על: הפועל ת"א התקרבה לפלייאוף

משחק עצבני במיוחד אמש בדרייב אין עם סיום דרמטי סידר להפועל ת"א ניצחון חשוב מאוד על עירוני נהריה, שהעלה אותה למקום השמיני והיא תלויה בעצמה במחזור הסיום של העונה כדי להשתלב ברבע הגמר. נהריה ששוב לא הצליחה לנצח משחק מאני טיים איבדה סיכוי ותשחק בפלייאוף התחתון. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

כמה שהעליון משעמם ככה התחתון פשוט מרתק. והערב נשברו לא מעט שיאים בדרייב אין. הפועל ת"א הגיעה למשחק העונה שלה עם שני זרים בלבד כשדייויס פצוע והמילטון בבית, מה שלא מנע ממנה ללחוץ ומנהריה לאבד, 4:9 מקומי בפתיחה. ווטרס התעורר והריץ את נהריה 10-0, סוף ראשון 21:15 אורח. השלשות של ת"א מסרבות להיכנס (18% היום אבל עדיין יותר טוב מה-12%-14% של המשחקים הקודמים), אבל השלשות של משגב דווקא כן ויורדים למחצית בדו ספרתי אורח מבטיח של 41:31.

גינת ומדר חזרו מחדר ההלבשה עם אנרגיות אחרות ותוך 3 דקות כל הפער נמחק, 46:45 אורח. המשחק התחמם כשווטרס איבד את הראש עם שלישית ומיד גם רביעית טכנית. הבחור מקלל, מתבלבל בענף (הלו, פרקט זה לא דשא, לא יורקים) ומנהל הפועל ת"א מורחק. ת"א לא פוגעת, משגב כן, סוף שלישי 59:55 סגול. תחילת רביעי וזה נראה שהמשחק הולך צפונה כי משגב ואלמיידה משלישים, 69:59 כשאנחנו כמעט באמצע רביעי. גמור? נהריה בועטת בדלי, מה זה בועטת, בוולה. אלמיידה לא מפסיק לאבד (שיא ליגה של 11 !), גם משגב ווטרס כ"א עם 5 איב' ונהריה עם 30 (שיא? יש מצב).

גינת משליש (חוץ ממנו הקבוצה עם 2/15 מזעזע) ועושה שוויון. האפורים שורקים תוקף וחמישית שלא הייתה ולא נבראה לאלמיידה, גם ווטרס בחוץ עם חמישית (לא לפני שטכנית שנייה שלו בוטלה) ואפילו סק הנרי קלע. מ-ה-פ-ך. סימפסון הטביע (איבוד שביעי של מדר) וצמצם לנקודה, 73:74. כדור אחרון של משגב אבל לנהריה בכלל אין תרגיל מה שמאלץ אותו לכדרר 20 שניות ובלי הרבה ברירות ללכת לבד על כל היער ו(שוב, כמו נגד ב"ש) להחטיא. ב"ס של גפני סוגרת עניין. 73:77 דרמטי לת"א שפיגרה 36 דק'.

קלעים ת"א: שיאי קריירה הן לגינת (27 נק', עם 88% מהקו ומ-2) והן למדר (21 נק' אבל 7 איב'). כל האחרים נעלמו, הן הזרים (18 נק' בלבד) והן הספסל (6 נק' בלבד). קלעים נהריה: אלמיידה 18 נק' (אבל 11 איב', שיא שייקח עשור/שנים לשבור), ווטרס 16 (אבל איבד את הראש), משגב 14 וסימפסון 12 נק' ו-13 כ"ח. כל האחרים איפה הם? וככה הליגה חסכה לעצמה נסיעות ארוכות, לא לצפון (נהריה) ולא לדרום (אילת).