיצת מדרגה. מבחינה אישית הייתי מרוצה, עבדתי על דברים שרציתי, מטרות שהצבתי לעצמי בתחילת העונה. אני חושב שהגעתי אליהן והיה לי כיף מאוד. מעניין יהיה לראות איך יהיה שם השנה בנתניה."

כבר בעונת 17/18 חי היה שחקן מוביל בשוהם, וקיבל מספר הצעות לעלות לליגה הלאומית. אבל הוא החליט בסופו של דבר להישאר לעוד עונה בליגה הארצית. "הייתי קרוב לסכם כבר שנה שעברה בקבוצה בלאומית. בהחלטה של רגע אחרון עם אבא שמאוד תומך ועוזר ועוד כמה גורמים החלטנו שכדאי שאשאר בארצית לעוד שנה ואשתפר בעוד כמה נושאים שקשה להשתפר בלאומית, לפני שאני אעשה את קפיצת המדרגה באמת לקחת אותם ולעבוד עליהם. עכשיו אני מגיע שחקן יותר שלם ויותר מוכן"

רעננה הראתה לנו בשנים האחרונות בלאומית שלצד הרצון להישגיות, הם יודעים לתת את המקום לשחקנים הצעירים להשתלב היטב. "זאת אחת הסיבות שהגעתי לרעננה, כי זה מקום שנותן קרדיט לצעירים. רעננה זה גם סוג של חממה לשחקן ישראלי בכדורסל, בטח בליגה הלאומית, ואני בטוח שאני אצליח להשתלב פה. אני רואה את החברים שלי פה ואנשים והנהלה שהם באמת תומכים, ומרגיש שאני מגיע למועדון שרוצה לקדם אז אני בטוח שיהיה טוב" ברעננה כאמור בנו קבוצה צעירה, אבל חי מאמין שהם עדיין יוכלו לדבר חזק העונה. "מקווה שהכל באמת יתחבר ונצליח. יש פה חברה צעירים ורעבים, גם הזרים באים לעבוד כל אימון ויש חיבור טוב. ציפיות? פלייאוף ומעלה אני מקווה"

מלבד לתת לו הרבה קרדיט על המגרש ולפתח אותו מבחינה אישית, רמת המקצוענות בשוהם גם הכינה אותו לרמות היותר גבוהות. "יחסית לקבוצת ליגה ארצית שוהם היא קבוצה שעובדת המון ככה שמבחינת יחידות אימון זה כמעט אותו דבר."

חי גדל בנוער של הפועל ירושלים ושיחק בליגת העל לנוער. בדומים לשחקנים אחרים מהליגה הוא יכל להשתלב בקבוצה הבוגרת, אבל העדיף ללכת לקבוצה בה יוכל לקבל דקות משמעותיות. "אני בעצם מושאל לרעננה, ואחת המטרות היא להשתלב בירושלים בעתיד. לשבת על הספסל יכולתי גם השנה ובעבר, זה משהו שאני פחות מעדיף לעשות. אני חושב שאין תחליף לדקות משחק ואני אעדיף בהמשך להגיע כשחקן שלם יותר" וכשנשאל איפה הוא רואה את עצמו בעוד 5 שנים, נראה שהכיוון שלו ברור. "אני מקווה שבליגת העל ואם אפשר בהפועל ירושלים, זה יהיה מעולה"