על: חוזרים ב-20.6

רשמו ביומנים - יש לנו תאריכים. לפי המתווה שאושר במנהלת ובמשרד הבריאות ליגת העל צפויה לחזור לשחק ב-20.6 ויערכו שני משחקים בשבוע, משחק הגמר במתכונת הפיינל פור יערך ב-30.7. הסיבוב השלישי יערך במתכונת של בית עליון ובית תחתון, חלון ההעברות פתוח עד ה-18.6. (צילום: מנהלת הליגה)


| לילך וייס

 

הסאגות, העניינים, האישורים והמתווים מאחורינו, עכשיו הזמן לבנות קבוצות. מנהלת ליגת העל פרסמה היום (ראשון) את מתווה החזרה לפעילות, כשניתן כבר לסמן ביומן את תאריכי החזרה למשחקים - 20.6. הקבוצות יארחו באולמות הביתיים שלהם בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כשהן מחוייבות להציג 6 שחקנים מהסגל הרחב הנוכחי שלהם או לפחות 2 זרים מהסגל. קודם לכן הקבוצות יחזרו להתאמן החל מה-1.6, כשגמר הפיינל פור יערך ב-30.7 באולם בו תבחר הקבוצה שתסיים ראשונה את העונה הסדירה. אגב אם לא תוסר מגבלת כניסת הקהל למשחקים - יכול להיות שהקבוצה לא תיהיה חייבת לבחור אולם המכיל מעל 10,000 מקומות כמו שהיה במקרים קודמים.

אבל מכאן ועד לפיינל פור, יש עוד כמה עניינים. כאמור הקבוצות כרגע צריכות להתכונן ולהתחיל להחזיר את הזרים - משימה לא קלה בפני עצמה. חלון העברות של הליגה יהיה פתוח מהיום ועד ה-18.6, כשכל קבוצה תוכל לרשום עד 4 זרים חדשים (ועד 12 בעונה כולה). הקבוצות יוכלו גם להחזיר שחקנים שהושאלו לליגות נמוכות יותר, להחתים ישראלים ששיחקו העונה בחו"ל וזרים שהיו בתחילת העונה בארץ. לא ניתן יהיה להחתים זר ששיחק בקבוצה אחרת בעת הפסקת הלהיגה, אלא באישור קבוצתו המקורית.

ומה לגבי שחקני הלאומית? ישראלים וזרים ששיחקו העונה בליגה יוכלו לחתום בליגת העל רק במידה ותתקבל מאיגוד הכדורסל הודעה סופית על סיום הליגה. כמו שראינו הבוקר, נראה שמדובר בסאגה שתיקח עוד זמן עד שתוחלט לכאן או לכן, אבל אם אכן זה יתפאשר - סיכוי סביר מאוד שנראה שחקנים מהליגה עולים למעלה. שמות כמו איגור נסטרנקו, אור לאומי, בן קרטר וג'ייסון סיגרס בטח יהיו מאוד מבוקשים בקרוב.

ומה לגבי שיטת המשחקים? אז אחרי שישחקו את המחזור ה-22 שיסגור את הסיבוב השני, הליגה תתפצל לשני בתים - עליון ותחתון. בבית העליון 4 קבוצות ישחקו שני סיבובים, בבית התחתון 8 קבוצות שישחקו סיבוב אחד. בסוף הסיבוב השלישי 8 הראשונות ימשיכו לרבע גמר הפלייאוף בשיטת הטוב מ-3, ומשם הלאה לפיינל פור. 4 האחרונות ישחקו פלייאוף תחתון סיבוב אחד, הקבוצה שתסיים אחרונה תיפרד מהליגה.