עידכון קיץ - הפועל חיפה

הולכים לאיבוד בין כל ההחתמות והשינויים בקבוצות? אז ננסה לעשות לכם קצת סדר. סקירת אמצע הקיץ של קבוצות הלאומית יוצאת לדרך, ואנחנו מתחילים עם הפועל חיפה שמקווה שהפעם סוף סוף יש לה סגל שגם יענה על הציפיות ויוביל אותה לפלייאוף העליון. (צילום: גלעד חזון)


| אדי מינץ

 

אחרי שלוש עונות רצופות בהן נאנקה תחת מאבקי הירידה של פליי אוף תחתון החיפאים רוצים לעלות מדרגה (שלא לומר ליגה, שששש וטפו טפו טפו) ולסיים סוף סוף במקום ראוי בפלייאוף העליון. ומשם, כפי שכבר הוכח בשנים האחרונות, השמיים (וליגת העל) הם הגבול. במיוחד כשסוף סוף יש 2 עולות (תלוי את מי שואלים). בניגוד לעונה שעברה (כשבמועד זה הקבוצה עדיין הייתה עמוק בארצית), ההכנות החלו מוקדם ולראשונה מזה שנתיים גם נרשמה המשכיות בעמדת המאמן. ברוכים הנשארים אלעד חסין.

את ההמשכיות בגזרת השחקנים מייצג, זו השנה הרביעית ברצף, שחקן הבית הצעיר אופק אביטל שמנפק 6 נק', 2 כ"ח, 53% לשתיים ו-37% לשלוש כל זה ב-21 דק' משחק. אביטל משחק בעמדות 1-2. ההחתמה הראשונה של חסין הייתה המתאזרח הוותיק ג'ורדן לואיס בן ה-30 שלו זו תהיה העונה השמינית ברצף בליגה. לואיס מגיע אחרי עונה קצת פחות טובה בקרית אתא בה ניפק 6 נק' ו-3 כ"ח עם 45% לשתיים ו-38% לשלוש, כל זאת ב-22.5 דק' משחק. לואיס שמשחק בעמדות 3-4 הינו בעל קבלת החלטות נהדרת והגנה משובחת.

ההחתמה היוקרתית השנייה הייתה של אחד הגארדים הכי מבוקשים בליגה, עומר טל, שהספיק כבר לשחק בכל קבוצות הצמרת הלאומיות. השנה טל בן ה-26 עזר להביא את קרית מוצקין לסגנות היסטורית עם 10.9 נקודות למשחק. טל המשחק בעמדה מספר 2 מנפק ב-25.5 דק' משחק 47% משתיים, 36% משלוש ו-77% מהקו כשהוא מוסיף 4 כ"ח ו-3.7 אס' והגנה קשוחה למדי. לטל אופציה לעונה נוספת.

ההחתמה האחרונה בשלב זה הינה של הרכז ניב ברקוביץ בן ה-32 שמגיע אחרי עונה נהדרת באליצור אשקלון. ברקוביץ, שלפני שנה ירד לראשונה בקריירה מליגת העל שואף לחזור לשם בהקדם וגם לו, כמו לטל, אופציה לעונה נוספת. ברקוביץ היה מבוקש בלא מעט קבוצות והבחירה בחיפה הינה בהחלט הצהרת כוונות. ברקוביץ קלע העונה 10.6 נקודות למשחק ב-47% לשתיים, 33% לשלוש, 80% מהקו, 3.5 כ"ח ו-6 אס' כל זה ב 30.5 דק' כשגם על הצד ההגנתי הוא לא מוותר.

המשכיות זאת מילת המפתח גם בגזרת הספונסרים (שהרי כסף עירוני לקבוצה הבוגרת אין כבר 15 שנה) והצטרפותו של ראובן אלקס להנהלת הקבוצה עזרה רבות להגדלת התקציב. כל הספונסרים של הקבוצה מהשנים הקודמות-ממשיכים. יופי של עבודה לחברי הצוות המוביל, היו"ר יובל רוסמן והמנכלי"ם המשותפים רון פלדהיים ומיקי שוגר. האוהדים כמובן לא נשארו אדישים וההתנפלות חסרת התקדים על המינוים תעיד על כך.

אמנם בכדורגל כבר מזיעים מזמן בחום יולי-אוג' אבל לכדורסל יש עוד חודש חצי לתחילת האימונים ועד אז הקבוצות ישלימו סגלים (בלאומית 5 קבוצות ללא אף החתמה, ל 4 מתוכן אין אפילו מאמן). אנחנו נמשיך לעדכן. ואתם בינתיים תשתדלו לשבת וליהנות מהמזגן.