עידכון קיץ - עירוני רעננה

אחרי האכזבה בפלייאוף בעונה שעברה, רעננה יוצאת לדרך חדשה כשאבנר יאור נשאר על הקווים לעוד עונה. שחקני הבית הבולטים שלה כבר התקדמו הלאה, אבל במקומם הגיעו כמה שחקנים מקומיים חדשים - ישנים יחד, כמה אלופי אירופה ועוד כמה החתמות מעניינות מעבר לים. (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

אלופת העונה הסדירה מרעננה התחילה את הכנותיה לעונת 2019/20 באיחור ניכר וזאת אחרי סאגת "קבוצת הבת" שניסה למכור לה ג'ף רוזן, הבעלים של מכבי חיפה מליגת העל. על הדרך הם איבדו את היורי"ת המצליחה שלהם, האישה היחידה שעמדה בראש קבוצה בשתי הליגות העליונות. מה שעוד הקבוצה איבדה זה את שלושת הגארדים המובילים שלה שעשו אקזיט לליגת העל. אין מה לעשות, זה מחיר ההצלחה. שנים מהם, בני את בריסקר, היו גם שחקני בית במשכורת חייל כך שמציאת מחליפים ראויים במחיר סביר היא משימה לא פשוטה. אבל אבנר יאור שקיבל את המושכות זו שנה שניה ברצף (למרות הכישלון בפלייאוף) נרתם למשימה ותוך פחות מחודש החתים לא פחות מ-9 שחקנים, 6 מהם שחקני נבחרות.     

ההחתמה הראשונה שלו הייתה הארכת חוזה לפורוורד אוריאל טרוצקי (עמדה 4). בן 22, 2.01 ס"מ, סיפק העונה ב-15.5 דק' משחק 6.5 נק' ו-3.7 אס'. לפני כן שיחק בכפ"ס ובמהלך הקיץ משחק בנבחרת אורוגוואי במשחקי פאן אמריקן. האם יגיע בכושר שיא או שמה דווקא שחוק ? ימים יגידו. ההחתמה השנייה הייתה של סנטר נבחרת העתודה, אלופת אירופה המכהנת, תומר פורת. בן 20, 2.01 ס"מ ומשחק בעמדות 4-5. סיפק העונה במדי כפ"ס ב 20 דק' משחק (חמישייה) 7.7 נק' ו 4.4 כ"ח. למרות היותו גבוה מספק 43% מרשים ממטווח השלוש.

ההחתמה השלישית הייתה של מתאזרח, עולה חדש, גארד במימדים של פורוורד, ראיין קלאמג'. בן 23, 1.96 ס"מ וזו שנתו הראשונה כמקצוען. ניפק בעונת 2018/19 במכללת רוצ'סטר 10.8 נק' ו 4.6 כ"ח. גם הוא, בדיוק כמו פורת, מצטיין מטווח השלוש עם 35%. החתמה הרביעית הייתה של רכז מוכח, שחקן הבית המתקמבק גיא לביא. בן 27, 1.90 ס"מ שמשחק בעמדה 1. סיפק בעונה החולפת 11.5 נק', ו 5.8 אס' כשהוא חולק את עונת 2018/19 בין מכבי חיפה ועירוני נתניה. לביא בוגר מחלקת הנוער של רעננה, הספיק לשחק בבני הרצליה בליגת העל וברמלה, לב השרון, רעננה (3 עונות מוצלחות ביותר) ועפולה בלאומית, יהיה כנראה גם הקפטן.

ההחתמה החמישית הינה של קפטן נבחרת העתודה (האלופה, כבר אמרנו ?) יאיר קרביץ שמשחק בעמדה 2. מגיע מעונת יבוש על הספסל של ב"ש מליגת העל אבל אחרי קיץ נפלא בו היה שותף מלא לזכיית הנבחרת. בן 20, 1.93 בוגר מחלקת הנוער של נתניה והספיק לשחק, איך לא, בכפ"ס. ההחתמה השישית הינה של זר, השחקן שכנראה יוביל השנה את הקבוצה, סטיבן גרין בן ה-26, 1.96 ס"מ שנכנס לנעליו הענקיות של ג'ארמר גאלי הנפלא בעמדה מספר 3. בעונתו האחרונה בזאגרב (לפני כן בלוגאנו בשוויץ) ניפק 19.4 נק', 4.8 כ"ח ו 2.3 אס'. שחקן של טופ 5 בנק' בליגה הקרואטית הראשונה.

ההחתמה השביעית הינה של זר נוסף, טיילור ווידמן בוגר מכללת באטלר שמגיע אחרי עונת בכורה מחוץ למכללות בקרואטיה. משחק כרגע במשחקי פאן אמריקן בנבחרת ארה"ב (!). שחקן בעמדות 4-5 והעמיד בעונתו האחרונה בקולג' 7.7 נק' ו 4.7 כ"ח. החתמות שמונה-תשע הינם של שני שחקני בית מנבחרת הנוער שמנסה בימים אלה לחזור סוף סוף לדרג א', יהל מלמד ואיתי גבע. שני השחקנים הצעירים נתנו עונה טובה מאוד עם קבוצת הנוער של רעננה בליגת העל (חצי גמר פלייאוף).

יהיה קשה לרעננה להתעלות על הישגי השנים האחרונות, קבוצה שנבנתה מהיסוד והנעליים שהושארו בעמדות 1-2-3 הן גדולות במיוחד. אבל זה לא אומר שלא ינסו. בהצלחה.