עידכון קיץ - אליצור איתו אשקלון

אחת ההפתעות הנעימות של העונה שעברה שוב החלה בניה קצת באיחור, אבל גם שוב הצליחה לבנות סגל לא רע שישלב שחקנים ותיקים עם רזומה מליגת העל עם צעירים מוכשרים. רועי חגאי שחזר לליגה הלאומית צירף אליו לא מעט שחקנים שהוא כבר מכיר וכבר הצליח איתם בעבר, ונראה האם זה שוב יניב פרי.


| אדי מינץ

 

אמנם העולה הישנה מתקשה בכל תחילת קיץ לארגן תקציבים עירוניים אבל זה לא מונע ממנה להרים הפקה ולארגן מאמן טוב וצוות שחקנים משובח. והקרדיט לרועי ברקוביץ, המנהל המקצועי. בעונה הקודמת זה הספיק לאחלה כדורסל ולפלייאוף, ואין סיבה שזה לא ישוחזר גם העונה. אבי סוכר לא המשיך על הקווים ואת המושכות קיבל רועי חגאי שידע כמה שנים יפות בליגה הלאומית. בעונת 13/14 הצליח להביא את הוד"ש הצנועה עד לגמר, אח"כ העלה את נהריה לליגת העל ובהמשך גם הוביל את קרית גת לגמר.

ההחתמה הראשונה של חגאי הייתה של שחקן שהוא כבר אימן בכמה וכמה קבוצות ובהצלחה לא מבוטלת, הסנטר רוברט רוטבארט (33, 2.17). הענק הבוסני עבר בקריירה ארוכה ומגוונת כמעט בכל קבוצות ליגת העל - גליל, נהריה, נתניה, חיפה, לובליאנה (יורוליג, עונת שיא), שוב נהריה (עם חגאי), הפועל ת"א ואילת (עם קטש, מיעט לשחק) ואז עונת שיא בקרית גת (19 נק' ו 12.3 כ"ח) ונבחר לשחקן הישראלי הטוב ביותר בליגה בפער). אחרי ההתפרקות נדד לצרפת, חזר לב"ש, נפצע ואז שוב התאחד עם חגאי באשקלון. צמד חמד.

עוד ווטרן שהצטרף לקבוצה, גם הוא בעמדה קריטית, עמדת הרכז, הוא פול דלייני (33, 1.88). רכז וקלעי שלשות מצוין, נשוי לישראלית כ-3 שנים אבל טרם קיבל אזרחות. מגיע מעונת קאמבק (אחרי פציעה ארוכה) נהדרת בהוד"ש שבה סיפק 19.3 נק', 36% לשלוש, 79% מהקו, 5.3 כ"ח, 5 אס' ו-2.2 חט'. לפני הירידה ללאומית הספיק לשחק בהצלחה מרובה בליגת העל בנהריה, חולון וראשל"צ. בין לבין גם חתם על חוזה גבוה מאוד בקבוצת יורוליג ברוסיה הרחוקה מה שהצליח לו קצת פחות.

ההחתמה השלישית הייתה גם היא הייתה לפי הספר, הקלעי דודו שימריז (27, 1.91), שחקן שגדל באשקלון (בקבוצה השניה של העיר) שחוזר אחרי סיבוב של 5 עונות בניכר. את עונתו האחרונה בכחול לבן (לא המפלגה, הקבוצה) הוא סיים כמלך הסלים הישראלי של הליגה, בעונת 2017/18 הוא כיכב עם שני קודמיו (חגאי ורוטבארט) בקרית גת ז"ל. שימריז גדל בנוער של אליצור עירוני אשקלון ושיחק שם 4 עונות בבוגרים. אח"כ נדד לליגת העל לחולון ואז חזר ללאומית לב"ש. בעונתו האחרונה ברחובות המקרטעת עלה כשחקן שישי וסיפק 10.3 נק', 34% לשלוש ו-93% מרשים מהקו ב-22 דקות משחק.    

לאחר מכן הגיע לקבוצה גם הפורוורד אלון ספיר (23, 2.01). ונחשו מה? גם הוא כבר שיחק תחת רועי חגאי, בקרית גת כמובן. יכול לרשום לזכותו הגעה לשני גמרים רצופים (שבהם לצערו הפסיד). גדל בחולון ובאקדמיה ז"ל ואפילו שיחק ברוסיה הרחוקה (יוכל להחליף חוויות על הקור עם דלייני). שיחק גם באילת. בוגר נבחרת העתודה. בשתי עונותיו האחרונות סיפק מספרים דומים להפליא, 9.7 נק' ו 6.2 כ"ח כל זה ב-31 דק' משחק. עקב האכילס שלו-הקליעה משלוש (22%) ומהקו (42%).

ועכשיו לכמה שלא שיחקו עדיין תחת רועי חגאי. נתחיל מהזר בעל השם הקליט אריזונה ריד (33, 1.96). פורוורד בעל הספק נפלא שיכול בקלות גם לכתוב את הספר "80 יום מסביב לעולם". זה התחיל בליגה האיטלקית הראשונה (פזארו), המשיך בדילוג לאוסטרליה הרחוקה ואז לבנון, שוויץ, פיליפינים, שוב שוויץ, בלגיה, שוב פיליפינים, צרפת, שוב בלגיה (הבן אדם הרי אוהב לחזור למקומות שכבר היה בהם) ואז שוב מונטיי בשוויץ שם העמיד בעונתו האחרונה 17.5 נק' ו-7.7 כ"ח.

מליגת העל הגיע לאשקלון הגארד אריאל נבון (22, 1.80) ששיחק בעונה האחרונה בגלבוע גליל. בוגר מחלקת הנוער של הפועל ת"א, עבר בקרית גת ורמה"ש. היה שחקן משמעותי תחת עודד קטש בנבחרת העתודה שזכתה בכסף באליפות אירופה, ועלה כשחקן שישי שמשנה מומנטום שם סיפק טורניר עם 6.9 נק' ו 2.4 אס'. בעונתו הלאומית האחרונה בעפולה סיפק 10 נק' ו-38% לשלוש.

סוגרים את הסגל כרגע 3 שחקנים צעירים. הסנטר יובל חיים (20, 2.04 ס"מ), אשקלוני במקור, שמגיע מליגת העל מאשדוד והיה שייך לסגל המורחב של נבחרת העתודה. שחקן מחליף לגבוהים שייתן להם מעט אויר. הפורוורד גיא נצר (19, 1.96) מגיע אחרי עונת פוסטר בליגת העל בראשון, אבל מי שעקב אחרי ליגת העל לנוער העונה בטח זוכר אותו. גדל באליצור אשקלון, היה חלק מנבחרת הקדטים שחזרה לדרג א' וחלק מנבחרת הנוער 3 על 3. בשנת הנוער האחרונה שלו בראשון נבחר לחמישיית העונה. הרכז דנאל כוזינהוף (19, 1.76) מגיע אחרי עונה בליגה הארצית בפרוייקט של שחקן אמיתי במכבי ר"ג, ואחרון חביב הפורוורד אלירן חדד (20, 1.98 ס"מ). חדד התחיל את דרכו בהוד"ש ושיחק גם בבוגרים בלאומית, אבל פרץ לתודעה רק השנה כשירד לארצית למכבי שוהם ושם עזר לה לזכות בגביע האיגוד. שיחק גם בנבחרת ישראל 3 על 3 בדיוק כמו גיא נצר. בהצלחה לכולם.