עידכון קיץ - א.ס. רמה"ש

עוד לפני כמה חודשים רמה"ש בכלל לא חשבה שתהיה כאן, אבל אחרי פלייאוף מהסרטים היא שוב איתנו. הכוכבים הגדולים שהעלו אותה ליגה נשארו בארצית, אבל לא מעט מהצעירים ממשיכים לעונה נוספת לצד ותיקים שממשיכים ועוד החתמות של ישראלים מוכשרים.


| אדי מינץ

 

העולה החדשה חזרה ללאומית אחרי שנתיים בליגה הארצית. למרות שסיימה את העונה הסדירה בקושי במקום הרביעי (עקפה את צפת רק במחזור הלפני אחרון), היא נתנה פלייאוף מהסרטים, הדיחה עם שני ניצחונות חוץ את הראשונה (עכו) וכך גם את הסגנית ממגדל העמק. כל זה אחרי לא מעט הארכות וקאמבקים מטורפים עם שלשות באזר. בקיצור היה מרגש. גיא קנטור המאמן קיבל שוב את הקרדיט (כמדומני העונה השישית שלו בקבוצה, נדיר) והבניה יצאה לדרך.

קברניטי המועדון נתנו הרבה קרדיט לשחקנים שעשו את העבודה ורבים מהם ממשיכים עם הקבוצה גם בלאומית. זה התחיל עם שחקני הבית בוגרי מחלקת הנוער אלון גילאי דותן (18) וים יהונתן (20). השניים קיבלו הרבה קרדיט בעונה החולפת בעמדת הרכז, ונראה שקנטור שאימן \מאמין בהם מאוד. גילאי דותן מציג בנוסף יד טובה מחוץ לקשת, ויהונתן נבחר לתגלית העונה בארצית צפון ובנוסף היה פקטור משמעותי בעלייה, במיוחד בפלייאוף (זכורה לכם איזה שלשת קלאץ'?). שחקנים מקומיים נוספים שממשיכים לעוד עונה אחרי שכבר שיחקו עם רמה"ש בלאומית ב-16/17 הם אמרי אנגל בן ה-23 ויובל וקסלר בן ה-21. כמו כן אדם קליין וגיא ארטמן צפויים לעלות מקבוצת הנוער.

ומצעירים ממש נעבור למבוגרים האחראיים שבסגל. ההחתמה הרביעית הייתה של עוד שחקן שהוא כבר בן בית בקבוצה. הסנטר מוטי מוסקוביץ. (33, 2.02), ולו זו כבר השנה החמישית בקבוצה אחרי שגם הוא שיחק עם רמה"ש בלאומית. בקריירה ארוכה ומגוונת הוא הספיק לעבור בהוד"ש, בקעה, נתניה, נהריה וק.אתא. עוד ווטרן שגם הוא ממשיך לעוד עונה - עודד שעשוע (37, 1.86). רכז וקלעי שלשות מצוין, הספיק לשחק בעירוני ר"ג, ראשל"צ, חולון, נהריה, אשקלון, הפועל ת"א בליגת העל והוד"ש ורחובות בלאומית. בשנה האחרונה נעדר כל העונה הסדירה (מחלת הנשיקה) ועלה לשחק לראשונה רק ברבע הרביעי בעכו במשחק הפלייאוף הראשון ומאז תרם 13 נק' ו-56% לשלוש למשחק והעלה את הקבוצה ליגה כנגד כל הסיכויים.

ועכשיו להחתמות חדשות. הקבוצה החתימה שני זרים, שניהם מגיעים מארץ הקור פינלנד. הפורוורד טיירל נלסון (24, 2.01) סיפק בעונה האחרונה 16 נק', 7.4 כ"ח, 2.3 אס', 36% לשלוש ב 28 דק' משחק.בעבר שיחק גם באיגורגיה (ונבחר לחמישיי העונה של הזרים), והוא בוגר מכללת גרדנר. הקלעי גלן ג'קסון (25, 1.98) העמיד בעונתו האחרונה 14 נק', 6 כ"ח, 3.4 אס' ו 41% מרשים לשלוש. בוגר אוניברסיטת ארקנסס, הספיק לשחק בליגה הרומנית ובשתי קבוצות שונות (בשנתיים) בליגה הפינית.  

אביב שמעוני (23, 2.00) מצטרף גם הוא אחרי ששיחק בעונה החולפת בעירוני רעננה. משחק בעמדות 4-5. שיחק בליגה הארצית בעמק חפר ובלאומית בהפועל חיפה. שחקן מחליף לגבוהים שייתן להם מעט אויר. איגור סימין (35, 2.00) הקלעי נהדר חוזר ללאומית אחרי שהייה קצרה בארצית (מגדל העמק) איתה הגיע לגמר הפלייאוף. לזכותו רקורד ארוך במיוחד שכולל את הפועל ת"א, עירוני ר"ג, באר יעקב, גרמניה, הוד"ש ומוצקין. בוגר נבחרת העתודה של 2004 שהייתה סגנית אלופת אירופה. אחרון חביב הוא הרכז גל גילינסקי (24, 1.93) שמגיע אחרי עונה טובה מאוד ביבנה שם התנדנד בין החמישייה לספסל. השנה כנראה ישודרג לחמישייה (שעשוע יגבה אותו). עבר בעירוני ר"ג, כפ"ס, גליל וכאמור יבנה שם העמיד 9 נק', 4.5 אס', 4 כ"ח ב-23 דקות.